با هدف گرفتن کاربران مایکروسافت اج در تبلیغات کروم، نبرد بین مایکروسافت و گوگل شدت گرفت

با هدف گرفتن کاربران مایکروسافت اج در تبلیغات کروم، نبرد بین مایکروسافت و گوگل شدت گرفت

این روزها خبرهای حاکی از آن است که با هدف گرفتن کاربران مایکروسافت اج در تبلیغات کروم، نبرد بین مایکروسافت و گوگل شدت گرفت . هر آنچه که مایکروسافت اج انجام می‌دهد، کروم بهتر از آن را انجام می‌دهد …

با هدف گرفتن کاربران مایکروسافت اج در تبلیغات کروم، نبرد بین مایکروسافت و گوگل شدت گرفت

شرکت‌های مایکروسافت و گوگل در نبرد مرورگرهایشان با جدیت در حال هدف گرفتن کاربران یکدیگر هستند و شرکت گوگل تبلیغات بیشتری را برای متقاعد کردن طرفداران اج به پیوستن به کروم آغاز کرده است (هر چند مایکروسافت هم مدتهاست فعالیت‌های مشابهی را آغاز کرده است).
حالا شرکت گوگل در آخرین اقدام خود در هشدارهای امنیتی جی‌میل که هنگام تشخیص لاگین با دستگاه جدید برای کاربران ارسال می‌کند، تبلیغ جدیدی درج کرده است.
به عبارت دیگر اگر با دستگاه جدیدی وارد حساب گوگل خودتان شوید، یک ایمیل برایتان ارسال می‌شود تا اطمینان حاصل شود که این کاربر خود شما بوده اید (و شخص دیگری بدون رضایت شما وارد اکانتتان نشده باشد).
اگر این لاگین در ویندوز ۱۰ با مرور اج صورت گرفته باشد، گوگل یک تبلیغ در ایمیل درج می‌کند تا کاربر را متقاعد به استفاده از کروم به جای اج کند.
یکی از کاربران Reddit متن آگهی را منتشر کرده که در آن نوشته شده: “با استفاده از مرورگر کروم، بهترین استفاده را از ویندوز ۱۰ داشته باشید. کروم یک مرورگر سریع، ساده و امن است که برای دنیای وب مدرن طراحی شده است.”
این اقدام گوگل بی سابقه نیست؛ این شرکت قبلاً هم آگهی‌های مشابهی را از طریق سرویس‌ها و محصولات آنلاین خودش از جمله G Suite، Google Drive، YouTube و موتور جستجوی خودش برای کاربران اج نمایش می‌داد.

استفاده از One Drive

اما در مقابل مایکروسافت هم سابقه اقدامات مشابهی را دارد و فعالیت‌های تبلیغاتی هدفمند و شدیدی را صورت داده بخصوص تلاش‌های جدیدی که برای متقاعد کردن کاربران کروم (و فایرفاکس) به مهاجرت به سمت اج در OneDrive انجام داد.
قبلاً هم مایکروسافت اج تبلیغات مختلفی در سرویس ایمیل Outlook.com و همچنین در نوار جستجوی ویندوز ۱۰ و منوی استارت آن نمایش می‌داد (که آخری برای متقاعد کردن کاربران فایرفاکس به استفاده از اج طراحی شده بود).
سوابق هر دو شرکت برای جذب کاربران یکدیگر به یک اندازه بد بوده اما با توجه به سلطه کروم در دنیای مرورگر، مایکروسافت هم در این رقابت پیشرفت قابل توجهی داشته است. این شرکت برای تبلیغ مرورگر اج امکانات مختلفی در اختیار دارد و قطعاً شرکت گوگل هم این تهدید را درک می‌کند و بیکار نخواهد نشست.

 

 

منبع : Techradar

MAGadmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 1 =

پست بعدی

ممکن است باتری سامسونگ گلکسی نوت 20 بزرگتر از آنچه انتظار می‌رفت باشد

ی ژوئن 7 , 2020
ممکن است باتری سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ بزرگتر از آنچه انتظار می‌رفت باشد ممکن است باتری گلکسی نوت ۲۰ بسیار بزرگتر از باتری نوت ۱۰ باشد ممکن است باتری سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ بزرگتر از آنچه انتظار می‌رفت باشد مدت زیادی از انتشار اطلاعاتی که نشان می‌داد گلکسی نوت ۲۰ […]
ممکن است باتری سامسونگ گلکسی نوت 20 بزرگتر از آنچه انتظار می‌رفت باشد