تولید جی‌پی‌یوی گیمینگ اینتل شروع می‌شود و طبق شایعات گرافیک RTX 3070 را به چالش خواهد کشید

تولید جی‌پی‌یوی گیمینگ اینتل شروع می‌شود و طبق شایعات گرافیک RTX 3070 را به چالش خواهد کشید

البته نمی توان درباره رقابت این جی‌پی‌یو با RTX 3070 مطمئن بود در ادامه به تولید جی‌پی‌یوی گیمینگ اینتل شروع می‌شود و طبق شایعات گرافیک RTX 3070 را به چالش خواهد کشید می پردازیم

شرکت اینتل بالاخره کارت گرافیک گسسته پیشرفته خودش به نام DG2 را رونمایی کرد. این خبر توسط Bob Swan مدیرعامل اینتل در جلسه‌ای که پس از اعلام نتایج مالی برگزار شد، منتشر شده است و طبق گزارش Seeking Alpha مدیرعامل اینتل در این رویداد گفت: “اولین گرافیک گسسته DG1 ما در حال تحویل است و قرار است در سه ماهه چهارم سال در محصولات شرکت‌های مختلف استفاده شود. همچنین ما نسل جدید گرافیک خودمان را برای DG2 راه اندازی کردیم. بر اساس معماری گیمینگ Xe ما، این محصول باعث افزایش چشمگیر ظرفیت گرافیک‌های گسسته ما خواهد شد.”

به عبارت دیگر، این محصول، کارت گرافیک مخصوص گیمینگ اینتل (Xe-HPG) است و هم اکنون تولید شده و در حال کار است – البته مسلماً همچنان نیاز به توسعه و کار بیشتر دارد.

کارت DG1 که هم اکنون در حال تحویل است، اولین مدل این سری است که در اکتبر ۲۰۱۹ راه اندازی شد. بنابراین ممکن است DG2 هم در سال آینده تقریباً در همین زمان عرضه شود.

البته، خبر مهم بعدی این است که در اواخر سال ۲۰۲۰، DG1 در محصولات مختلفی وجود خواهد داشت. این کارت گرافیک که با نام Iris Xe Max  شناخته می‌شود، مخصوص لپ تاپ است و پیش از این هم چند شرکت مختلف خبر از به کار بردن آن در محصولاتشان دادند – مثل لپ تاپ Swift 3x ایسر با پردازشگر موبایلی Tiger Lake و گرافیک Iris Xe Max.

لازم به گفتن نیست که همچنان منتظر مشاهده عملکرد این جی‌پی‌یو در نوت بوک‌ها هستیم اما بیشتر از هر چیزی منتظر DG2 و تحولی که از نظر گیمینگ در محصولات AMD و Nvidia ایجاد می‌کند هستیم که انتظار می‌رود طبق شایعات اواخر سال بعد عرضه شود.

گرافیک DG2 در لیست الزامات بازی

به نظر می‌رسد که شرکت اینتل به نوعی مشخصات گرافیک Xe-HPG را مشخص کرده چون به تازگی در الزامات سیستم بازی ترسناک Amnesia: Rebirth جی‌پی‌یوی DG2 به عنوان یکی از گرافیک‌های توصیه شده اعلام شد. بنابراین این حرکت از نظر زمان احتمالی توسعه گرافیک DG2 امیدبخش است.

گیمری که اعلامیه Swan را پیدا کرده می‌گوید منبع دیگری به نام Moore’s Law is Dead در یوتیوب اعلام کرده که سطح کارایی DG2 در حد یک RTX 3070 است – البته مثل همیشه نمی توان نسبت به این موضوع مطمئن بود.

آنچه که نسبت به آن اطمینان داریم این است که DG2 از تکنولوژی رهگیری پرتوی شتاب یافته سخت افزاری پشتیبانی می‌کند و توسط خود اینتل ساخته نمی شود بلکه یک شرکت دیگر آن را تولید می‌کند.

MAGadmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =

پست بعدی

آموزش ایمن سازی اپل آی‌دی

چ اکتبر 28 , 2020
آموزش ایمن سازی اپل آی‌دی اپل آی‌دی یک سیستم احرازهویت است که توسط شرکت اپل برای دستگاه‌های تولید این شرکت طراحی شده است. می‌توانید در صفحه My Apple ID یک اپل آی‌دی بسازید. این آی‌دی شامل یک آدرس ایمیل است و با پسورد تعریف شده توسط کاربر ایمن سازی می‌شود. […]
آموزش ایمن سازی اپل آی‌دی