آیفون ۱۲ جدید: آیا تاخیر تولید قطعات مشخص می‌کند کدام مدل‌ها زودتر روانه بازار می‌شوند؟

آیفون ۱۲ جدید: آیا تاخیر تولید قطعات مشخص می‌کند کدام مدل‌ها زودتر روانه بازار می‌شوند؟

آیا مدل‌های ۵٫۴ و ۶٫۷ اینچی تا نوامبر روانه بازار نمی‌شوند؟  آیفون ۱۲ جدید: آیا تاخیر تولید قطعات مشخص می‌کند کدام مدل‌ها زودتر روانه بازار می‌شوند؟

با توجه به انتشار اعلامیه رسمی درباره آیفون ۱۲ که گفته شده رونمایی از آن برای ماه جاری برنامه ریزی شده است، حالا گمانه زنی‌ها درباره زمان عرضه هر یک از چهار مدل آیفون ۱۲ بعد از رونمایی رسمی در سپتامبر شروع شده است.

DigiTimes امروز گزارش داد که تولید کنندگان SLP (substrate-like circuit board) از ماه جولای تحویل محصول به شرکت اپل را افزایش داده اند. قبلاً هم گزارش شده بود که تخته‌های مدار SLP می‌توانند به آیفون برای بهبود ماندگاری شارژ باتری کمک کنند.

اما در این گزارش اعلام شده که هر چند SLP مخصوص آیفون ۱۲ مکس ۶٫۱ اینچی و آیفون ۱۲ پرو ۶٫۱ اینچی در ماه جولای ساخته شده اما عرضه قطعات آیفون ۱۲ ۵٫۴ اینچی و آیفون ۱۲ پرو مکس تا اواخر آگوست به تاخیر افتاد است.

اگر این تاریخ‌ها درست باشند، این احتمال وجود دارد که دو مدل ۶٫۱ اینچی زودتر عرضه شوند و مدل اصلی آیفون ۱۲ به همراه آیفون ۱۲ پرو مکس یک ماه دیرتر عرضه شود.

گزارش‌های متناقض درباره زمان رونمایی از آیفون ۱۲

هر چند قطعات هر دو مدل ۶٫۱ اینچی شبیه هم و بنابراین تولید آنها آسان به نظر می‌رسد اما این باعث نمی‌شود که هر دو مدل همزمان به فروش برسند یا اینکه اپل هر دو را همزمان بفروشد. شایعات قبلی و اطلاعات به دست آمده از اپل چیز دیگری را نشان می‌داد.

Ming-Chi Kuo تحلیلگر اپل ماه گذشته ادعا کرد که دو مدل پرو دیرتر عرضه می‌شود. بر اساس اطلاعات منبع او، مدل ۵٫۴ و مدل مکس ۶٫۱ اینچی همزمان تولید می‌شوند اما مدل‌های ۶٫۱ اینچی خیر. طبق ادعای Kuo هر چند مدل‌های ۱۲ و ۱۲ مکس از نظر لنز دوربین یکسری مشکل کیفی دارند اما این موضوع مانع عرضه آنها طبق زمانبندی نخواهد شد. مدل‌های ۶٫۱ اینچی پرو و ۶٫۷ اینچی پرو مکس بعداً عرضه می‌شوند.

Jon Prosser که در زمینه نشت اطلاعات اپل سابقه دارد با این ارزیابی‌ها موافقت کرد و زمان واقعی تحویل این محصولات را اعلام کرد. او ادعا کرد که آیفون ۵٫۴ اینچی و مدل مکس ۶٫۱ اینچی در اکتبر و مدل ۶٫۱ اینچی پرو و ۶٫۷ اینچی پرو مکس در نوامبر عرضه می‌شوند.

کامنت و واکنش یکی دیگر از منابع خبری اپل به نامMark Gurman به این توئیت، حاکی از مخالفت او با این نظرات است اما اطلاعات بیشتری درباره آن نداد.

 

MAGadmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =

پست بعدی

قیمت و طراحی ایکس‌باکس سری S تایید شد

س سپتامبر 15 , 2020
قیمت و طراحی ایکس‌باکس سری S تایید شد بالاخره تصاویر رسمی و قیمت ایکس‌باکس سری Sمنتشر شد. چند ساعت پس از نشت اطلاعاتی مثل تصاویر، تاریخ رونمایی و قیمت ایکس‌باکس سری ایکس و سری S، شرکت مایکروسافت تصمیم گرفت که ایکس‌باکس سری S که کوچکتر از سری ایکس است را […]
قیمت و طراحی ایکس‌باکس سری S تایید شد