معرفی بهترین اپلیکیشن های مدیتیشن برای ارامش گرفتن

معرفی بهترین اپلیکیشن های مدیتیشن برای ارامش گرفتن

: Headspace،Buddhify، Calm و غیره

همه ما در حال حاضر به کمی آرامش نیاز داریم در ادامه به معرفی بهترین اپلیکیشن های مدیتیشن برای ارامش گرفتن : Headspace،Buddhify، Calm و غیره می پردازیم

این اپلیکیشن‌های مدیتیشن می‌توانند به شما برای خواب بهتر، کاهش سطح استرس و پیدا کردن آرامش درونی کمک کنند اما با توجه به شرایط ایجاد شده در اثر شیوع ویروس کرونا حتی اگر این اپلیکیشن‌ها به شما کمک کنند تا کمی از این خبرهای ناخوشایند دور شوید و برای ده دقیقه آرامش پیدا کنید، استفاده از آنها می‌تواند بسیار ارزشمند باشد.

Headspace که یکی از محبوب ترین اپلیکیشن‌های مدیتیشن است، اولین بار حدود ۱۰ سال پیش عرضه شد. از آن زمان تا به امروز صدها اپلیکیشن دیگر ساخته شده و این یعنی پیدا کردن بهترین اپلیکیشن‌های مدیتیشن می‌تواند کار سختی باشد.

اما در رابطه با مدیتیشن، وجود این گزینه‌های متنوع می‌تواند مفید باشد. در حال حاضر انواع اپلیکیشن‌های مدیتیشن متناسب با انواع سلیقه‌ها وجود دارند. از جمله این اپلیکیشن‌ها می‌توان به مواردی اشاره کرد که مخصوص افراد مبتدی طراحی شده اند و آنها را در مراحل مختلف این کار هدایت می‌کنند (مثل Headspace و Buddhify) یا آنهایی که فقط یک تایمر دارند و صداهای آرامش بخشی پخش می‌کنند تا بتوانید سبک مدیتیشن خودتان را به صورت دلخواه تنظیم کنید (مثل Samsara Timer و Pocket Meditation Timer).

علاوه بر سبک‌های مختلف این اپلیکیشن‌ها، مدل‌های مختلفی از تمرین‌های مدیتیشن هم وجود دارد. احتمالاً از افراد مشهور درباره مزایای مدیتیشن شنیده اید اما بیشتر اپلیکیشن‌هایی که می‌توانید دانلود کنید و آنهایی که در این فهرست هستند به شما برای تمرین کردن مدیتیشن در حالت ذهن آگاهی کمک می‌کنند.

مدیتیشن با ذهن آگاهی چیست؟

شاید اصطلاح ذهن آگاهی برای شما چندان قابل درک نباشد. همه ما با انواع کتاب‌ها، مقالات و اپلیکیشن‌ها درباره توجه و مراقبت ذهنی آشنا هستیم مثل انجام فعالیت‌هایی مثل شنا، خرید، مرتب کردن وسایل و مسافرت همزمان با حفظ توجه و مراقبه اما به بیان ساده، ذهن آگاهی یعنی حضور در زمان حاضر و توجه به آنچه در حال رخ دادن است.

بر خلاف تصور مردم، این موضوع به معنای تخلیه ذهن نیست بلکه یعنی توجه بیشتر به افکار، تنفس یا صداهای اطراف. مزیت مدیتیشن ذهن آگاه این است که می‌توانید توجه و آگاهی که حین مدیتیشن حس می‌کنید را به سایر امور زندگی هم توسعه دهید.

و استفاده از ابزارهایی که به حضور ذهن در طی روز کمک می‌کنند، تنها یکی از مزایای مدیتیشن است. مطالعات علمی این حوزه هنوز در اولین مراحل قرار دارند (بنابراین نمی‌توان به شکل قطعی گفت که مدیتیشن برای همه خوب کار می‌کند و مزایای یکسانی برای همه دارد) اما نتایج آنها امیدبخش است.

تا امروز، مطالعات نشان داده اند که مدیتیشن می‌تواند به کاهش فشار خون، بهبود کیفیت خواب، کاهش یکسری از علائم افسردگی، کاهش استرس، افزایش حس خود‌دلسوزی، تقویت حافظه و حتی قوی تر شدن سیستم ایمنی کمک کند.

با توجه به این نکات، در ادامه شما را با بهترین اپلیکیشن‌های مدیتیشن موجود آشنا می‌کنیم. همه این اپلیکیشن‌ها استفاده و تست شده اند تا به شما برای آرامش بیشتر و کاهش استرس در زندگی کمک کنند.

 

معرفی بهترین اپلیکیشن های مدیتیشن برای ارامش گرفتن : Headspace,Buddhify, Calm و غیره

 

Waking Up

بهترین گزینه برای اشخاصی که به دنبال یک تمرین ذهنی ساده هستند

Waking Up توسط Sam Harris، عصب شناس، فیلسوف، مجری پادکست و نویسنده‌ای تولید شده که کار او آموزش و بحث درباره مدیتیشن به شکل علمی و مدرن است.

ویژگی خوب Waking Up عدم وجود آیتم‌های بی مصرف و اضافه در آن است. هیچ زمزمه، صدای باران یا ارجاعات معنوی و روحی در این اپلیکیشن وجود ندارد. خود اپلیکیشن هم طراحی مینیمال و قابل درکی دارد.

هدف این اپلیکیشن ایجاد حضور ذهن و آگاهی است اما در عین حال آرامش بخش و متحول کننده است. برای بیشتر از یک سال Waking Up را تست کردیم و متوجه تفاوت‌های چشمگیر آن شدیم بخصوص برای کاهش سطح استرس و ایجاد قابلیت واکنش پذیری.

Waking Up دو بخش دارد. بخش Practice که می‌توانید در آن به تمرین‌های مدیتیشن روزانه ساده که توسط خود Sam Harris بیان می‌شود گوش کنید. وقتی برای اولین بار وارد اپلیکیشن شوید این تمرین‌ها برای آشنایی به مدیتیشن به شما کمک می‌کنند و اصول آرامش و ذهن آگاهی را به شما آموزش می‌دهند.

اما قسمتی به اسم Theory هم وجود دارد که به شما آموزش می‌دهد این تمرین‌ها چه هدفی دارند. Sam Harris با چندین چهره برجسته در حوزه مدیتیشن، توسعه شخصی و عصب شناسی گفتگو کرده و درباره موضوعاتی مثل مرگ و آگاهی صحبت کرده و درس‌های کوچکتری هم در این برنامه قرار دارد که می‌توانید در طی روز از آنها استفاده کنید.

منبع عظیم درس‌ها، مصاحبه‌ها و اطلاعات دیگری که درباره مدیتیشن در این اپلیکیشن وجود دارد، باعث شده Waking Up بین اپلیکیشن‌های رقیب بسیار برجسته باشد و به همین دلیل این اپلیکیشن را برای مدیتیشن توصیه کردیم بخصوص با توجه و علم و تفکری که در طراحی آن به کار رفته است.

قیمت: رایگان اما خریدهای درون برنامه‌ای قفل محتوای این اپلیکیشن را باز می‌کنند. برای استفاده از امکانات بیشتر اپلیکیشن در صورتی که امکان پرداخت هزینه را ندارید می‌توانید با Sam Harris و سازندگان این اپلیکیشن در تماس باشید.

قابل دانلود برای:

iOS / Android

معرفی بهترین اپلیکیشن های مدیتیشن برای ارامش گرفتن : Headspace,Buddhify, Calm و غیره

 

 

 

Headspace

بهترین گزینه برای افراد مبتدی

Headspace یکی از محبوب ترین اپلیکیشن‌های مدیتیشن است و این موفقیت بی دلیل نیست. اولین بار ۶ سال پیش استفاده از این اپلیکیشن را شروع کردیم و موانع جالب و چالش‌های آن برای ما قابل توجه بود. از جمله اینکه چطور می‌توان ثابت و بی حرکت نشست؟ اگر غرق در تفکر شدیم، باید چه کارهایی انجام دهیم؟ چطور با پرت شدن حواسمان مقابله کنیم و غیره.

این اپلیکیشن می‌تواند از طریق دستورالعمل‌های ساده و رنگارنگ، جلوه‌های تصویری زیبا و صداهای آرامش بخش Andy Puddicombe سازنده اپلیکیشن به شما برای کسب آرامش در طی روز کمک کند.

Headspace برای اشخاصی که به دنبال شروع مدیتیشن هستند بسیار مفید است. یکی از ویژگی‌های خاص این اپلیکیشن انواع مختلف تمرین‌های آن برای شرایط مختلف است. از جمله تمرین‌های آرامش بخش ساده، مدیتیشن برای کودکان، برای خواب یا برای مواقعی که سخت مشغول هستید مثل آشپزی با توجه و مراقبت ذهنی.

به ویژه مدیتیشن SOS این اپلیکیشن که برای آرامش‌های کوچک و لحظه‌ای مناسب است، بسیار قابل توجه است. همچنین حالت‌های مخصوصی برای شرایط روحی مختلف مثل غرق شدن در احساسات یا ترس و وحشت وجود دارد که می‌توانند بسیار مفید باشند.

قیمت: رایگان اما خریدهای درون برنامه‌ای محتوای بیشتری را باز می‌کنند.

قابل دانلود برای:

iOS / Android

معرفی بهترین اپلیکیشن های مدیتیشن برای ارامش گرفتن : Headspace,Buddhify, Calm و غیره

 

Calm

بهترین برای اشخاصی که نمی‌توانند به اندازه لازم از مدیتیشن استفاده کنند

وقتی اپلیکیشن Calm را باز کنید، این اپلیکیشن اول از شما می‌خواهد که یک نفس عمیق بکشید و کل تجربه‌ای که این اپلیکیشن برای شما فراهم می‌کند به همین صورت است. Calm به شما برای استنشاق هوای تازه و آرامتر شدن برای چند دقیقه کمک می‌کند.

یکی از ویژگی‌های خوب Calm از نظر ما این است که قبل از شروع، از شما درباره نوع تمرکز مورد نظرتان سوال می‌شود و می‌توانید مواردی مثل رسیدن به حس شکرگذاری، افزایش شادی یا کاهش استرس را انتخاب کنید.

Calm مجموعه‌ای گسترده از حالت‌های مختلف مدیتیشن دارد. یکسری از این تمرین‌ها مخصوص ایجاد حس اعتماد به نفس هستند، یکی از آنها برای ایجاد حس بهتر نسبت به زندگی طراحی شده و حتی یکسری صداهای آرامش بخش برای مواقعی که به دنبال راهنمایی نیستید و فقط می‌خواهید با شنیدن این صداها کمی آرام شوید در این اپلیکیشن وجود دارد.

بخشی به نام Sleep Stories (قصه‌های خواب) هم وجود دارد که به شما برای خوابآرام کمک می‌کند. این قصه‌ها هم با صداهای آرامش پخش می‌شوند از جمله صدای متیو مک‌کانهی. او داستانی درباره جهان تعریف می‌کند به نام شگفتی که شنیدن آن حس بسیار رویایی به شما می‌دهد.

برای اشخاصی که به دنبال مدیتیشن از طریق راهنمایی نیستند، Calm یک تایمر و مجموعه‌ای عظیم از موزیک‌های آرامش بخش و صداهای محیطی دارد که خیلی از آنها برای خواب راحت طراحی شده اند و گوش کردن به بعضی از آنها حین کار یا پرداختن به مشغله‌های روزمره بسیار مفید و آرامش بخش است.

از نظر ما برای یادگرفتن اصول مدیتیشن اپلیکیشن‌های بهتری هم وجود دارند اما Calm بیشترین تعداد قابلیت‌ها، صداها و داستان‌ها را دارد و همانطور که از نام آن پیداست به شما برای رسیدن به آرامش روحی کمک می‌کند.

قیمت: می‌توانید در دوره رایگان ۷ روز Calm ثبت نام کنید و بعد از آن باید ۴۲٫۹۹ دلار در سال بپردازید.

قابل دانلود برای:  iOS / Android

معرفی بهترین اپلیکیشن های مدیتیشن برای ارامش گرفتن : Headspace,Buddhify, Calm و غیره

 

 

 

  1. Buddhify

بهترین گزینه برای اشخاصی که به دنبال ابزارهای کاربردی برای انجام کارهای روزمره هستند

هر چند ما انسان‌ها موجوداتی هستیم که عادات زیادی داریم اما خیلی از ما تمایلی نداریم که هر روز با یک روش تکراری مدیتیشن کنیم. در چنین مواقعی می‌توان از Buddhify استفاده کرد.

گاهی اوقات ممکن است به دنبال صداهای آرامش بخش برای طی کردن تجربیات سختی باشید و گاهی اوقات وقتی در صف اداره پست یا در مطب پزشک منتظر رسیدن نوبتتان هستید، نیاز به یک اسکن ساده از بدنتان داشته باشید.

به همین دلیل به جای سوال از شما درباره اینکه متمایل به انجام چه تمرین‌هایی هستید (چون خیلی مواقع خود شما نمی‌توانید پاسخ این سوال را مشخص کنید بخصوص در شرایط پراسترس) Buddhify سناریوهای مختلفی را به شکل یک چرخ رنگی در اختیار شما قرار می‌دهد و کار شما انتخاب موردی است که به بهترین شکل شرایط شما را توصیف می‌کند.

این اپلیکیشن به صورت لحظه‌ای به شما پیشنهاد می‌دهد که برای آرامش بیشتر چه کارهایی انجام دهید و معمولاً همیشه شرایط شما را به خوبی با یک تمرین تطبیق می‌دهد. از جمله خواب، پیاده روی یا سفر.

توصیه ما این است که مدیتیشن را با Headspace یا Waking Up شروع کنید و بعد تمرین‌های خودتان را با Buddhify تکمیل کنید چون این اپلیکیشن مدیتیشن را به جای تمرینی سخت و چالش برانگیز که نیاز به اتاقی آرام، محلی نرم و راحت و بخور دارد به تجربه‌ای عملی تر و مفیدتر تبدیل می‌کند.

قیمت:£۴٫۹۹ / $۴٫۹۹  

قابل دانلود برای:  iOS / Android

 

معرفی بهترین اپلیکیشن های مدیتیشن برای ارامش گرفتن : Headspace,Buddhify, Calm و غیره

 

 

Insight Timer

بهترین گزینه از نظرارائه ترکیبی از تمرین‌های مدیتیشن

Insight Timer هم مثل Calm اپلیکیشنی با انواع تمرین‌های مدیتیشن راهنمایی شده است که می‌توانید گزینه دلخواه را از بین آنها انتخاب کنید. این اپلیکیشن فقط مخصوص مراقبه نیست بلکه به ایجاد حسی بهتر، آرامش پیدا کردن و کسب اطلاعات بیشتر درباره مدیتیشن و توسعه شخصی کمک می‌کند.

Insight Timer دارای انواع تمرین‌های مدیتیشن هدایت شده است. می‌توانید در ابتدا کار را به عنوان کاربر مبتدی شروع کنید که شامل آموزش‌هایی برای یاد گرفتن مدیتیشن یا مقابله با استرس و اضطراب است. یا می‌توانید به شکل دقیق و بر اساس یک تمرکز خاص مثل تمرکز بر خواب، استرس و اضطراب انتخاب کنید که مدیتیشن را چطور انجام دهید. همچنین می‌توانید بر اساس حس و حال فعلی خودتان روش کار را انتخاب کنید مثل توجه به صداها، حرکات یا استفاده از تصویرسازی ذهنی با راهنمایی.

این دوره ۷ روزه را به همه اشخاصی که در زمینه مدیتیشن تازه کار هستند توصیه می‌کنیم. اما این اپلیکیشن هم مثل Calm برای افرادی مناسب است که قبلاً مدیتیشن را شروع کرده باشند و به دنبال دسترسی به تمرین‌های بیشتری باشند.

قابل دانلود برای:  iOS / Android

 

 

 

 

مجله تکنولوژی تکین مال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 7 =

پست بعدی

حمله DDOS چیست و این حمله چطور وبسایت‌ها یا بازی‌ها را دچار اختلال می‌کند؟

ش ژانویه 16 , 2021
حمله DDOS چیست و این حمله چطور وبسایت‌ها یا بازی‌ها را دچار اختلال می‌کند؟ شاید شما هم این تجربه را داشته باشید که بازی محبوبتان به دلیل حمله DDoS دچار اختلال شده باشد. حمله DDOS چیست و این حمله چطور وبسایت‌ها یا بازی‌ها را دچار اختلال می‌کند؟ در این مطلب […]
حمله DDOS چیست و این حمله چطور وبسایت‌ها یا بازی‌ها را دچار اختلال می‌کند؟