قابلیت نظارت بر سطح اکسیژن خود در اپل واچ ۶ تایید شد

قابلیت نظارت بر سطح اکسیژن خود در اپل واچ ۶ تایید شد

بالاخره این قابلیت مهم و تعیین کننده در اپل واچ ظاهر شد

قابلیت نظارت بر سطح اکسیژن خود در اپل واچ 6 تایید شد

طبق خبر جدیدی که در آن جزئیات مرحله فعلی نسل جدید از گجت‌های پوشیدنی اپل مشخص شده، اپل واچ ۶ قابلیت نظارت بر اکسیژن خون را خواهد داشت.
هر چند خبر Digitimes مبنی بر اینکه لاین اپل واچ ۶ در دست تولید است، خبر جذاب و قابل توجهی است اما قابلیت نظارت بر اکسیژن خون که گفته می‌شود در این ساعت‌ها پیاده سازی خواهد شد، جذابیت بیشتری دارد.
پس از این هم زمزمه‌هایی مبنی بر وجود این قابلیت در اپل ۶ شنیده بودیم و watchOS 7 هم سرنخ‌هایی از وجود این قابلیت در خود داشت اما خبر به دست آمده، معتبرترین خبر در این زمینه محسوب می‌شود.
قابلیت نظارت بر سطح اکسیژن خون که به آن SpO2 هم گفته می‌شود، میزان اشباع اکسیژن خون را ارزیابی می‌کند. اگر اکسیژن خون کمتر از یک حد مشخص باشد که گاهی اوقات این شرایط حین ورزش رخ می‌دهد، اپل واچ به کاربر هشدار می‌دهد فعالیتش را سبک تر کند تا به بدنش آسیب نرسد.

اپل واچ ۶ و گلکسی واچ ۳

هر چند شرکت اپل در حوزه تنظیم و تعیین استاندارد برای نمایش اطلاعات بدن و سلامت در ساعت‌های هوشمند پیشگام بوده اما این شرکت در مقایسه با رقبا در زمینه ارائه بعضی ابزارها کندتر عمل می‌کند.
رونمایی از اپل واچ ۶ بعد از گلکسی واچ ۳ سامسونگ صورت می‌گیرد که انتظار می‌رود پنجم آگوست همزمان با رونمایی از گلکسی نوت ۲۰ انجام شود.
احتمالاً قابلیت جدید watchOS 7 برای نظارت بر خواب و حالا این سخت‌افزار کنترل میزان اشباع اکسیژن خون، از جمله ویژگی‌ها و امکاناتی هستند که اپل از آنها برای پیشی گرفتن از امکانات سامسونگ از جمله صفحه چرخان ساعت‌های این شرکت استفاده می‌کند. البته ممکن است ساعت‌های جدید سامسونگ هم این قابلیت‌ها را داشته باشند و همین باعث کمتر شدن فاصله بین این دو رقیب شود.
در مجموع تنها بعد از عرضه این دو محصول و امتحان کردن آنها می‌توان رای داد که کدامیک بهتر عمل می‌کند. اپل واچ ۶ دیر از گلکسی واچ عرضه می‌شود و انتظار داریم پاییز امسال همزمان با آیفون ۱۲ شاهد رونمایی از این ساعت هوشمند اپل باشیم.
Luca Maestri مدیر ارشد مالی شرکت اپل، حین آخرین دور از ارائه گزارش درآمد این شرکت اعلام کرد که محصولات این شرکت چند هفته دیرتر از موعد همیشگی که در ماه سپتامبر بوده رونمایی می‌شوند و احتمالاً دلیل این تاخیر مشکلات موجود در زنجیره تامین است. ممکن است رونمایی از اپل واچ ۶ هم مثل آیفون ۱۲ به ماه اکتبر موکول شود.

 

 

منبع :Tomsguide

MAGadmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + نه =

پست بعدی

با این آپدیت جدید مرورگر کروم، دیگر نیازی به پسورد منیجر ندارید

ش آگوست 1 , 2020
با این آپدیت جدید مرورگر کروم، دیگر نیازی به پسورد منیجر ندارید گوگل کروم اندروید برای تایید خریدها از ویژگی‌های بیومتریکاستفاده می‌کند  در ادامه به با این آپدیت جدید مرورگر کروم، دیگر نیازی به پسورد منیجر ندارید می پردازیم به زودی شرکت گوگل مکانیزم احرازهویت با کمک ویژگی‌های بیومتریک را […]
با این آپدیت جدید مرورگر کروم، دیگر نیازی به پسورد منیجر ندارید