به زودی امکان خرید گوشی‌های مقرون به صرفه رلمی برای کاربران آمریکایی فراهم می‌شود

به زودی امکان خرید گوشی‌های مقرون به صرفه رلمی برای کاربران آمریکایی فراهم می‌شود

گفتگویی با Madhav Sheth مدیرعامل رلمی

رلمی هم یکی از تولید کنندگان گوشی در کشور چین مثل شیائومی، اوپو و وان پلاس است که محبوبیت آن در غرب رو به افزایش است. گوشی‌های هوشمند، ساعت‌های هوشمند و سایر گجت‌های این شرکت نسبت به قیمتشان کاملاً ارزشمند هستند و این یعنی رلمی به سرعت در حال تقویت جایگاه خودش در بازار رقابتی گوشی‌های ارزان قیمت است.

محصولات رلمی در آمریکا فروخته نمی شود و در انگلستان هم تازه وارد محسوب می‌شوند اما با توجه به تغییرات چشم انداز سیاسی و محبوبیت رلمی انتظار می‌رود که آینده این شرکت روشن باشد. در این مطلب نگاهی به گفتگو با Madhav Sheth مدیرعامل رلمی خواهیم داشت که در رابطه با محصولات آینده این کمپانی صحبت می‌کند.

لازم به ذکر است که بعضی از صحبت‌های Sheth برای اختصار و شفافیت بیشتر ویرایش شده اما مفهوم آنها تغییر نکرده است.

گوشی پیشرفته رلمی

به زودی امکان خرید گوشی‌های مقرون به صرفه رلمی برای کاربران آمریکایی فراهم می‌شود

رلمی X2 پرو، یک گوشی پرچمدار از کمپانی

 

رلمی به خاطر تولید گوشی‌های مقرون به صرفه و میان رده در بازار شناخته شده است. از Sheth سوال شد که آیا کمپانی او طرحی برای ورود به دو سمت دیگر بازار را دارد یا خیر، او پاسخ داد: قطعاً همینطور است، جذابیت بازار در همین دو سمت است.

اما از نظر رلمی پیشرفته بودن معادل با گران قیمت بودن نیست و به گفته Shetn “هدف، بالا رفتن از نردبان قیمت است. من فقط به قیمت‌های این دو بخش بازار فکر نمی کنم بلکه بیشتر به ابتکار و نوآوری فکر می‌کنم.”

“در رابطه با سامسونگ و اپل، فقط نوآوری مهم است – قیمت گذاری را فراموش کنید. من درباره ارائه ابتکار برای کاربر صحبت می‌کنم. همین ابتکار را در شارژ ۱۲۵ واتی ما مشاهده کردید. راحت تر کردن زندگی کاربران با ایجاد یک تجربه کاربری بهتر؛ به نظرم این همان هدفی است که ما قرار است به آن برسیم [با عرضه گوشی‌های رده بالای جدیدمان].”

اخیراً رلمی از تکنولوژی شارژ سریع ۱۲۵ واتی برای گوشی‌های هوشمند رونمایی کرد که می‌تواند یک باتری ۴ هزار میلی آمپرساعتی را تنها در عرض ۳ دقیقه تا ۳۳ درصد شارژ کند. انتظار می‌رود که به زودی گوشی‌های دارای این قابلیت عرضه شوند.

اما ممکن است شاهد چه ابتکارات دیگری در گوشی‌های رده بالای رلمی باشیم؟ به گفته Sheth “احتمالاً این نوآوری‌ها از نظر تجربیات کاربری، رابط کاربری، شارژ و صفحه نمایش هستند.”

هر چند ظاهراً رلمی هنوز تصمیم گیری نکرده که گوشی رده بالای این شرکت چه مشخصاتی داشته باشد اما به نظر می‌رسد که این کمپانی متمرکز بر ساعت گوشی برای مشتریانی شده که به دنبال محصولی کمی پیشرفته تر و مجهزتر از گوشی‌های ارزان قیمت خودش هستند. احتمالاً در سال ۲۰۲۱ یا بعد از آن این گوشی‌ها روانه بازار خواهند شد.

بحثی در رابطه با ۵G

Sheth می‌گوید: “من نسبت به تکنولوژی ۵G شور و اشتیاق زیادی دارم. به نظرم ابتکار عملی بعدی، ۵G است.” و نوع صحبت و طرز بیان او به گونه ای بود که به نظر نمی رسید صحبت‌های او صرفاً موضع بازاریابی رلمی باشد بلکه باور شخصی Sheth است.

ظاهراً این دیدگاه به نظرات قبلی در رابطه با تجربیات کاربری مربوط است. به گفته Sheth “من بر این باورم که این تکنولوژی می‌تواند تجربیات کاربری را از جهات مختلف بهبود ببخشد.” با توجه به اینکه ۵G هنوز یک تکنولوژی جدید محسوب می‌شود، نمی توان به راحتی مزایای آن از نظر رلمی را متصور شد اما کافیست به این نکته توجه داشته باشیم که رلمی از قبل در حال برنامه ریزی است.

به زودی امکان خرید گوشی‌های مقرون به صرفه رلمی برای کاربران آمریکایی فراهم می‌شود

 

“ما به عنوان تولید کننده سخت‌افزار قصد داریم گوشی‌های ۵G مقرون به صرفه بیشتری وارد بازار کنیم تا مطمئن شویم همه مشتریان می‌توانند استفاده از دستگاه‌های رلمی را تجربه کنند.”

این گفته‌ها به آن معنا نیست که گوشی‌های ۴G کاملاً منسوخ شده اند. به گفته Sheth “به نظرم ما به تولید محصولات ۴G ادامه می‌دهیم اما قصد داریم گوشی‌های ۵G با قیمتی کمتر از ۳۵۰ دلار را روانه بازار کنیم.” عده زیادی بر این باورند که یک گوشی ۴G با چنین قیمت کمی چندان مورد توجه نیست.

گجت‌هایی به غیر از گوشی

چند تولید کننده گوشی هوشمند هستند که وارد بازارهایی مثل تبلت، تجهیزات پوشیدنی، صوتی و غیره نشدند. اما رلمی با عرضه Realme Watch، Realme Buds Air و غیره سعی به ایجاد پروفایلی متنوع در بازارهای مربوطه دارد.

ابتدا از Sheth در رابطه با گجت‌های پوشیدنی جدید شرکتش سوال شد اما به نظر می‌رسد که حوزه‌ی این سوال بیش از حد محدود و کوچک بود “ما فقط به دنبال عرضه گجت‌های پوشیدنی نیستیم. تجهیزات صوتی، تلویزیون و همه محصولات مربوط به اینترنت اشیاء؛ به نظرم ما به همه این حوزه‌ها ورود خواهیم کرد.”

احتمالاً این محصولات هم به زودی روانه بازار خواهند شد. “تا اواسط سال آینده ما بیشتر از ۱۰۰ محصول در حوزه اینترنت اشیاء خواهیم داشت.” قبل از این مصاحبه در رویداد IFA 2020، شرکت رلمی محصولات جدیدی را معرفی کرد که شامل یک تلویزیون، یک جفت باد صوتی، یک ساعت هوشمند جدید و غیره بود – و به نظر می‌رسد که این کمپانی قصد دارد با همین سرعت به عرضه چنین محصولاتی ادامه دهد.

به زودی امکان خرید گوشی‌های مقرون به صرفه رلمی برای کاربران آمریکایی فراهم می‌شود

رلمی واچ

ظاهراً مثل خیلی از کمپانی‌های تولید کننده گوشی‌های هوشمند، رلمی هم استراتژی ۱+۴+N را دارد که در این استراتژی عدد ۱ گوشی هوشمند است که گجت‌های چهار حوزه کلیدی را کنترل می‌کند (از جمله تجهیزات پوشیدنی و محصولات صوتی) و N تجهیزات خانگی و تکنولوژی‌های اینترنت اشیاء است. احتمالاً در سال آینده متوجه خواهیم شد که خانه هوشمند متصل به رلمی چگونه است.

فعالیت در آمریکا

در حال حاضر امکان خرید گوشی‌های رلمی هم مثل هوآوی، شیائومی و اوپو در آمریکا وجود ندارد. در مجموع بازار گوشی‌های مقرون به صرفه و میان رده در آمریکا نسبت به سایر کشورها چندان پررونق نیست.

اما تغییراتی در راه است. Sheth رویاهای بزرگی برای رلمی دارد و قصد دارد به زودی در آمریکا هم از محصولات جدیدی رونمایی کند.

“وقتی بتوانیم مشتریان اروپایی را [برای استفاده از گوشی‌های رلمی] متقاعد کنیم، آماده ورود به بازار آمریکا خواهیم شد.” رویکرد این کمپانی برای ورود به بازارهای مختلف تا به امروز به همین صورت بوده و رلمی ابتدا وارد بازار هند و بعد وارد غرب شد.

Sheth خاطر نشان کرد که ممکن است رلمی از اوایل سال ۲۰۲۱ حرکت به بازار آمریکا را شروع کند اما با توجه به شرایط بی ثبات فعلی جهان برای همه کمپانی‌ها برنامه ریزی قبلی بسیار سخت است.

در هر صورت به نظر نمی رسد که اقدامات و حرکت‌های شرکت رلمی فقط به بیزنس مربوط باشند. در کل مصاحبه Sheth به همان اندازه ای درباره دیدگاه‌های شخصی خودش صحبت می‌کرد که در رابطه با موضع رسمی رلمی حرف می‌زد و به نظر می‌رسید که برای او قرار دادن محصولات رلمی در دست مردم مهم تر از دریافت پول برای این تراکنش باشد. “من توانایی این را دارم که محصولاتی با کیفیت خوب به دست مردم برسانم و به نظرم همین موضوع برای من یک انگیزه بزرگ است.”

MAGadmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 16 =

پست بعدی

آیا باید وب کم لاجیتک بخرید؟

چ سپتامبر 16 , 2020
آیا باید وب کم لاجیتک بخرید؟ و اگر چنین است ، کدام مدل های لاجیتک بهترین گزینه هستند؟ وقتی به وب کم فکر می کنید ، احتمالاً ابتدا به Logitech فکر می کنید. به هر حال ، این تولید کننده وب کم مدل های مختلفی را ارائه می دهد و […]
آیا باید وب کم لاجیتک بخرید؟