آپدیت‌های ویندوز ۱۰ کاملاً بیهوده هستند

آپدیت‌های ویندوز ۱۰ کاملاً بیهوده هستند

کارشناسان IT ادعا می‌کنند که آپدیت‌های ویندوز ۱۰ کاملاً بیهوده هستند و این آپدیت ها به ندرت مفید می باشند.

آپدیت‌های ویندوز 10 کاملاً بیهوده هستند

طبق یک نظر سنجی جدید، بیشتر کارشناسان IT بر این باورند که آپدیت‌های سالانه ویندوز ۱۰ چندان مفید نیستند.

Susan Bradley مشاور شبکه و نویسنده سایت Askwoody.com که این نظرسنجی را انجام داده، به این نتیجه رسیده که ۶۰ درصد از مدیران IT باور دارند که در بهترین حالت، آپدیت‌های ویندوز ۱۰ به ندرت مفید هستند – این نظر از سوی اشخاصی مطرح شده که مسئول به روز نگه داشتن ویندوز ۱۰ در سازمان خودشان هستند.

از بین ۵۰۰ شرکت کننده در این نظرسنجی، یک اقلیت ۲۰ درصدی اعلام کردند که به باور آنها آپدیت‌های ویندوز ۱۰ مقداری مفید هستند و ۲۲ درصد نسبت به تلاش‌های شرکت مایکروسافت نظر ممتنع دارند.

آپدیت‌های ویندوز ۱۰

شرکت مایکروسافت وقت و انرژی زیادی را صرف طراحی و انتشار آپدیت‌های ویندوز ۱۰ می‌کند که هر شش ماه یک بار یعنی در پاییز و بهار منتشر می‌شوند – که تازه ترین آنها نسخه ۲۰۰۴ ویندوز ۱۰ است.

این نسخه‌ها تا ۱۸ ماه بعد از انتشار، پشتیبانی دریافت می‌کنند. در انتهای چرخه، مدیران باید ویندوز خودشان را آپدیت کنند تا بتوانند مهم ترین پچ‌ها – موارد مرتبط به امنیت و غیره – را دریافت کنند.

این آپدیت‌های منظم به صورتی طراحی می‌شوند تا امکانات جدید عرضه کنند، اینترفیس ویندوز ۱۰ را ارتقاء دهند و سطح امنیت آن را افزایش دهند اما کارشناسان IT چندان به این اصلاحات توجه ندارند. به گفته یکی از شرکت کنندگان این نظرسنجی “این آپدیت‌ها بیشتر ظاهری هستند و هیچ مشکل اساسی در آنها حل نمی شود.” یکی دیگر از شرکت کنندگان در این نظرسنجی می‌گوید: “برای من قابل درک نیست که چرا مایکروسافت تصور می‌کند این امکانات جدید ارزش هدر دادن وقت ما و حتی خود این شرکت را دارند.”

عده دیگری بر این باورند که این چرخه‌های منظم انتشار آپدیت برای خود مایکروسافت هم خوب نیست چون باعث ایجاد فشار برای انتشار به موقع آپدیت‌ها صرف نظر از قابلیت آنها می‌شود.

به گفته یکی دیگر از شرکت کنندگان در این نظرسنجی “بهتر است مایکروسافت بر قابلیت‌های مفیدتری مثل آپگرید فایل‌اکسپلورر، استارت منویی که همیشه درست کار کند، سیستم help آگاه از شرایط و غیره متمرکز شود و کمتر متمرکز بر این هدف شود که حتماً باید یکی از امکانات را آپدیت کند، صرف نظر از اینکه این آپدیت مفید باشد یا خیر.”

با این حال به نظر می‌رسد که مایکروسافت به تدریج وارد مسیر درست می‌شود. نظرسنجی مشابهی که در سال ۲۰۱۸ توسط Bradley انجام گرفت نشان داد که حدود ۷۰ درصد از پرسنل IT به آپدیت قابلیت‌های ویندوز ۱۰ تمایل چندانی ندارند.

بنابراین هر چند کارشناسان IT بیشتر از قبل به آپدیت‌های ویندوز ۱۰ توجه دارند اما تفاوت نظر کارشناسان این حوزه با رویکرد مایکروسافت نشان می‌دهد که این شرکت باید در رویکرد خودش تجدید نظر کند.

 

 

 

منبع : Techradar

MAGadmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + دو =

پست بعدی

آپدیت جدید ویندوز 10 کاربران را ملزم به نصب یکی از بحث برانگیزترین ابزارهای این شرکت می‌کند

ش سپتامبر 19 , 2020
آپدیت جدید ویندوز ۱۰ کاربران را ملزم به نصب یکی از بحث برانگیزترین ابزارهای این شرکت می‌کند در آپدیت جدید ویندوز ۱۰ مایکروسافت اج به صورت اجباری نصب می‌شود در ادامه به  آپدیت جدید ویندوز ۱۰ کاربران را ملزم به نصب یکی از بحث برانگیزترین ابزارهای این شرکت می‌کند می […]
آپدیت جدید ویندوز 10 کاربران را ملزم به نصب یکی از بحث برانگیزترین ابزارهای این شرکت می‌کند