احتمال عرضه اپل‌واچ SE همراه اپل‌واچ ۶

احتمال عرضه اپل‌واچ SE همراه اپل‌واچ ۶

یک منبع خبری ادعا کرد که در رویداد ماه سپتامبر یک مدل کمتر پیشرفته تر از اپل‌واچ هم عرضه خواهد شد

احتمال عرضه اپل‌واچ SE همراه اپل‌واچ 6

در حالیکه طرفداران اپل مشتاقانه منتظر رونمایی از اپل‌واچ ۶ در رویداد اپل در تاریخ ۱۵ سپتامبر هستند، یک منبع خبری ادعا کرد که یک مدل کمتر پیشرفته از این ساعت به نام اپل‌واچ SE هم همراه آن رونمایی می‌شود.

این منبع خبری Jon Prosser است که تا امروز لزوماً همه پیش بینی‌های او درست نبوده اند، مثلاً پیش بینی او برای تاریخ برگزاری این رویداد ۸ سپتامبر بود که حالا طبق اعلامیه رسمی اپل قرار است در تاریخ ۱۵ سپتامبر برگزار شود.

در هر صورت پیش بینی او جالب توجه است. به گفته او قرار است این مدل اپل‌واچ ارزان تر از اپل‌واچ اصلی باشد. طبق پیش بینی Prosser، اپل‌واچ SE در ابعاد ۴۰ و ۴۴ میلی متر تولید می‌شود. هر دو سایز هم در مدل جی‌پی‌اس دار و هم مدل cellular عرضه می‌شوند و نسبت به ساعت هوشمند پرچمدار اپل امکانات کمتری دارند. در این ساعت قابلیت ECG (یا ضبط نوار قلب که در Apple Watch 4 معرفی شد) و صفحه نمایش همیشه روشن (که در Apple Watch 5 معرفی شد) وجود ندارد و طراحی این مدل شبیه سری ۴ است.

اپل‌واچ SE؟ (اپل‌واچ ارزان قیمت‌تر) با کدهای N140S GPS 40mmCodename، N140BCellular 40mmCodename، N142SGPS 42mmCodename، N142BCellular 42mm- و با طراحی مشابه سری ۴، بدون صفحه نمایش همیشه روشن، بدون ECG – M9 chip. زمان رونمایی رویداد Time Flies، ۱۵ سپتامبر

طبق آنچه Rene Ritchie محقق اپل در توئیتی نوشته، ظاهراً تراشه M9 به کمک پردازنده‌ی تلفیق سنسور M9 از سری A9 (system-on-a-chip) گفته می‌شود که در سال ۲۰۱۶ رونمایی شد. در مجموع مشخص نیست که چطور در اپل‌واچ از این پردازنده استفاده می‌شود.

Prosser در ادامه افزود، Apple Watch SE نام انتخابی برای این ساعت توسط مهندسان سخت‌افزار نیست چون از نظر آنها نام این ساعت به دو گروه اپل‌واچ و اپل‌واچ پرو تقسیم بندی می‌شود. در مجموع مشخص نیست که این ساعت هوشمند از کدام پیکربندی استفاده می‌کند یا اینکه ساعت‌های اپل‌واچ به مدل پرو (پیشرفته) و مدل استاندارد (با امکانات کمتر) تقسیم می‌شوند یا خیر.

هر چند نام این ساعت هنوز مشخص و تایید شده نیست اما ممکن است برای این ساعت هم از روش نامگذاری آیفون مقرون به صرفه استفاده شود تا این مدل‌ها قابل تفکیک باشند. شرکت اپل در وبسایت خودش آیفون SE 2020 را به نام iPhone SE نمایش می‌دهد و در حال حاضر مدل ۲۰۱۶ اصلی را نادیده می‌گیرد.

نقش یک ساعت ارزان قیمت

تا به امروز مشتریان اپل‌واچ دو گزینه داشتند، یا باید یک اپل‌واچ جدید خریداری می‌کردند یا مدل‌های قدیمی تر را که حالا با تخفیف ارائه شده است. مثلاً اپل‌واچ ۵ که قیمت آن از ۳۹۹ دلار شروع می‌شود یا اپل‌واچ ۳ که در حال حاضر بعضی از سایت‌ها آن را با قیمتی نصف قیمت اصلی می‌فروشند.
اضافه شدن اپل‌واچ SE (یا اپل‌واچ ساده) گزینه بهتری در اختیار کاربرانی قرار می‌دهد که به دنبال زرق و برق و امکانات پیشرفته نیستند اما به دنبال محصولی جدید و به روز هستند که با سایر محصولات اپل هم کار کند. قطعاً هر کاربری نیاز به حسگر SpO2 برای سنجش سطح اکسیژن خون ندارد – که گفته شده در اپل‌واچ ۶ وجود دارد.

 

 

 

منبع : Techradar

MAGadmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =

پست بعدی

مرور مهم ترین اطلاعاتی که انتظار می‌رود روز سه شنبه درباره اپل‌واچ 6 منتشر شود

ش سپتامبر 12 , 2020
مرور مهم ترین اطلاعاتی که انتظار می‌رود روز سه شنبه درباره اپل‌واچ ۶ منتشر شود قیمت، تاریخ عرضه و اطلاعات بیشتر اپل‌واچ ۵ سال ۲۰۱۹ قرار است رویداد Apple event شرکت اپل روز سه شنبه ۱۵ سپتامبر برگزار شود و گفته شده که امسال به جای رونمایی بزرگ هر ساله […]
مرور مهم ترین اطلاعاتی که انتظار می‌رود روز سه شنبه درباره اپل‌واچ 6 منتشر شود