چگونه زندگی سالم در شهر داشته باشیم

چگونه زندگی سالم در شهر داشته باشیم

ماندن در شهر راهی عالی برای زندگی سالم تر و دوستانه تر با محیط زیست است. گذشته از ورزش جمعی شادتر ، زندگی در شهر فرصتهای زیادی را برای سالم ماندن در اختیار شما قرار می دهد. برای شروع ، سعی کنید راه هایی برای فعال ماندن در زندگی روزمره خود ، مانند دوچرخه سواری و دویدن پیدا کنید. اگر به دنبال بهبود رژیم غذایی خود هستید ، برنامه ریزی وعده های غذایی را امتحان کنید و به دنبال گزینه های فروشگاه های مواد غذایی سالم و گزینه های رستوران در محله خود باشید. سرانجام ، از منابع شهر استفاده کنید تا به طور مرتب سلامتی خود را حفظ کنید. شما فقط چند قدم از سالم بودن خودتان فاصله دارید!

فعال باشید

چگونه زندگی سالم در شهر داشته باشیم
به جای ماشین با دوچرخه سفر کنید تا این فعالیت برای شما جا بیفتد. برای صرفه جویی در وقت و هزینه در دوچرخه سرمایه گذاری کنید. در حالی که ماشینها سریعتر به نظر می رسند ، شما می توانید با سوار شدن بر دوچرخه تحرک بیشتری داشته باشید. بررسی کنید و ببینید که آیا شهر شما مسیرهای دوچرخه یا خطوط دوچرخه سواری در خیابان دارد که به شما امکان می دهد با خیال راحت تر سفر کنید.
بیشتر شهر را با دوچرخه ببینید! به عنوان مثال ، اگر در شهر نیویورک زندگی می کنید ، از طریق پل بروکلین دوچرخه سواری کنید.
چگونه زندگی سالم در شهر داشته باشیم
برای سالم ماندن به یک سالن ورزشی در اطراف محله خود بپیوندید. به صورت آنلاین جستجو کنید یا از طریق تبلیغات روزنامه محلی خود تحقیق کنید تا ببینید یک سالن بدنسازی یا بدنسازی در نزدیکی شما وجود دارد. در حالی که سالن های ورزشی کمی گران تر هستند ، ولی شما می توانید دسترسی مداوم به تجهیزات ویژه ورزشی داشته باشید. از اینکه سالن بدنسازی فضای شلوغی دارد بیش از حد نگران نباشید. باید گفت بعضی اوقات ورزش کردن در یک مکان شلوغ می تواند به شما کمک کند احساس انگیزه بیشتری داشته باشید.
بررسی کنید آیا می توانید یک سالن یوگا در منطقه پیاده روی خود پیدا کنید تا سلامت ذهن بیشتری داشته باشید و مناسب بمانید.
نکته: همیشه وقتی می خواهید چیز جدیدی را امتحان کنید؟ به دنبال یک سالن ورزشی باشید که در ورزش های رزمی یا نوعی دیگر از تمرینات بدنی متخصص باشند.
چگونه زندگی سالم در شهر داشته باشیم
اجرا کنید تا در شکل بمانید. از مقادیر زیادی پیاده روهای اطراف خود استفاده کنید تا در برخی خیابانهای شهر اطراف ورزش کنید. اگر احساس رانندگی یا دوچرخه سواری ندارید ، دویدن نیز می تواند گزینه مناسبی برای رفتن از مکانی به مکان دیگر باشد. هر وقت بیرون می روید ، اطمینان داشته باشید که با کفش راحت دویدید و پیراهن و یا جلیقه انعکاسی پوشیده اید.
چگونه زندگی سالم در شهر داشته باشیم
برای دیدار با افراد جدید ، در فعالیت های سراسر کشور شرکت کنید. به صورت آنلاین یا به مرکز اجتماع محلی خود نگاه کنید تا ببینید که چه رویدادی در جریان است ، مانند جلسات یوگا یا کلاس های آشپزی. به دنبال فرصت های رایگان باشید – فقط بخاطر داشته باشید که ممکن است این رویدادها به دلیل علاقه عمومی سریع پر شوند.
به عنوان مثال ، سن دیگو با Scripps Health همکاری دارد که هریک از آنها برنامه های رایگان و سالم را حمایت می کنند.
چگونه زندگی سالم در شهر داشته باشیم
جستجوی فضاهای سبز برای گذراندن وقت به طور منظم. منطقه را در مسافت پیاده روی از خانه خود بررسی کنید تا ببینید آیا فضای سبز شهری مانند پارک های عمومی ، حفاظت از طبیعت یا زمین های ورزشی وجود دارد یا خیر. سعی کنید حداقل هفته ای یک بار از فضاهای سبز شهری دیدن کنید تا خوشبختی و افزایش فعالیت خود را افزایش دهید.
فضاهای سبز شهری همچنین شامل باغ های جامعه ، پوشش درخت و حیاط می شود.

انتخاب غذاهای سالم

چگونه زندگی سالم در شهر داشته باشیم
برای هر هفته وعده های غذایی سالم برنامه ریزی کنید. تقویم مخصوصاً برای وعده های غذایی ، از جمله صبحانه ، ناهار و شام ایجاد کنید. تصمیم بگیرید آنچه را که می خواهید در طول هفته بخورید ، تصمیم بگیرید قبل از خرید بتوانید آنچه را که می خواهید خریداری کنید. اگر می خواهید در روز خاصی از هفته مشغول کار باشید ، به جای آن یک وعده غذایی منجمد انتخاب کنید.  برنامه ریزی غذا برای افرادی که گیاهخوار یا گیاهخوار نیز هستند ، مفید است.
چگونه زندگی سالم در شهر داشته باشیم
با استفاده از وسایل آشپزی ساده ، در وقت خود صرفه جویی کنید. اگر ترجیح می دهید طعم یک غذای خانگی را ترجیح دهید ، اجاق گاز آرام را انتخاب کنید. اوایل روز با اضافه کردن ترکیب سالم سبزیجات ، پروتئین ها و سایر مواد داخل دستگاه ، هر دستور العمل را آماده کنید. اگر یک غذای فوری را ترجیح می دهید ، به جای آن ، یک شام یخ زده سالم را با مایکروویو میل کنید.
هنگام استفاده از اجاق گاز آهسته ، به یاد داشته باشید که در فرآیند سنتی پخت و پز از مایع کمتری استفاده کنید. علاوه بر این ، اگر می خواهید غذای شما طعم دهنده تر باشد ، برش محصولات خود را به قطعات بزرگتر در نظر بگیرید.
از استفاده از وسایل آشپزی که دارای خاصیت تفلون یا نچسب هستند ، خودداری کنید زیرا در صورت استنشاق آنها می توانند دود ایجاد کنند.
چگونه زندگی سالم در شهر داشته باشیم
به جای رفتن به فست فود ، از رستوران های سالم سفارش بگیرید. برنامه هایی مانند DoorDash را بارگیری کنید تا بتوانید انواع غذای تحویل شده به درب جلوی خود را دریافت کنید. با استفاده از این خدمات ، می توانید یک سرویس تحویل سفارشی تر را امتحان کنید که به شما امکان انتخاب گزینه های سالم تر را می دهد.
اگر در سفارش خود مشکلی دارید ، شرکت هایی مانند DoorDash و Postmates با آنها بسیار آسان می توانید ارتباط برقرار کنید.

چگونه زندگی سالم در شهر داشته باشیم

دریابید که نزدیکترین فروشگاه مواد غذایی شما کجاست. از یک برنامه یا وب سایت ناوبری استفاده کنید تا دریابید که فروشگاه های مواد غذایی در منطقه شما کدامند. قبل از خرید ، برخی از بررسی های فروشگاه ها را جستجو کنید. علاوه بر این ، به فروشگاه های راحتی مراجعه کنید تا ببینید که آنها هر نوع غذای سالم یا حیاط سالم را به فروش می رسانند.
هنگام خرید ، سعی کنید از غذاهای فرآوری شده خودداری کنید ، زیرا این مواد کمتر سالم هستند. همچنین. شما می توانید بسیاری از محصولات تازه و خوشمزه را با قیمت عالی در این نوع مکان ها خریداری کنید!
در حالی که در فروشگاه مواد غذایی هستید ، حتماً بخش فریزر را بررسی کنید. میوه و سبزیجات منجمد گزینه های آسان و سالم هستند که مدت طولانی در خانه شما ماندگار می شوند.
چگونه زندگی سالم در شهر داشته باشیم
از مکان های سالم و دیر باز استفاده کنید. رستوران ها ، فروشگاه های راحتی و سایر رستوران ها و فروشگاه ها زمان باز و بسته شدن را جستجو کنید. اگر برنامه کاری شما باعث می شود که شما بعداً به خانه بیایید ، دانستن گزینه های شما می تواند برای گرفتن میان وعده یا وعده های غذایی در اواخر شب مفید باشد. ببینید آیا فروشگاه ها یا رستوران های سالم در نزدیکی شما با یک برنامه تحویل شخص ثالث مانند Postmates کار می کنند.
برخی از فروشگاه ها همچنین گزینه های خرید بقالی آنلاین را دارند که به شما امکان می دهد مواد غذایی را به درب خود بفرستید. اگر نمی خواهید با یک سفر خرید اضافی یا یک خرید مواد غذایی اواخر شب مقابله کنید ، به جای این برنامه تصمیم بگیرید.
در حالت ایده آل ، سعی کنید یک وعده غذایی طولانی داشته باشید. در طولانی مدت ، این می تواند به عادت های غذایی سالم تری کمک کند!
چگونه زندگی سالم در شهر داشته باشیم
در یک باغ اجتماعی شرکت کنیداز صاحب‌خانه یا همسایگان بپرسید که آیا باغی در منطقه وجود دارد یا خیراگر در نزدیکی شما طرحی وجود دارد, یک بخش از آن را در نظر بگیرید تا محصول خودتان را پرورش دهیدبرخی مجتمع‌های آپارتمانی و دیگر فضاهای زنده متراکم (آپارتمان‌های, آپارتمان‌ها و آپارتمان‌ها) از قبل نقشه‌هایی دارند که شما می‌توانید به آن‌ها بپیوندید و یا به آن‌ها کمک کنیداگر محله شما قبلاً باغ ندارد, سعی کنید به جای آن شروع کنیدتوصیه: سعی کنید از آلوده کردن باغ‌های جامعه خود با آفت‌کش‌ها اجتناب کنیدعلاوه بر این, این ایده خوبی است که حیوانات خانگی خود را از باغ‌های جامعه دور نگه دارید تا از ورود آن‌ها به گیاهان جلوگیری شود.

سلامتی خود را مدیریت کنید

 

 

چگونه زندگی سالم در شهر داشته باشیم
قرارها یک پزشک معمولی را زمان‌بندی کنید تا tabs را در سلامتی تان نگه دارید. هر روز از زندگی شهری خود را به سالم‌ترین و کامل‌ترین طریق با چک کردن پزشک به طور منظم زندگی کنید. اگر در حال حاضر زیر آب و هوا احساس می‌کنید، به یک کلینیک مراقبت اورژانسی نگاه کنید که علائم شما را از قبل بررسی کند. اگر بیمه نداشته باشید یا طرحی داشته باشید که هزینه سفر شما را پوشش ندهد، به دنبال کلینیک‌های رایگان در منطقه باشید. در حالی که پیدا کردن آن‌ها ممکن است دشوار باشد، اغلب شهرها مکان‌هایی دارند که مایل به دیدن شما هستند.

در صورتی که نگران این باشید که بعداً چیزی را که پزشک می‌گوید فراموش کنید، یک دفتر یادداشت بردارید.

چگونه زندگی سالم در شهر داشته باشیم
در مورد آخرین واکسن‌ها و عکس‌های بیماری تا به امروز بمانید. از پزشک خود بپرسید که آیا به واکسن‌های جدید نیاز دارید، آیا برای بیماری‌های جدید (به عنوان مثال، آنفولانزا) یا بیماری‌های مزمن (به عنوان مثال، ابله مرغان، سرخک، فلج‌اطفال و غیره). از آنجا که شهرها بسیار پرجمعیت از مناطق دیگر هستند، بیماری‌ها می‌توانند به سرعت گسترش یابند. از خود و اطرافیان خود محافظت کنید و تمام چیزهایی را که نیاز دارید به دست آورید. برای مثال، ایالات‌متحده در سال گذشته مقدار زیادی از موارد سرخک را گزارش کرده‌است.  اگر شما احساس مریضی می‌کنید، ماسک صورت خود را بپوشید تا از پخش بیماری به دیگران جلوگیری کنید و یا در معرض بیماری بیشتر قرار بگیرید.

نکته: علاوه بر واکسن‌ها، به ویتامین C، ویتامین D، روی و glutathione کمک کنید تا به افزایش سیستم ایمنی شما کمک کنند.

چگونه زندگی سالم در شهر داشته باشیم
در حالیکه در جامعه هستید بهداشت دستی خوبی را تمرین کنید . بسیاری از مردم دستگیره در ، گاری‌های خرید و موارد دیگر را در ملا عام لمس می‌کنند ، بنابراین میکروب‌ها می‌توانند به راحتی بین مردم پخش شوند . نهایت تلاش خود را بکنید که با دست‌های برهنه خود دست به دست و پنجه نرم نکنید و به جای آن از دستمال‌کاغذی یا دستمال‌کاغذی استفاده کنید . صورت خود را لمس نکنید تا از انتقال باکتری‌ها در نزدیکی بینی و دهان اجتناب کنید .
بسیاری از فروشگاه‌ها برای کارت‌های خرید دستمال بهداشتی ارائه می‌کنند تا بتوانید قبل از استفاده از آن‌ها آن‌ها را پاک کنید .
همیشه قبل از اینکه به صورت خود دست بزنید یا غذا بخورید ، دست‌هایتان را بشویید تا میکروب‌ها را پخش نکنید .

چگونه زندگی سالم در شهر داشته باشیم

به طور مرتب مدیتیشن انجام دهید تا سطح استرس شما را کاهش دهد. ذهن خود را با تمرین مدیتیشن در هر روز روشن نگاه دارید. هر روز چند دقیقه وقت صرف کنید تا بر روی تنفس خود تمرکز کنید، که به شما کمک خواهد کرد تا شما را از بسیاری از عوامل استرس زا اصلی در زندگی خود منحرف کند. به طور ایده‌آل، هر روز برای حدود ۲۰ دقیقه تامل کنید. مدیتیشن اثرات جانبی مثبت دیگری دارد، مانند کاهش فشار خون و ضربان قلب فعلی.
چگونه زندگی سالم در شهر داشته باشیم
از یک هوای HEPA در اتاق شما برای فیلتر کردن ذرات مضر استفاده کنید . ذرات معلق دارای کارایی بالا ( HEPA ) دارای فیلترهای ویژه‌ای هستند که می‌توانند ذرات کوچک مانند غبار , گرد و غبار و دود را از بین ببرند . یک پمپ هوا در اتاق‌خواب خود داشته باشید و در هنگام خواب آن را اجرا کنید تا بتوانید هوای تمیز تنفس کنید . همه شهرها کیفیت هوای بدی ندارند . شما می‌توانید شاخص کیفیت هوای شهر خود را به صورت آنلاین بررسی کنید .
چگونه زندگی سالم در شهر داشته باشیم
بخوابید . شهرها می‌توانند روشن و پر سر و صدا باشند و در شب خوب بخوابند . اگر بتوانید پنجره‌ها را ببندید و از پرده‌ها استفاده کنید که نور را مسدود کنند , اتاق شما در زمانی که خواب هستید کاملا ً تاریک است . اگر نمی‌توانید به خاطر سر و صدا به خواب بروید , در حالی که خواب هستید صدای آزار دهنده را مسدود کنید . از مولد صدای سفید یا برنامه‌ای برای کمک به شما در جلوگیری از صداهای شهر محیط اطراف استفاده کنید .
اگر پرده‌های شما نور را به طور کامل مسدود نکنند , ماسک خواب را بپوشید .
قبل از خواب از استفاده از تلفن و یا الکترونیکی خود اجتناب کنید تا از نور آبی بیدار نشوید .
چگونه زندگی سالم در شهر داشته باشیم
زمانی را با طبیعت صرف کنید تا سلامت ذهنی خود را بهبود بخشید. به خودتان یک اتاق بدهید تا فکر کنید و با صرف زمان در پارک و یا دیگر مناطق طبیعی نفس بکشید . در حالی که این فضاها ممکن است در شهرها مشکل باشند ، سعی کنید به دنبال مکان‌هایی با تعداد زیادی درخت بگردید . اگر چه ممکن است دنیوی به نظر برسد اما شما می‌توانید فواید سلامتی ذهنی زیادی را از راه رفتن در مناطق با شاخ و برگ زیاد مانند اضطراب پایین بردارید . [ ۲۵ ] به صورت آنلاین جستجو کنید تا یک پارک نزدیک خود پیدا کنید .
چگونه زندگی سالم در شهر داشته باشیم
یک جامعه حامی برای کمک به افزایش سلامت ذهنی خود پیدا کنید . صرف زمان با افراد دیگر اثرات مثبتی بر سلامت ذهنی شما دارد و به شما کمک می‌کند که جامعه خود را بشناسید . یک گروه مدیتیشن ، یک کلوپ کتابخوانی ، کلیسا و یا محل ملاقات محلی را پیدا کنید تا بتوانید به راحتی از خانه بیرون بروید و دوستان بیشتری پیدا کنید . به دنبال افرادی باشید که علایق مشابهی داشته باشند ، بنابراین می‌توانید با هم خوش بگذرانید .
شما می‌توانید با استفاده از برنامه‌هایی مانند Facebook و Twitter آشنا شوید .
کتابخانه محلی خود را بررسی کنید تا ببینید چه رویدادهایی و گروه‌هایی هستند که میزبان آن‌ها هستند .

 

MAGadmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =

پست بعدی

مفهوم RAID

د آگوست 5 , 2019
مفهوم RAID RAID مخفف Array Redundant of Disks Independent می باشد و روشی برای ذخیره سازی داده ها بر روی چندین دیسک سخت می باشد. زمانی که هارد دیسک ها در یک مجموعه RAID پیکربندی می شوند ، کامپیوتر همه آن دیسکها را یک دیسک بزرگ می بیند. با این […]