امکان ویرایش کامل فایل‌های مایکروسافت آفیس در جی‌سوئیت اندروید فراهم شد

امکان ویرایش کامل فایل‌های مایکروسافت آفیس در جی‌سوئیت اندروید فراهم شد

در ادامه به امکان ویرایش کامل فایل‌های مایکروسافت آفیس در جی‌سوئیت اندروید فراهم شد می پردازیم

به زودی کاربران ابزارهای مجموعه آفیس مثل ورد، اکسل و پاورپوینت می‌توانند در پلتفرم جی‌سوئیت گوگل فایل‌ها را به صورت کامل ویرایش و با یکدیگر همکاری کنند.

آپدیت جدید گوگل نشان می‌دهد که حالا نسخه اندروید جی‌سوئیت از فایل‌های پر کاربردی که پسوند .doc، .docx، .xls و .ppt دارند، پشتیبانی می‌کند.

پیش از این، کاربرانی که فایل‌های آفیس را به جی‌سوئیت اندروید بارگذاری می‌کردند، باید برای کار بر روی این فایل‌ها آنها را به نسخه بومی در جی‌سوئیت تبدیل کنند اما با آپدیت جدید دیگر نیازی به انجام این کار وجود ندارد.

آفیس در جی‌سوئیت اندروید

گوگل اعلام کرده که از این پس، تنها کار لازم وارد کردن فایل‌ها به اکانت جی‌سوئیت و به اشتراک گذاشتن آنها با دوستان و همکاران است تا بتوانند برای ویرایش فایل‌ها با یکدیگر همکاری کنند.

در حال حاضر گوگل این قابلیت را به کاربران بیزنسی محدود نکرده در نتیجه کاربران اکانت شخصی هم می‌توانند از آن استفاده کنند.

فهرست کامل پسوندهای پشتیبانی شده توسط این قابلیت جدید عبارتند از:

 

گوگل اعلام کرده که فایل‌های ورد، اکسل یا پاورپوینت نسخه‌های قدیمی تر از آفیس ۲۰۰۷ هنگام استفاده از ابزار جدید ویرایش آفیس با یک فرمت جدیدتر ذخیره می‌شوند.

قابلیت ادیت جدید آفیس جایگزین ابزار QuickOffice  گوگل که به آن Office Compatibility Mode می‌شود خواهد شد که به گفته این کمپانی امکانات و قابلیت‌های محدودتری برای همکاری دارد.

گوگل اعلام کرده که این قابلیت به صورت یکپارچه عرضه نمی شود در نتیجه احتمالاً بعضی از کاربران دیرتر آن را دریافت می‌کنند.

عرضه این قابلیت مدتی پس از آن صورت گرفته که شرکت مایکروسافت روشی برای مقابله با پیوست‌های مخرب در فایل‌های آفیس عرضه کرده است. قابلیت Application Guard for Office، فایل‌های دانلود شده از منابع غیرقابل اعتماد را در یک محیط سندباکس ایزوله باز می‌کند تا از دسترسی آنها به منابع قابل اطمینان پیشگیری کند. این مکانیزم امکان مقابله با سوء استفاده از آسیب پذیری‌ها، دانلود سایر بدافزارها یا انجام هر کار دیگری که می‌تواند بر داده‌ها یا دستگاه کاربر تاثیر گذار باشد، توسط فایل‌های مخرب را دارد.

MAGadmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 6 =

پست بعدی

مشکل تخلیه سریع شارژ باتری در آپدیت جدید کروم حل شد

ش سپتامبر 12 , 2020
مشکل تخلیه سریع شارژ باتری در آپدیت جدید کروم حل شد کروم، تبلیغاتی را که باعث کاهش سرعت مرورگر می‌شوند، مسدود می‌کند در چند سال اخیر مرورگر کروم به بالا بودن مصرف منابع شناخته شده است. اخیراً شرکت گوگل راهکارهای مختلفی برای بهبود شرایط عرضه کرده اما ظاهراً خود کروم […]
مشکل تخلیه سریع شارژ باتری در آپدیت جدید کروم حل شد