هکرها کنترل حساب توییتر شرکت فیسبوک را به دست گرفتند

هکرها کنترل حساب توییتر شرکت فیسبوک را به دست گرفتند

روز جمعه هکرها با استفاده از یک نرم‌افزار شخص ثالث توانستند کنترل حساب‌های توییتر و اینستاگرام فیسبوک را برای مدت کوتاهی به دست بگیرند.
گروهی که کنترل حساب‌های این شرکت به نام @Facebook و @Messenger را در توییتر به دست گرفته بودند، در توییتی نوشتند “سلام ما گروه OurMine هستیم، بله حتی فیسبوک هم قابل هک شدن است!” همچنین این گروه موفق شدند حساب‌های رسمی اینستاگرام فیسبوک را هم تحت کنترل خود بگیرند.
توییتر به سرعت حساب‌ها را از این هکرها پس گرفت. کمتر از ۱۰ دقیقه پس از توییت اولیه، این پست از حساب @Facebook پاک شد. این کمپانی به سایت PCMag گفت: “به محض اینکه از وجود علائم خطر مطلع شدیم، این حساب‌ها را قفل کرده و همکاری با شرکای خودمان در شرکت فیسبوک را برای بازیابی این اکانت‌ها آغاز کردیم.”

هکرها کنترل حساب توییتر شرکت فیسبوک را به دست گرفتند

توییتر در ادامه اعلام کرده که این هک از طریق یک پلتفرم شخص ثالث صورت گرفته اما از ذکر نام آن خودداری کرد. اما توییت بعدی هکرهای OurMine نشان داد که آنها از طریق پلتفرم Khoros که این کمپانی‌ها برای مدیریت بازاریابی شبکه‌های اجتماعی از آن استفاده می‌کند، صورت گرفته است. افراد می‌توانند از طریق پورتال Khoros و با تایپ ایمیل و پسوردشان، به این حساب‌ها لاگین کنند.
فیسبوک به درخواست اظهارنظر درباره این موضوع پاسخ نداد. اما احتمالاً این کمپانی برای کنترل فعالیت خود در توییتر و اینستاگرام از پلتفرم Khoros استفاده می‌کند. هکرهای OurMine هم به نوعی موفق به رخنه به همان اکانت در Khoros شدند و به این ترتیب توانستند با نام فیسبوک در این شبکه‌های اجتماعی مطلب منتشر کنند.
احتمالاً OurMine ماه گذشته هم از همین تکنیک برای به دست گرفتن کنترل ده‌ها حساب توییتر، اینستاگرام و فیسبوک متعلق به تیم‌های لیگ ملی فوتبال امریکا، استفاده کرده است. پست‌های منتشر شده توسط OurMine در این اکانت‌ها نشان می‌دهد که آنها هم از طریق پلتفرم Khoros منتشر شدند.
این اولین باری نیست که هکرهای OurMine یکی از حساب‌های فیسبوک در شبکه‌های اجتماعی را تحت کنترل خود می‌گیرند. در سال ۲۰۱۶ هم این گروه کنترل حساب توییتر مارک زاکربرگ را برای چند لحظه‌ای به دست گرفت. در این مورد احتمالاً هکرها از پسورد ضعیف “dadada” که راکربرگ برای حساب توییترش تنظیم کرده بود، سوء استفاده کرده بودند.

 

منبع : PCMAG

MAGadmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 9 =

پست بعدی

بزرگترین صفحه نمایشگر 8K جهان که هیچ فریمی ندارد

ش فوریه 15 , 2020
بزرگترین صفحه نمایشگر ۸K جهان که هیچ فریمی ندارد شرکت Samsung Electronics قرار است در نمایشگاه سیستم‌های یکپارچه اروپا (Integrated Systems Europe) که در شهر آمستردام برگزار می‌شود، لاین جدیدی از بزرگترین صفحه نمایشگر ۸K جهان که هیچ فریمی ندارد را به نمایش بگذارد. قابل توجه‌ترین محصول در این لیست […]
بزرگترین صفحه نمایشگر 8K جهان که هیچ فریمی ندارد