چگونه برای آزمایش واکسن کرونا داوطلب شویم

چگونه برای آزمایش واکسن کرونا داوطلب شویم

آشنایی با شرایط، ریسک‌ها، مزایا و سایر مسائل مربوط به داوطلب شدن در ادامه به چگونه برای آزمایش واکسن کرونا داوطلب شویم می پردازیم

شرکت کردن در این طرح‌های آزمایشی به دانشمندان کمک می‌کند تا اثربخشی واکسن‌های خودشان را امتحان کنند.

برای کسب اطلاعات و مطالعه جدیدترین اخبار مربوط به ویروس کرونا از وبسایت سازمان جهانی بهداشت، WHO بازدید کنید.

اگر شما هم فعالانه به دنبال راهی برای مشارکت جهت حل مشکل ویروس کرونا هستید، می‌توانید در مطالعات واکسن این ویروس نقش داشته باشید. با شرکت در این آزمایش‌ها نقش مهمی در پیشبرد این مطالعات خواهید داشت به این امید که بتوان راهی برای ریشه کن کردن این ویروس پیدا کرد که باعث پر شدن بیمارستان‌ها و تعطیلی زندگی و کسب و کارها برای بیشتر از ۶ ماه شده است.

با توجه به اینکه در حال حاضر بیشتر از ۱۰ میلیون نفر در سطح جهان به این ویروس آلوده شده و ۵۰۰ هزار نفر در اثر ابتدا به آن در گذشته اند، کاملاً مشخص است که برای حل این مشکل نیاز به مداخله داریم. اگر تمایل دارید جزء اولین اشخاصی باشید که واکسن کرونا را دریافت می‌کنند، با ما همراه باشید تا چگونگی انجام این کار را به شما توضیح هیم.

Bottom of Form

مطالعه واکسن چیست؟

مطالعه واکسن یک نوع آزمایش بالینی است که در آن اثربخشی واکسن‌های پیشنهادی برای مقابله با بیماری‌های عفونی بررسی می‌شود. این مطالعات برای تعیین اثربخشی یک واکسن جهت پیشگیری از ابتلا به بیماری بدون ایجاد عوارض جانبی جدی ضروری هستند.

هر واکنسی باید یک فرایند دقیق و سخت را که شامل چندین مرحله است، پشت سر بگذارد. در برخی موارد مثل ویروس کرونای جدید، سازمان‌های بهداشت – که معمولاً شامل مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، موسسات ملی سلامت و اداره غذا و دارو هستند –به خاطر شرایط اضطراری با سرعت بخشیدن به این فرایند موافقت می‌کنند.

بدون شک کووید ۱۹ هم یکی از این موارد اضطراری است و فرایند ساخت واکسن از طریق عملیاتی موسوم به  Operation Warp Speed شتاب پیدا کرده که هدف آن تولید ۳۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا تا ژانویه ۲۰۲۱ است.

مطالعات فعلی برای ویروس کرونا

کمتر از دو هفته بعد از اینکه اداره ملی سلامت آمریکا شبکه پیشگیری از کووید ۱۹ (CoVPN) را راه اندازی کرد، بیشتر از ۱۳۰ هزار نفر در سراسر جهان داوطلب تست واکسن کرونا شدند. این شبکه از مطالعات بالینی مختلفی که واکسن‌های مختلف را تست می‌کنند، حمایت می‌کند.

برای تابستان و پائیز سال ۲۰۲۰ چهار مطالعه اصلی برنامه ریزی شده که قرار است در اولین آنها واکسن Moderna مورد آزمایش قرار بگیرد؛ اولین واکسنی که امسال وارد فاز آزمایشات انسانی شد. سایر واکسن‌ها مربوط به شرکت‌های AstraZeneca، Johnson & Johnson و Novavax هستند.

همه واکسن‌های CoVPN یک آزمایش ۳ مرحله‌ای را طی می‌کنند در نتیجه همین حالا هم مشخص است که کدام واکسن‌ها عوارض جانبی فوری ایجاد نمی‌کنند و هدف نهایی، پیدا کردن واکسنی است که می‌تواند باعث پیشگیری از ابتلا به کرونا یا به حداقل رساندن شدت بیماری شود

چگونه داوطلب یک آزمایش واکسن کورونا ویروس شوید

شرکت کردن در طرح آزمایش ویروس کرونا ریسک‌هایی به همراه دارد که قبل از مشارکت به اطلاع شما می‌رسد.

چه کسانی باید در طرح آزمایش واکسن کرونا شرکت کنند؟

CoVPN به دنبال بزرگسالانی (۱۸ سال و بیشتر) از همه نژادها، قومیت‌ها و جنیست‌ها برای شرکت در مطالعه است.

لازم نیست که در وضعیت سلامت کامل باشید، این محققان به دنبال اشخاصی با سن بالاتر و بیماری‌های زمینه هم هستند چون احتمال بیمار شدن آنها با ویروس کرونا بیشتر است و هدف این مطالعات هم مشخص کردن اثربخشی این واکسن برای پیشگیری از بیماری است.

همچنین محققان به مشارکت افراد رنگین پوست هم علاقه دارند چون مشخص است که این گروه کمی شدیدتر به این بیماری مبتلا می‌شوند. اگر قرار باشد واکسنی موفق اعلام شود، باید برای همه نژادها اثربخش باشد.

زنان باردار هم واجد شرایط شرکت در مطالعه واکسن کرونا هستند.

نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که این فرایند می‌تواند زمانبر باشد. برای مطالعات CoVPN بایددر طی دوره آزمایش ۱۰ الی ۱۲ بار به یک وبسایت تحقیقاتی سربزنید. همچنین باید دائماً در ساعت‌ها و روزهای بعد از دریافت واکسن، حال خودتان را اعلام کرده و به پیگیری‌های موسسات تحقیقاتی پاسخ بدهید. اگر امکان تخصیص این زمان را ندارید، نباید در چنین طرحی ثبت نام کنید.

مبارزه با ویروس کرونا: تست‌ها، تحقیقات واکسن کرونا، ماسک، ونتیلاتور و غیره.

ریسک‌های مشارکت در آزمایش واکسن کرونا

علاوه بر موارد ذکر شده باید از خطرات احتمالی مشارکت در این طرح اطلاع داشته باشید. در بهترین حالت حداقل یکی از واکسن‌های مورد آزمایش موفق است و هیچ کدام از آنها منجر به ایجاد بیماری یا عوارض جانبی شدید نمی‌شوند اما حتی آزمایشات مرحله سوم واکسن هم می‌توانند خطر ایجاد بیماری و عوارض جانبی را به همراه داشته باشند.

اگر برای شرکت در چنین طرحی ثبت نام کرده و انتخاب شدید، یک فرم رضایت به شما داده می‌شود که تمامی ریسک‌های احتمالی ناشی از شرکت در آزمایش در آن مشخص شده است. این مشارکت کاملاً داوطلبانه است و در صورتیکه یکی از موارد ذکر شده برای شما ناخوشایند بود می‌توانید از این طرح انصراف دهید. همچنین می‌توانید در هر مرحله‌ای از مطالعه انصراف دهید اما باقی ماندن در طرح برای کل مدت زمان آزمایش، کمک بزرگی به محققان محسوب می‌شود.

ثبت نام برای آزمایش واکسن کرونا

امکان مشارکت در طرح‌های آزمایش واکسن کرونا از طریق وبسایت CoVPN فراهم شده است. در اینجا فرایند غربالگری شروع شده و بررسی می‌شود که آیا شما واجد شرایط مشارکت در این مطالعه هستید یا خیر.

مرحله اول یک پرس و جوی ۱۰ دقیقه‌ای است که در این مرحله اطلاعات تماس، تاریخ تولد، قد، وزن و سایر اطلاعات آماری از شما دریافت می‌شود. همچنین سوالاتی شخصی درباره سبک زندگی هم مطرح می‌شود که هدف آنها تعیین میزان احتمال قرار گرفتن شما در معرض تماس با ویروس کرونا است.

ممکن است بر اساس پاسخی که به این سوالات می‌دهید، ثبت نام شما رد شود. مثلاً اگر از منزل کار می‌کنید، هیچ کس را نمی‌بینید، خارج از منزل ماسک می‌زنید و تنها زندگی می‌کنید، احتمالاً مناسب شرکت در این آزمایش نیستید چون احتمال اینکه با ویروس تماس داشته باشید کمتر است و به این دلیل نمی‌توان مشخص کرد که واکسن از شما محافظت کرده یا سبک زندگی‌تان.

اگر محققان شما را برای آزمایش واکسن مناسب تلقی کنند، با شما تماس می‌گیرند. با توجه به اینکه چندین آزمایش مختلف در محل‌های مختلف آمریکا برنامه ریزی شده ممکن است این تماس ظرف چند روز یا چند ماه انجام شود.

محل‌های تست برای آزمایش واکسن کرونا

طبق اعلام NIH بیشتر از ۱۰۰ سایت تست در آمریکا وجود دارد و اطلاعات کاربران بر اساس کد پستی به نزدیکترین سایت تست ارسال می‌شود. اگر داوطلب برای شرکت در آزمایش ویروس کرونا انتخاب شود، یک هماهنگ کننده با او تماس گرفته و اطلاعات سایت و فرایند آزمایش را در اختیار وی قرار می‌دهد.

مطالب ارائه شده در این مقاله برای اطلاع رسانی هستند و هدف آنها مطرح کردن توصیه پزشکی یا بهداشتی نیست. همیشه درباره موضوعات مربوط به سلامت یا شرایط پزشکی و بهداشتی با یک پزشک یا متخصص واجد شرایط مشورت کنید.

MAGadmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 1 =

پست بعدی

بهترین قیمت‌های هدست پلی‌استیشن VR و لوازم جانبی آن

چ آگوست 12 , 2020
بهترین قیمت‌های هدست پلی‌استیشن VR و لوازم جانبی آن اگر می‌خواهید با استفاده از واقعیت مجازی بعد جدیدی از بازی را تجربه کنید، این لیست حاوی بهترین قیمت‌ها را بررسی کنید با توجه به شیوع ویروس کرونا و پیاده سازی قوانین قرنطینه در کشورهای مختلف، در حال حاضر لوازم جانبی […]
بهترین پیشنهادات در مورد هدست پلی استیشن VR و لوازم جانبی آن است