جریمه ۱۲ میلیون دلاری علیه فردی که بیش از ۶ هزار تماس رباتی داشته است

جریمه ۱۲ میلیون دلاری علیه فردی که بیش از ۶ هزار تماس رباتی داشته است

کمیسیون فدرال ارتباطات (FCC) قصد دارد با افرادی که از طریق ربات (روبوکال یا robocall) با شرکت‌ها و افراد تماس می‌گیرند، جدی تر برخورد کند، هدف این تماس‌ها آزار و اذیت، جلب توجه رسانه‌ها و افزایش شهرت “وبسایت و برند شخصی” این شخص ذکر شده است. جدیدترین آنها مربوط به فردی است که ۶ هزار تماس در ۶ ایالت مختلف داشته است.

جریمه 12 میلیون دلاری علیه فردی که بیش از 6 هزار تماس رباتی داشته است

طبق گزارش وبسایت Engadget این مرد از یک پلتفرم آنلاین برای دستکاری و تغییر شناسه تماس گیرنده (caller ID) استفاده کرده تا این طور به نظر برسد که تماس‌ها از یک شماره محلی گرفته شدند. سپس کمپانی‌های خاصی را در هر ایالت مورد هدف قرار داده و به گفته FCC هدف اصلی او آزار و اذیت بوده است.
FCC متوجه شده که این فرد ۱۴۹۶ تماس در کالیفرنیا و ۷۶۶ تماس در فلوریدا داشته که در آنها “حملات نژادپرستانه‌ای علیه یکی از کاندیدهای فرمانداری این ایالت” صورت داده است. ۵۸۳ تماس نیز در ایالت جورجیا صورت گرفته که در آنجا هم بر علیه یک کاندید فرمانداری صحبت شده و ادعا شده که این تماس‌ها از سوی اپرا وینفری هستند. ۷۵۰ تماس در آیداهو صورت گرفته که در آن به دلیل افشاگری‌های یک روزنامه علیه یک مزاحم مشابه، به این روزنامه حمله شده است. در ویرجینیا هم در زمان محاکمه جیمز فیلدز ۲۰۲۳ تماس صورت گرفته که در آنها ادعا شده وی سعی دارد رای دادگاه را به نفع خود تغییر دهد.
اما بدترین جنجال این تماس‌های رباتی در آیووا ایجاد شد. این مرد پس از قتل یک دانشجوی کالج ۸۲۷ تماس گرفت. پلیس یک تبعه غیرقانونی مکزیکی را بازداشت کرد و در این تماس‌ها از خشونت، وحشی گری و تهدید به قتل صحبت شد. اعضای خانواده دانشجوی کشته شده هم این تماس‌ها را دریافت کردند.
FCC در بیانیه ای که در آن راجع به این تماس‌ها توضیح داده بود، اعلام کرد: “انگیزه این شخص از این تماس‌ها جلب توجه رسانه‌ها بوده تا به این ترتیب شهرت وبسایت و برند شخصی خود را افزایش دهد. قطعاً اقدام او نقض قانون محسوب می‌شود. کمیسیون فدرال ارتباطات و نهادهای قانونی محلی همگی شکایاتی درباره تماس‌های رباتی که با جعل شماره صورت گرفته بودند، دریافت کردند.”
قطعاً تلاش‌های وی نتیجه عکس داشته و حالا این شخص در یک شوک اقتصادی بزرگ قرار می‌گیرد. FCC وی را محکوم به پرداخت جریمه ۱۲ میلیون و ۹۱۰ هزار دلاری کرده که بعید است قادر به پرداخت آن باشد. اما قبل از پرداخت این جریمه FCC به او فرصت ارسال شواهد و استدلال‌های حقوقی را داده است.

 

 

منبع : PCMAG

MAGadmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 1 =

پست بعدی

اینترفیس قدیمی یوتیوب از ماه مارس غیرفعال می‌شود

س فوریه 11 , 2020
اینترفیس قدیمی یوتیوب از ماه مارس غیرفعال می‌شود سه سال پیش شرکت گوگل یک ظاهر جدید برای یوتیوب طراحی کرد اما به کاربران کامپیوتر این امکان را داده بود که همچنان از اینترفیس قدیمی آن استفاده کنند. حالا قرار است از ماه مارس این گزینه حذف شده و همه کاربران […]
اینترفیس قدیمی یوتیوب از ماه مارس غیرفعال می‌شود