حذف توییت‌های حاوی اطلاعات غلط درباره ویروس کرونا

حذف توییت‌های حاوی اطلاعات غلط درباره ویروس کرونا

محتوایی که قرار است مسدود شود شامل توییت‌هایی می‌شود که توصیه‌های سازمان جهانی بهداشت در رابطه با پیشگیری از شیوع ویروس کرونا را تکذیب می‌کنند یا بدون هیچگونه شواهد علمی در رابطه با ماهیت این بیماری اظهار نظر می‌کنند.

حذف توییت‌های حاوی اطلاعات غلط درباره ویروس کرونا

توییتر محتوایی را که شدت شیوع ویروس کرونا را زیرسوال می‌برند از جمله توییت‌هایی که بحث رعایت “فاصله اجتماعی” را تکذیب می‌کنند، پاک می‌کند.
از اواخر ژانویه این شبکه اجتماعی سعی به ترویج اطلاعات معتبر در رابطه با شیوع ویروس کرونا داشته است. اما روز چهارشنبه این کمپانی اعلام کرد که با انتشار اطلاعات غلط در رابطه با ویروس کرونا هم مبارزه می‌کند تا امنیت مردم را در توییتر حفظ کند.
محتوایی که قرار است مسدود شود شامل توییت‌هایی می‌شود که توصیه‌های سازمان جهانی بهداشت در رابطه با پیشگیری از شیوع ویروس کرونا را تکذیب می‌کنند. مثلاً این کمپانی سعی دارد توییت‌هایی را که ادعا می‌کنند “فاصله اجتماعی تاثیری ندارد” حذف کند.
توییت‌هایی که ویروس کرونا را به شوخی گرفته یا قرنطینه‌های سطح شهر که برای توقف شیوع ویروس برقرار شده اند را زیر سوال می‌برند هم حذف می‌شوند که چند نمونه از آنها عبارتند از: “ویروس کرونا دروغه و واقعی نیست – بیرون برید و مشروب بخورید” و “اخبار کووید ۱۹ را نادیده بگیرید، این صرفاً یک تلاش برای از بین بردن نظام سرمایه داری از طریق سقوط بازار بورس است”. به گفته توییتر چنین محتوایی مشکل آفرین هستند چون سعی دارند در جهت منافع یک شخص ثالث افراد را شستشوی مغزی بدهند.
بعلاوه این کمپانی توییت‌هایی که سعی می‌کنند بدون هیچ گونه شواهد علمی در رابطه با ویروس کرونا توصیه و اظهارنظر کنند را هم مسدود می‌کنند از جمله نظراتی مثل “کووید ۱۹ کودکان را آلوده نمی کند چون هیچ موردی از بیماری کودکان با این ویروس مشاهده نشده” یا “اگر بتوانید نفس خودتان را برای ۱۰ ثانیه نگه دارید، به ویروس کرونا آلوده نیستید.”
در عین حال توییت‌هایی که اطلاعات کذب درباره این ویروس منتشر می‌کنند هم حذف می‌شوند مثل اینکه نوشیدن مایع سفید کننده باعث کشته شدن ویروس می‌شود. همچنین ادعاهای تایید نشده ای که ممکن است باعث وحشت عمومی شوند از جمله ادعای کمبود موادغذایی هم حذف می‌شوند.
هر چند ممکن است حامیان بحث آزادی بیان از این اقدام ناراضی باشند اما توییتر اعلام کرده که سعی دارد اطلاعات معتبری را درباره این ویروس به اطلاع عموم برساند. تا به امروز بیش از ۱۰ هزار نفر در امریکا به این بیماری مبتلا شده اند و Matt Derella معاون مدیر توییتر در بیانیه‌ای اعلام کرده “ما خوشحالیم که در سراسر جهان از سرویس ما برای انتشار اطلاعات معتبر و آزاد در رابطه با بحث سلامت استفاده می‌شود.”
این سیاست جدید توییتر پس از آن اعمال شده که فیسبوک، گوگل، لینکداین و رددایت هم شروع به مبارزه با اطلاعات غلط در رابطه با شیوع این بیماری کرده اند. روز چهارشنبه فیسبوک “مرکز اطلاعات ویروس کرونا” را راه اندازی کرد که در بالای نیوز فید فیسبوک قرار می‌گیرد و تازه ترین اطلاعات مربوط به این بیماری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

 

 

منبع : PCMAG

MAGadmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

طراحی جدید فیسبوک با قابلیت های جدید

پ مارس 26 , 2020
طراحی جدید فیسبوک با قابلیت های جدید احتمالاً شما هم از ظاهر قدیمی فیسبوک خسته شدید اما حالا بیشتر کاربران امکان تغییر ظاهر این پلتفرم را دارند و می‌توانند از طراحی جدید آن که سریع‌تر و تمیزتر است لذت ببرند. اگر شما هم طراحی قدیمی و شلوغ فیسبوک را نمی […]
طراحی جدید فیسبوک با قابلیت های جدید