اشتباه ترامپ در معرفی سایت غربالگری ویروس کرونا

اشتباه ترامپ در معرفی سایت غربالگری ویروس کرونا

در چند روز گذشته ترامپ اعلام کرد که گوگل وبسایتی راه اندازی کرده که به افراد برای پیدا کردن محل‌های تست ویروس کرونا کمکمی‌کند. اما این وبسایت توسط Verily Life Sciences که زیر مجموعه Alphabet است مدیریت شده و هنوز در مراحل اولیه توسعه قرار دارد.

اشتباه ترامپ در معرفی سایت غربالگری ویروس کرونا
روز جمعه رئیس جمهور امریکا ترامپ اعلام کرد که گوگل یک وبسایت راه اندازی می‌کند تا به افراد در رابطه با محل‌های تست ویروس کرونا اطلاع رسانی کند. اما این پروژه تحت مدیریت آزمایشگاهVerily Life Sciencesقرار دارد که زیر مجموعه شرکت Alphabet است و هنوز فاصله زیادی تا تکمیل این پروژه وجود دارد.
آزمایشگاه Verily اعلام کرده: “ما در حال ساختن ابزاری هستم که به تریاژ افراد جهت انجام تست کووید ۱۹ کمک می‌کند. Verilyدر مراحل اولیه توسعه این ابزار است و قصد دارد فعلاً مرحله آزمایشی این طرح را در منطقه خلیج سانفرانسیسکو اجرا کند و به مرور آن را گسترش دهد.”
همچنین این آزمایشگاه اعلام کرده که ابتدا قرار بود این سایت صرفاً ابزاری برای کارمندان حوزه مراقبت‌های بهداشتی باشد اما پس از کنفرانس رز گاردن ترامپ تصمیم بر این شده که این سایت تبدیل به یک ابزار عمومی شود. اطلاعات مربوط به فعال سازی این ابزار برای منطقه خلیج سانفرانسیسکو در سایت Project Baseline متعلق به Verily موجود است.
یکی از سخنگویان Verily به وبسایت PCMag اعلام کرده: “ما در ابتدا این سایت را به چندین سایت در منطقه خلیج سانفرانسیسکو لینک می‌کنیم تا فرایندهای تست را انجام داده و تکرار کنیم؛ همچنین در حال همکاری نزدیک با سازمان‌هایی مثل Quest Diagnostics و Labcorp هستیم که تلاش می‌کنند امکان اجرای این تست را برای سایر نواحی هم فراهم کنند.”
ترامپ این وبسایت را همراه با اعلام وضعیت اضطراری ملی در اثر شیوع ویروس کرونا معرفی کرد که تا به امروز بیش از ۱۶۰۰ امریکایی را آلوده کرده است.
به گفته ترامپ که اعلام کرده بود گوگل از ۱۷۰۰ مهندس برای ساخت این وبسایت استفاده کرده: “گوگل در حال کمک به توسعه یک سایت است. قرار است این ساعت بر خلاف وبسایت‌های قبل با سرعت زیادی ساخته شود تا به افراد برای انجام تست کرونا در محل‌های نزدیک به خودشان کمک کند. هدف ما این است که به افراد کمک کنیم این محل‌ها را پیدا کرده و بدون نیاز به ترک خودروی خودشان تست‌های لازم را انجام دهند.”
به گفته ترامپ امریکا قصد دارد در هفته آینده ۱ و نیم میلیون کیت تشخیص کرونا تولید کند. اما مقامات حوزه بهداشت و سلامت خواستار کم شدن تست‌های غیرضروری شده اند؛ در نتیجه سایت گوگل به اجرای این فرایند غربالگری کمک می‌کند. به گفته یکی از مقامات رسمی کاخ سفید کاربران می‌توانند در سایت گوگل یک پرسشنامه غربالگری را پر کنند. به افرادی که علائم کووید ۱۹ را داشته باشند برای پیدا کردن محل‌های تست کرونا کمک می‌شود. نتیجه این آزمایشات در عرض ۲۴ الی ۳۶ ساعت مشخص می‌شود.
Deborah Birx هماهنگ کننده کاخ سفید در رابطه با موضوع کرونا اعلام کرد: “طبق مشاهدات ما این رویکرد در امریکا به خوبی کار کرده و ما قصد داریم آن را در سراسر قاره اجرا کنیم.”
Verily اعلام کرد: “ما از پشتیبانی مقامات رسمی و شرکای صنعتی خودمان قدردانی کرده و از مهندسان گوگل که برای کمک به این اقدام داوطلب شده اند، تشکر می‌کنیم.”
کره جنوبی هم یک سیستم با خدمات سواره راه اندازی کرده که به اجرای هر چه سریع تر فرایندهای غربالگری کرونا کمک می‌کند. با این سیستم ۲۵۰ هزار تست صورت گرفته و به مقامات این کشور امکان داده تا افراد آلوده به ویروس کرونا را هر چه سریع تر شناسایی کنند.

 

 

منبع : PCMAG

MAGadmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

افزایش میزان استفاده از اینترنت در ایتالیا به دلیل انجام بازی Fortnite توسط کودکان

چ مارس 18 , 2020
افزایش میزان استفاده از اینترنت در ایتالیا به دلیل انجام بازی Fortnite توسط کودکان با فراگیر شدن ویروس کرونا در کشور ایتالیا، کودکان این کشور برای سرگرم شدن به سایت‌های بازی آنلاین رو آورده‌اند. مقامات ایتالیایی در واکنش به شیوع ویروس کرونا تصمیم گرفته‌اند که کل کشور را قرنطینه کنند. […]