شرکت Micron نمونه سازی از حافظه‌های DDR5 RDIMMS را آغاز کرد

شرکت Micron نمونه سازی از حافظه‌های DDR5 RDIMMS را آغاز کرد

در کنفرانس CES 2020 در شهر لاس وگاس شرکت Micron Technology اعلام کرد که بر اساس تکنولوژی پردازش ۱znm با کمک و همکاری شرکای صنعتی خود شروع به نمونه برداری از حافظه DDR5 registered DIMM جدیدی کرده است. بنابر این اعلام می توان گفت که شرکت Micron نمونه سازی از حافظه‌های DDR5 RDIMMS را آغاز کرد . Micron در زمینه توسعه تکنولوژی حافظه بیش از ۴۰ سال تجربه و تخصص دارد. محصول جدید این شرکت در زمینه تکنولوژی DDR5 SDRAM منجر به افزایش کارایی این محصولات و توسعه تکنولوژی‌های جدید در دهه جدید خواهد شد.

 

شرکت Micron نمونه سازی از حافظه‌های DDR5 RDIMMS را آغاز کرد

امروزه اپلیکیشن‌های جدید و افزایش حجم بارهای کاری باعث ایجاد نیاز برای بهبود کارایی شده است. در سال‌ها و حتی ماه‌های اخیر شاهد ابداعات زیادی در زمینه تولید پردازنده‌ها بودیم و تعداد کورهای پردازنده روزبروز بیشتر می‌شود. اما تکنولوژی DRAM فعلی (Double Data Rate 4 Synchronous Dynamic Random-Access Memory یا به اختصار DDR4) پهنای باند کافی برای تمام این کورها را ندارد. استفاده از DDR4 حدود ۶ سال پیش آغاز شد و به گفته شرکت Micron این DDR5 باعث افزایش ۸۵ درصدی کارایی حافظه می‌شود. این کمپانی اعلام کرد که DDR5 منجر به (حدود) دوبرابر شدن تراکم حافظه همزمان با بهبود قابلیت آن می‌شود؛ این حرکت در زمانی که معماران سیستم‌های دیتاسنتر در حال تلاش برای افزایش تعداد کورها همزمان با افزایش ظرفیت و پهنای باند حافظه هستند، اهمیت زیادی دارد.
به گفته شرکت Micron حرکت از سمت DDR4 به DDR5 فراتر از یک تغییر نسلی است. این تکنولوژی جدید همراه قابلیت‌های جدید و پیشرفته ای عرضه شده که متمرکز بر افزایش کارایی و قابلیت اطمینان هستند. برخی از این قابلیت‌ها عبارتند از: دو برابر شدن مدت زمان burst، بهبود طراحی بانک‌های حافظه و بهبود سطح نوسازی حافظه.

 

 

منبع : Storagereview

MAGadmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 16 =

پست بعدی

مفهوم حافظه کش

ی ژانویه 12 , 2020
مفهوم حافظه کش حافظه کش یا حافظه پنهان به انگلیسی Cache به حافظه ای اطلاق می شود که اطلاعاتی که اخیرا توسط سیستم مورد استفاده قرار گرفته اند را ذخیره می کند تا بعدا در صورت نیاز به آن اطلاعات سیستم بتواند بسیار سریع تر به آنها دسترسی داشته باشد. […]
مفهوم حافظه کش