ممکن است AMD Ryzen 7 Pro 4750G از نظر کارایی به Ryzen 7 3800XT نزدیک باشد اما با قیمت کمتر

ممکن است AMD Ryzen 7 Pro 4750G از نظر کارایی به Ryzen 7 3800XT نزدیک باشد اما با قیمت کمتر

اگر شایعات جدید صحبت داشته باشند، ممکن است پردازنده جدید Ryzen 7 Pro 4750G شرکت AMD که جزء خانواده Renoir است، عملکردی در سطح پردازنده جدید Ryzen 7 3800XT داشته باشد.

اگر این اطلاعات درست باشد، که البته مثل همیشه ما با احتیاط نسبت به این شایعات برخورد می‌کنیم، بنچمارک‌های SiSoftware که توسط Tum_Apisak در توئیتر منتشر شده اند، کاملاً امیدوار کننده هستند.ممکن است AMD Ryzen 7 Pro 4750G از نظر کارایی به Ryzen 7 3800XT نزدیک باشد اما با قیمت کمتر !!

 

pic.twitter.com/zgFAJty12ZJuly 13, 2020

 

همانطور که مشاهده می‌کنید، از نظر امتیاز محاسباتی پردازنده در بنچمارکSiSoftware، Ryzen 7 Pro 4750G موفق به کسب امتیاز ۳۰۳٫۹۰ GOPS شده که این رقم برای Ryzen 7 3800XT300 GOPS حدود است.

از نظر امتیاز چندرسانه‌ای پردازنده، ۴۷۵۰G به امتیاز ۹۶۴ Mpix/s دست پیدا کرده و امتیاز ۳۸۰۰XT در حدود ۹۰۰ است (سریع ترین نتایج به دست آمده برای تراشه XT و در سطح۹۳۷ Mpix/s است).

لازم به ذکر است که قیمت Ryzen 7 Pro 4750G (یا حتی وجود آن) هنوز تایید نشده است اما قطعاً نسبت به ۳۸۰۰XT قیمت کمتری خواهد داشت حتی با اینکه شایعات اخیر نشان می‌دهد که این پردازنده به اندازه‌ای که انتظار داشتیم، ارزان نیست.

آنچه که با خرید این APU 8 کور دریافت می‌کنید، گرافیک ادغام شده و تراشه‌ای با بهره وری انرژی بسیار بیشتر است (۶۵ وات نسبت به ۱۰۵ وات برای ۳۸۰۰XT).

در نتیجه احتمال می‌رود که ۴۷۵۰G در حال شکل دادن یک رونمایی بسیار پرقدرت باشد اما باید چند نکته را درباره آن به خاطر داشته باشیم.

نکات احتیاطی

این تنها یک بنچمارک است (که البته تایید هم نشده) در نتیجه فقط بیانگر بخش کوچکی از معمای عملکرد این پردازنده است. برای اینکه بتوانیم این پردازنده را با پردازنده‌های فعلی Ryzen 3000 مقایسه کنیم، نیاز به اجرای تست‌های زیادی داریم.

بعلاوه احتمال می‌رود که بنچمارک SiSoftware که در اینجا استفاده شده، به نوعی به نفع Renoir APU و سایر المان‌های۳۸۰۰XT کار کند – از جمله سرعت بوست بیشتر و داشتن کش L3 بیشتر – و بنچمارک‌هایی مثل بنچمارک‌های مخصوص گیمینگ نتیجه کاملاً متفاوتی را رقم بزنند.

البته هنوز حتی از مشخصات ۴۷۵۰G هم اطلاعی نداریم اما شایعات (و نتایج این بنچمارک جدید) نشان می‌دهد که این پردازنده با کلاک بوست ۴٫۴ گیگاهرتز (در مقایسه با سرعت ۴٫۷ گیگاهرتزی ۳۸۰۰XT) و سرعت پایه ۳٫۷ گیگاهرتز کار می‌کند.

همانطور که  Tom’s Hardwareمنتشر کننده این خبر اعلام کرده، ممکن است طراحی monothlic پردازنده ۴۷۵۰G نسبت به طراحی chiplet مورد استفاده در ۳۸۰۰XTبرای این بنچمارک خاص مناسب تر باشد.

حتی در این صورت هم این اطلاعات و اعداد درباره کارایی Renoir جالب هستند و طبق شایعات قبلی در بنچمارک Cinebench هم Ryzen 7 4700G با Ryzen 7 3800X در یک سطح قرار دارد.

در مجموع هر چند هنوز برای نتیجه گیری خیلی زود است اما طبق آنچه که تا به امروز شنیدیم، به نظر می‌رسد که طراحی APUهای جدید Renoir به خوبی پیش می‌رود. قرار است این تراشه‌ها به زودی عرضه شوند پس فاصله زیادی با اطلاع از مشخصات و عملکرد واقعی آنها نداریم.

MAGadmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − یازده =

پست بعدی

آموزش نحوه انتقال داده‌ها به یک گوشی اندروید جدید

د جولای 20 , 2020
آموزش نحوه انتقال داده‌ها به یک گوشی اندروید جدید وقتی یک گوشی جدید تهیه می‌کنید و قصد دارید داده‌های روی گوشی قدیمی را به صورت دستی به گوشی جدید منتقل کنید، اگر این کار را به صورت دستی انجام بدهید بسته به نوع اطلاعاتی که قصد انتقال آنها را دارید […]
آموزش نحوه انتقال داده‌ها به یک گوشی اندروید جدید