ظاهراً هکرها موفق به قفل‌شکنی سیستم لاگین به فیسبوک هدست Oculus Quest 2 شدند

ظاهراً هکرها موفق به قفل‌شکنی سیستم لاگین به فیسبوک هدست Oculus Quest 2 شدند

احتمالاً هکرها روشی برای دور زدن سیستم لاگین به فیسبوک Quest 2 پیدا کردند در ادامه به ظاهراً هکرها موفق به قفل‌شکنی سیستم لاگین به فیسبوک هدست Oculus Quest 2 شدند می پردازیم

هدست Oculus Quest 2 در ماه اکتبر عرضه شد اما طبق گزارشات، هکرها روشی برای قفل‌شکنی آن و دور زدن سیستم اجباری لاگین به فیسبوک این هدست پیدا کرده اند.

گزارش این پیشرفت توسط Extended Reality Safety Initiative (XR) منتشر شده است. این شرکت تحقیقاتی غیرانتفاعی، هفته گذشته در مصاحبه‌ای با Reddit تایید کرد که امکان دسترسی روت به این وسیله را پیدا کرده است.

پس از آن یک پست وبلاگی در سایت ReadyHackerOne (وبسایت جامعه هکرها) منتشر شد که پست Reddit و موفقیت آمیز بودن قفل‌شکنی هدست Oculus Quest 2 را تایید کرد.

در این پست آمده: “محققی از انجمن XR امکان دسترسی روت به Oculus Quest 2 را پیدا کرده و می‌تواند سیستم لاگین به فیسبوک را دور بزند. محققان XRSI این قفل‌شکنی را تایید کرده و در حال حاضر در تلاش برای انجام کارهای لازم جهت محافظت از اشخاصی هستند که این روش‌های قفل‌شکنی را ابداع کرده اند.”

از آنجایی که این هدست برای کار کردن نیاز به اکانت فیسبوک داشت، هکرها سعی می‌کردند آن را قفل‌شکنی کرده و قابلیت دسترسی روت (که شامل امتیازات دسترسی برتر هستند) به این هدست را پیدا کنند.

از زمان رونمایی این محصول در ماه اکتبر، اشخاصی که Quest 2 را خریداری کرده بودند خبر از بروز مشکلاتی برای استفاده از اکانت فیسبوکشان با استفاده از این وسیله دادند.

 

قفل‌شکنی (Jailbreaking) به فرایند حذف محدودیت‌های نرم‌افزاری ایجاد شده توسط تولید کننده یک دستگاه گفته می‌شود. بیشتر مواقع از این اصطلاح برای محصولات اپل استفاده می‌شود. قفل‌شکنی گوشی به شما امکان می‌دهد کارهایی را با گوشی انجام دهید که بدون قفل‌شکنی امکان انجام آنها وجود ندارد از جمله نصب نرم‌افزارهایی که در اپ استور اپل وجود ندارد و غیره.

به گفته Eurogamer و سایر منابع خبری، برخی از کاربران به دلیل اینکه امکان لاگین به اکانت فیسبوکشان را نداشتند، قادر به استفاده از این هدست نبودند. بعلاوه، اکانت فیسبوک بعضی از کاربران به دلیل سوء پیشینه بن شده است.

همچنین در صورت غیرفعال کردن (دی‌اکتیو کردن) اکانت فیسبوک، پروفایل Oculus شما هم غیرفعال می‌شود و در صورت حذف اکانت، همه بازی‌ها، خریدها و پیشرفت‌هایی که در بازی داشته اید از بین خواهد رفت.

XR در حال تلاش برای انتشار عمومی این راهکار قفل‌شکنی است اما احتمالاً فیسبوک سعی خواهد کرد مانع این کار شود.

 

به نظر من، اصلاً نباید Quest 2 را بخرید. دسترسی روت هم جادوی خاصی برای بهتر شدن Quest 2 انجام نمی‌دهد. این واقعیت که ما در حال مبارزه برای اصلاح این هدست هستیم، باید به شما نشان دهد که فیسبوک چقدر با ما برخورد کرده است.

مجله تکنولوژی تکین مال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 5 =

پست بعدی

Insta360 One X2، مدل ضدآب جدید بهترین دوربین 360 درجه

ش اکتبر 31 , 2020
Insta360 One X2، مدل ضدآب جدید بهترین دوربین ۳۶۰ درجه One X2 با آپگریدهایی کوچک اما مهم در ادامه به Insta360 One X2، مدل ضدآب جدید بهترین دوربین ۳۶۰ درجه می پردازیم Insta360 One X2 مدل جدید دوربینی است که جزء بهترین گوشی‌های ۳۶۰ درجه موجود در بازار تلقی می‌شد […]
Insta360 One X2، مدل ضدآب جدید بهترین دوربین 360 درجه