تغییر بزرگ منوی استارت ویندوز ۱۰

تغییر بزرگ منوی استارت ویندوز ۱۰

احتمال پیاده سازی ظاهری جدید برای سیستم عامل ویندوز مایکروسافت   در ادامه به تغییر بزرگ منوی استارت ویندوز ۱۰  می پردازیم

تغییر بزرگ منوی استارت ویندوز 10

 

احتمالاً طراحی اینترفیس ویندوز ۱۰ تغییر کرده و منوی استارت این ویندوز دارای لبه‌هایی گرد خواهد بود.

همانطور که وبسایت Windows Latest اعلام کرده، ظاهر جدید این سیستم عامل در منوی استارت مشخص شده در صفحه Microsoft tips دیده می‌شود که در رابطه با سفارشی سازی و تنظیم منو صحبت می‌کند.

تغییر بزرگ منوی استارت ویندوز 10

 

اما اسکرین شاتی که تنظیمات منوی استارت را مشخص می‌کند باکسی با گوشه‌های گرد را نشان می‌دهد و برخلاف آنچه در ویندوز ۱۰ مشاهده کرده بودیم، لبه‌های مربع شکل تیز ندارد. کادر جستجوی زیر منو هم لبه‌های گرد دارد که با طرح فعلی ویندوز متفاوت است.

نظریه مطرح شده این است که این اسکرین شات از تست‌هایی که به صورت داخلی انجام شده به دست آمده و به نوعی سرنخ‌هایی از نحوه طراحی احتمالی منوی استارت و تغییرات اینترفیس ویندوز به ما می‌دهد.

حال و هوایی مدرن

مثل همیشه خبر قاطعی از زمان پیاده سازی این تغییر یا اینکه واقعاً شاهد پیاده سازی آن خواهیم بود یا خیر، وجود ندارد اما اینترفیسی که در این تصویر مشاهده می‌شود طراحی خوبی دارد و به نوعی بیانگر سایر تغییرات پیاده سازی شده در ویندوز ۱۰ و حال و هوای مدرن آن است.

قبلاً هم شاهد انتشار اخباری درباره نظرات کاربران نسبت به ویندوز ۱۰ بودیم که با این تغییرات همخوانی دارند. در گذشته شرکت مایکروسافت در طراحی اینترفیس ویندوز از لبه‌های گرد استفاده می‌کرد اما در ویندوز ۸ و اینترفیس Metro آن، این طراحی را تغییر داد و برای متمایز کردن آن با سیستم عامل سایر پلتفرم‌ها، از لبه‌های مستطیل شکل استفاده کرد.

پیش از این هم طرح‌های دیگری برای منوی استارت مشاهده شده بود از جمله طراحی  Live Tilesکه پس زمینه آن با تم تیره یا روشن مورد استفاده در ویندوز ۱۰ همخوانی دارد و ظاهر آن در مجموع تمیزتر و مرتب تر است. انتظار می‌رود که این بروزرسانی‌ها در آپدیت H1 2021 ویندوز ۱۰ عرضه شود هر چند نمی‌توان درباره این طراحی با قاطعیت صحبت کرد.

MAGadmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − یک =

پست بعدی

راهنمای انتخاب کیت تبدیل دوچرخه‌های برقی

س جولای 28 , 2020
راهنمای انتخاب کیت تبدیل دوچرخه‌های برقی با استفاده از یک کیت تبدیل، دوچرخه معمولی خودتان را مجهزتر از قبل کنید در ادامه به راهنمای انتخاب کیت تبدیل دوچرخه‌های برقی می پردازیم اگر قصد خرید یک دوچرخه برقی را دارید، انتخاب‌های نامحدودی پیش روی شماست از مدل‌های ارزان قیمت گرفته که […]
کیت تبدیل دوچرخه برقی: راهنمای کامل شما