دولت امریکا سعی دارد دسترسی هوآوی به زنجیره تامین تراشه را قطع کند

دولت امریکا سعی دارد دسترسی هوآوی به زنجیره تامین تراشه را قطع کند

دولت امریکا سعی دارد دسترسی هوآوی به زنجیره تامین تراشه را قطع کند ، بر این اساس دسترسی شرکت هوآوی به نیمه هادی‌های طراحی شده بر اساس تکنولوژی یا نرم افزارهای امریکایی را ممنوع کرد.

دولت امریکا سعی دارد دسترسی هوآوی به زنجیره تامین تراشه را قطع کند

امریکا سعی دارد با قطع دسترسی کمپانی هوآوی به پردازنده‌هایی که خارج از چین ساخته می‌شوند، تحریم‌ها علیه این کمپانی را تشدید کند.
روز جمعه وزارت تجارت خارجه امریکا حکم جدیدی صادر کرد که مانع تحویل نیمه هادی یا تراشه‌های تولید شده توسط تکنولوژی یا نرم افزارهای امریکایی به شرکت هوآوی می‌شود. طبق این حکم جدید نیمه هادی‌های تولید شده برای این کمپانی در صورتی که با تکنولوژی‌های امریکایی طراحی شده باشند، تحت این تحریم‌ها قرار می‌گیرند و برای ادامه فروش باید از دولت امریکا مجوز کسب کنند.
در این حکم جدید سعی شده یک خلا قانونی که در تلاش‌های قبلی کاخ سفید برای پیشگیری از تامین منابع شرکت هوآوی از طریق تکنولوژی‌های امریکایی وجود داشت، رفع شود. ماه می سال گذشته وزارت تجارت امریکا این کمپانی را در لیستی قرار داد که مانع دسترسی این شرکت به بازار نیمه هادی‌های امریکا می‌شد. اما شرکت‌هایی مثل اینتل و میکرون با مطرح کردن این ادعا که محصولاتشان از نظر فنی تولید امریکا محسوب نمی شوند بلکه خارج از کشور ساخته می‌شوند، به تحویل محصولاتشان برای این شرکت ادامه دادند.
همچنین این شرکت چینی توانسته بود تکنولوژی نیمه هادی را از شرکت‌های خارجی مثل ARM Holdings بریتانیایی و TSMC تایوانی تامین کند. در عین حال HiSilicon شرکت تابعه هوآوی نقش اصلی در زمینه طراحی پردازشگر برای گوشی‌های این شرکت را برعهده داشت و نیاز خود به شرکت کوالکام را نفی می‌کرد. در نتیجه کسب و کار تولید گوشی‌های هوشمند این شرکت و مشتریان آن با وجود ممنوعیت صادرات به امریکا رشد داشت.
Wilbur Ross وزیر بازرگانی امریکا طی بیانیه‌ای اعلام کرد: “علیرغم اقدامات این وزارتخانه در سال گذشته هوآوی و وابستگان خارجی آن سعی کردند از طریق بومی سازی این محدودیت‌ها را دور بزنند. اما تلاش‌های آنها هنوز هم به تکنولوژی‌های امریکایی وابسته است.”
کاخ سفید سعی دارد با توجه به این ادعا که هوآوری علیه منافع ملی امریکا کار می‌کند، فروش این شرکت را محدود کند. مقامات فدرال از شواهدی پرده برداری کردند که نشان می‌دهد این کمپانی چینی تحریم‌های علیه ایران را دور زده و حق مالکیت معنوی برخی از کمپانی‌های امریکایی را نقض کرده است. همزمان دولت ترامپ نگران است که چینی‌ها از تکنولوژی‌های شبکه ۵G هوآوی برای جاسوسی از کشورهای سراسر دنیا استفاده کنند.
همین روابط خصمانه باعث شده که محصولات هوآوی چندان در امریکا پرکاربرد نباشند با این حال این شرکت چینی محبوبیت زیادی در اروپا و آسیا دارد. هر چند هوآوی به درخواست اظهار نظر پاسخی فوری نداده اما این شرکت همیشه اتهام جاسوسی را رده کرده است.
همزمان شرکت ARM holdings اعلام کرده که به تحویل تکنولوژی طراحی تراشه به هوآوی ادامه می‌دهد و طی بیانیه‌ای اعلام کرده: “ARM همیشه به قوانین و خط مشی‌های تعیین شده توسط وزارت بازرگانی ایالات متحده در رابطه با شرکت هوآوی از زمان اعلام آنها برای اولین بار در ۱۶ می ‌۲۰۱۹ پایبنده بوده و خواهد ماند.”

منبع : PCMAG

MAGadmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =

پست بعدی

کمک گرفتن از فاضلاب و تصفیه خانه‌های آب برای مقابله با گسترش ویروس کرونا

س مه 19 , 2020
کمک گرفتن از فاضلاب و تصفیه خانه‌های آب برای مقابله با گسترش ویروس کرونا ممکن است نظارت بر فاضلاب نقش مهمی برای مبارزه با ویروس کرونا داشته باشد. اخبار خاکی از آن است که کمک گرفتن از فاضلاب و تصفیه خانه‌های آب برای مقابله با گسترش ویروس کرونا می تواند […]
کمک گرفتن از فاضلاب و تصفیه خانه‌های آب برای مقابله با گسترش ویروس کرونا