اپل کارمزد دریافتی از برنامه‌نویسان iOS را کاهش داد

اپل کارمزد دریافتی از برنامه‌نویسان iOS را کاهش داد

در حال حاضر اپل ۳۰٪ از هر برنامه پرداختی و خرید درون برنامه ای پلتفرم خود را کاهش می دهد ، اما از ژانویه برای توسعه دهندگان با درآمد سالانه کمتر از ۱ میلیون دلار ، فقط به ۱۵٪ کاهش می یابد.

در حال حاضر شرکت اپل۳۰ درصد از درآمد حاصل از خریدهای درون برنامه‌ای و اپلیکیشن‌های پولی را از برنامه‌نویس‌ها دریافت می‌کند اما قرار است از ابتدای ژانویه این مبلغ برای توسعه‌دهندگانی با درآمد سالیانه کمتر از ۱ میلیون دلار به ۱۵ درصد کاهش پیدا کند.

شرکت اپل ادعا می‌کند که بیشتر توسعه‌دهندگان سیستم عامل iOS مشمول این تخفیف می‌شوند و هر چند بیشتر توسعه‌دهندگانی که اپلیکیشن‌ها و بازی‌های بزرگ را طراحی می‌کنند شامل این معافیت نیستند اما این تغییر برای توسعه‌دهندگان نیازمند به تخفیف حرکت خیلی خوبی محصول می‌شود چون قطعاً شرکت‌هایی که درآمد آنها بیشتر از ۱ میلیون دلار در سال باشند می‌توانند این کارمزد ۳۰ درصدی را پرداخت کنند.

شرکت اپل در اعلامیه‌ای جدید اعلام کرد که این تغییر از اول ژانویه ۲۰۲۱ پیاده سازی می‌شود و توسعه‌دهندگان فعلی که در سال ۲۰۲۰ از همه اپلیکیشن‌های خودشان کمتر از ۱ میلیون دلار درآمد داشته اند و همچنین توسعه‌دهندگان جدید مشمول این تخفیف خواهند شد.

پس از اجرای این طرح در صورتی که درآمد یک توسعه‌دهنده در سال به بیش از ۱ میلیون دلار برسد، دوباره مشمول کارمزد ۳۰ درصدی خواهد شد اما اگر دوباره درآمد سال‌های آتی وی به کمتر از حد مشخص شده برسد، دوباره می‌تواند از تخفیف ۱۵ درصدی بهره مند شود.

این تغییر می‌تواند باعث شود که در آینده اپلیکیشن‌ها و بازی‌های بیشتری در اپ استور منتشر شوند چون توسعه‌دهندگان کوچکتر با اطمینان خاطر بیشتری وارد اکوسیستم iOS می‌شوند. همچنین این اقدام باعث می‌شود که کاربران مطمئن باشند بیشتر پولی که صرف اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها می‌کنند به دست طراحان آنها می‌رسد.

تغییری اساسی

شاید این تغییر ناشی از پرونده حقوقی باشد که شرکت Epic به دلیل نارضایتی از کارمزد ۳۰ درصدی علیه اپل باز کرده بود. البته با توجه به اینکه درآمد Epic بیشتر از ۱ میلیون دلار در سال است، این شرکت مشمول این تغییر نمی‌شود. با توجه به اینکه گوگل هم ۳۰ درصد از تراکنش‌های پلی استور کارمزد دریافت می‌کند این تغییر می‌تواند باعث جذب بیشتر توسعه‌دهندگان به سمت اپ استور اپل شود. باید دید که آیا شرکت گوگل هم این روند را دنبال می‌کند یا خیر.

 

 

MAGadmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 2 =

پست بعدی

به زودی مایکروسافت اج کاربران را با اعلان‌ها بمباران می‌کند!

ی نوامبر 22 , 2020
به زودی مایکروسافت اج کاربران را با اعلان‌ها بمباران می‌کند! حتی در حالت غیرفعال بودن مرورگر هم اعلان‌ها را دریافت می‌کنید. آپدیت جدیدی برای مرورگر محبوب اج مایکروسافت منتشر شده که به باور عده‌ای می‌تواند باعث ایجاد شکاف بین جامعه کاربران آن شود. این آپدیت شامل امکانات جدیدی از جمله […]
مایکروسافت اج به زودی حتی با غیرفعال بودن ، اعلان های شما را بمباران می کند