اینترفیس قدیمی یوتیوب از ماه مارس غیرفعال می‌شود

اینترفیس قدیمی یوتیوب از ماه مارس غیرفعال می‌شود

سه سال پیش شرکت گوگل یک ظاهر جدید برای یوتیوب طراحی کرد اما به کاربران کامپیوتر این امکان را داده بود که همچنان از اینترفیس قدیمی آن استفاده کنند. حالا قرار است از ماه مارس این گزینه حذف شده و همه کاربران ملزم به تجربه کردن این اینترفیس جدید شوند.
دیروز یک صفحه جدید در وبسایت پشتیبانی گوگل ظاهر شد که در آن توضیح داده شده قرار است به زودی نسخه قدیمی تر اینترفیس دسکتاپ یوتیوب تعطیل شود. هنوز تاریخ دقیق این تغییر مشخص نیست اما گفته شده از ماه مارس اینترفیس قبلی حذف می‌شود و این یعنی اگر هنوز از اینترفیس قدیمی استفاده می‌کنید، احتمالاً یک روز با یک تجربه و اینترفیس جدید روبرو خواهید شد.

اینترفیس قدیمی یوتیوب از ماه مارس غیرفعال می‌شود

Hazel از تیم یوتیوب در این پست توضیح داده که اینترفیس قدیمی “بسیاری از گزینه‌ها و قابلیت‌های جدید و بهبودهایی که در طراحی اینترفیس جدید صورت گرفته را ندارد از جمله قابلیت ارائه ریکوئیست‌های برتر (top requests) بر اساس فیدبک‌های شما.” به نظر می‌رسد که چاره ای جزء حذف اینترفیس قدیمی وجود ندارد و به دلیل عدم وجود امکانات جدید در اینترفیس قدیمی این تغییر الزامی است.
حالا کاربران اینترفیس قدیمی اعلانی را مشاهده خواهند کرد که از آنها درخواست می‌کند به یوتیوب جدید سوئیچ کنند. از آنجایی که این تغییر اجتناب ناپذیر است، می‌توانید با کلیک روی این اعلان به اینترفیس جدید سوئیچ کنید. اما یک مشکل در این زمینه وجود دارد. گوگل اعلام کرده یکسری از کاربران با مرورگرهایی از یوتیوب استفاده می‌کنند که با اینترفیس جدید سازگاری ندارد و این یعنی اگر قصد دسترسی به یوتیوب را دارید، علاوه بر سوئیچ به اینترفیس جدید باید یک مرورگر جدید هم نصب کنید.
همانطور که انتظار می‌رود، افرادی که در صفحه پشتیبانی کامنت می‌نویسند چندان خوشحال و راضی نیستند. برخی اینترفیس جدید را نمی‌پسندند و برخی دیگر ادعا می‌کنند مشکلاتی در آن وجود دارد. اما همچون بسیاری از سرویس‌های آنلاین، وقتی تغییری رخ می‌دهد کار چندانی از کاربران ساخته نیست جز اینکه امیدوار باشند عده بیشتری دست به اعتراض بزنند. بسیار بعید است که این اتفاق در مورد یوتیوب رخ دهد چون اینترفیس جدید سه سال پیش معرفی شد و کاربران با آن آشنا شده‌اند.

 

 

منبع : PCMAG

MAGadmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 1 =

پست بعدی

سیستم تشخیص چهره مسکو به پلیس برای شناسایی مظنونان کمک می‌کند

چ فوریه 12 , 2020
سیستم تشخیص چهره مسکو به پلیس برای شناسایی مظنونان کمک می‌کند در هفته های گذشته Sergei Sobyanin شهردار مسکو اعلام کرد که به زودی تکنولوژی تشخیص چهره زنده در شهر مسکو راه اندازی می‌شود که لینک کردن آن به یک اپلیکیشن موبایلی به پلیس برای شناسایی مظنونان بالقوه کمک می‌کند. […]
سیستم تشخیص چهره مسکو به پلیس برای شناسایی مظنونان کمک می‌کند