تکنولوژی ۵G منجر به رشد مجدد بازار موبایل در سال ۲۰۲۰ نخواهد شد

تکنولوژی ۵G منجر به رشد مجدد بازار موبایل در سال ۲۰۲۰ نخواهد شد

طبق برآورد موسسه گارتنر از هر ۱۰ گوشی فروخته شده در سال ۲۰۲۰ تنها یک مورد از آنها از شبکه ۵G پشتیبانی می‌کند.

تکنولوژی 5G منجر به رشد مجدد بازار موبایل در سال 2020 نخواهد شد
اعداد و ارقام جدید منتشر شده توسط گارنتر نشان می‌دهد که همه گیری ویروس کرونا منجر به کاهش قابل توجه فروش گوشی‌های هوشمند و کاهش تاثیر گوشی‌های ۵G در سال جاری می‌شود.
این شرکت تحلیلی پیش بینی کرده که بازار موبایل امسال ۱۴٫۶ درصد کوچکتر خواهد شد چون محدودیت‌های سفر و رکود اقتصادی منجر به تاخیر یا لغو خرید دستگاه‌های جدید شده است.
ماه فوریه و سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ بیشترین میزان کاهش فروش در این بازار مشاهده شد.

گوشی‌های هوشمند گارتنر

این اختلالات منجر به تشدید مشکلات موجود شده‌اند. پس از گذشت سال‌ها از رشد انفجاری اوایل دهه ۲۰۱۰ حالا در چند فصل اخیر، بازار گوشی‌های هوشمند دچار رکود شده است. اشباع بازار، احساس کم بودن نوآوری و افزایش قیمت گوشی‌های هوشمند همگی از جمله عوامل تاثیرگذار بر این شرایط ذکر شده اند.
عده زیادی امیدوار بودند که راه اندازی شبکه‌های ۵G باعث معکوس شدن این روند شود اما شیوع ویروس کرونا باعث شد این اتفاق حداقل در سال ۲۰۲۰ رخ ندهد. به گفته موسسه گارنتر گوشی‌های ۵G تنها ۱۱ درصد از کل محصولات امسال را شامل می‌شوند که بیشترین فروش آن مربوط به چین خواهد بود.
کشور چین که مرکز شیوع کرونا بود، اولین کشوری بود که برای فعالیت و رفت و آمد شهروندان ممنوعیت وضع کرد. اما محدودیت‌های قرنطینه در این کشور حالا کمتر شده اند و دولت این کشور پیشگام بودن آن در عرضه تکنولوژی ۵G را جزء اولویت‌های خود قرار داده است. در ماه آوریل فروش این کشور ۱۴٫۲ درصد افزایش یافت و منجر به ایجاد این امیدواری برای سایر بازارها شد که احتمالاً به زودی شرایط دستخوش تغییر می‌شود.
Ranjit Atwal مدیر ارشد تحقیقات گارتنر می‌گوید: “هر چند میزان استفاده از گوشی‌های موبایل برای برقراری ارتباط با همکاران، شرکای کاری، دوستان و خانواده در دوران قرنطینه افزایش یافته اما از طرفی کاهش درآمد باعث شده مصرف کنندگان بودجه کمتری برای ارتقای موبایلشان داشته باشند. در نتیجه مدت زمان استفاده از گوشی‌های موبایل که در سال ۲۰۱۸ ۲ و نیم سال بود، در سال ۲۰۲۰ به ۲٫۷ سال افزایش یافته است.”
روند حرکت به سمت دورکاری بازار کامپیوتر را از سقوط و فروپاشی نجات داد. در سال ۲۰۲۰ میزان فروش یک دهم کاهش خواهد یافت اما اگر مردم برای کار از منزل در قرنطینه لپ تاپ و کروم بوک خریداری نمی‌کردند، شرایط بسیار بدتر بود.
Atwal افزود: “این روند در کنار نیاز به ایجاد طرح‌های انعطاف پذیرتر برای تداوم کسب و کار باعث می‌شود که نوت بوک‌های بیزنسی در سال ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ جایگزین کامپیوترهای میزی شوند.”

 

 

منبع : Techradar

 

 

 

MAGadmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =

پست بعدی

معرفی استند شارژ وایرلس Lecone

پ مه 28 , 2020
معرفی استند شارژ وایرلس Lecone این استند شارژ Lecone قادر به شارژ همزمان چهار وسیله از طریق پورت USB و دو وسیله دیگر با خروجی AC است. ممکن است شما هم گاهی اوقات با مشکل کمبود پریز یا سیم برای شارژ وسایل و گجت‌های برقی خودتان روبرو شده باشید. استند […]