طبق گزارشات جدید هوآوی P50 مجهز به چیپ‌ست Kirin 9000 است

طبق گزارشات جدید هوآوی P50 مجهز به چیپ‌ست Kirin 9000 است

احتمالاً هوآوی P50 در اوایل سال ۲۰۲۱ روانه بازار می‌شود و بر اساس یک گزارش جدید، این گوشی مجهز به چیپ‌ست Kirin 9000 است (که در سری میت ۴۰ هم از آن استفاده شده بود) اما این خبر با آنچه که پیش از این از خود هوآوی شنیده بودیم در تضاد است.  در ادامه به طبق گزارشات جدید هوآوی P50 مجهز به چیپ‌ست Kirin 9000 است می پردازیم

وبسایت کره‌ای The Elec ادعا می‌کند چند منبع خبری آگاه به این سایت اطلاع دادند که هوآوی P50 در نیمه اول سال ۲۰۲۱ عرضه می‌شود و انتظار می‌رود که در آن از چیپ‌ست Kirin 9000 استفاده شود.

شنیدن این خبر در سال‌های قبل جای تعجب نداشت چون معمولاًهوآوی همیشه در سری میت یک چیپ‌ست Kirin (که خود این شرکت آن را تولید می‌کند) جدید رونمایی کرده و دوباره از آن در مدل‌های P استفاده می‌کرد.

تحریم قطعات

اما Richard Yu (رئیس گروه Consumer Business هوآوی) قبلاً در ماه آگوست اعلام کرده بود که این کمپانی نمی‌تواند تا پس از سال ۲۰۲۰ از چیپ‌ست Kirin استفاده کند چون تحریم‌های آمریکا مانع از تامین قطعات لازم توسط این شرکت می‌شود.

گزارش سایت The Elec این نکته را تایید می‌کند اما مشخص نشده که چه تغییری باعث شده که حالا هوآوی از چیپ‌ست خودش در سری P50 استفاده کند. مشخص نیست که این شرکت تامین قطعات را خارج از آمریکا انجام داده یا قبلاً به اندازه کافی تراشه Kirin 9000 تهیه کرده تا در محصولات آینده از آنها استفاده کند.

گزینه محتمل بعدی، درست نبودن این گزارش است که قطعاً ما هم نسبت به آن مطمئن نیستیم اما در صورت درست بودن این خبر هوآوی P50 در راه است و مجهز به چیپ‌ست پیشرفته تولید هوآوی خواهد بود.

درباره هوآوی میت ۵۰ در این گزارش مشخص نشده که آیا ثبت سفارش برای آن انجام می‌شود و اینکه در آن از چه چیپ‌ستی استفاده شده یا زمان رونمایی از آن چه موقع است. در مجموع انتظار نمی‌رود که این محصول تا اواخر سال ۲۰۲۱ روانه بازار شود بنابراین فرصت زیادی برای جمع آوری اطلاعات درباره آن خواهیم داشت.

 

 

مجله تکنولوژی تکین مال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =

پست بعدی

گیت‌هاب خبر از اصلاح یک مشکل امنیتی مهم داد

چ نوامبر 25 , 2020
گیت‌هاب خبر از اصلاح یک مشکل امنیتی مهم داد سه ماه پس از شناسایی یک نقص امنیتی مهم در گیت‌هاب بالاخره این نقص رفع شد. در ماه جولای تیم Project Zero گوگل به گیت‌هاب اطلاع داده بود که قابلیت GitHub Actions این پلتفرم در برابر حملات تزریق کد بشدت آسیب […]
GitHub می گوید نقص عمده امنیتی را برطرف کرده است