آپدیت جدید ویندوز ۱۰ کاربران را ملزم به نصب یکی از بحث برانگیزترین ابزارهای این شرکت می‌کند

آپدیت جدید ویندوز ۱۰ کاربران را ملزم به نصب یکی از بحث برانگیزترین ابزارهای این شرکت می‌کند

در آپدیت جدید ویندوز ۱۰ مایکروسافت اج به صورت اجباری نصب می‌شود در ادامه به  آپدیت جدید ویندوز ۱۰ کاربران را ملزم به نصب یکی از بحث برانگیزترین ابزارهای این شرکت می‌کند می پردازیم

آپدیت جدید ویندوز ۱۰ مایکروسافت اج را به صورت اجباری روی سیستم کاربر نصب می‌کند – صرف نظر از اینکه کاربر تمایلی به انجام این کار داشته باشد یا نه.

به تازگی شرکت مایکروسافت دو آپدیت جدید برای ویندوز ۱۰ عرضه کرده که به گفته این شرکت همه کاربران باید آن را نصب کنند اما مرورگر مایکروسافت هم همراه این آپدیت نصب خواهد شد.

نام رسمی این دانلود، ۲۰۲۰-۰۸ Microsoft Edge Update for Windows 10 version 2004 (KB4576754) است و بر نسخه‌های ۱۸۰۹، ۱۹۰۳، ۱۹۰۹ و ۲۰۰۴ ویندوز ۱۰ تاثیرگذار است. آپدیت دوم که KB4576753 نام دارد مخصوص ویندوز ۱۰ نسخه ۱۸۰۳ عرضه شده و باعث نصب نسخه جدید مایکروسافت اج می‌شود.

آپدیت جدید Edge

به نظر می‌رسد که این اقدام بخشی از حرکت مایکروسافت برای جایگزینی Microsoft Edge Legacy با نسخه جدید این مرورگر است. مایکروسافت اعلام کرده که وقتی کاربران برای اولین بار مرورگر اج را اجرا می‌کنند، جدیدترین نسخه آن نصب می‌شود و داده‌های کاربران از نسخه قدیمی این مرورگر به نسخه جدید منتقل می‌شود.

این تغییرات شامل میانبرها، تایل‌ها (tile) و پین‌های منوی استارت و همچنین میانبرها و پین‌های نوار وظیفه هستند – هر چند مرورگر جدید اج هم در نوار وظیفه پین شده و هم میانبر آن به دسکتاپ اضافه می‌شود.

امکان حذف مرورگر اج جدید توسط کاربران وجود دارد اما انجام این کار مستلزم کار با توابع خط فرمان ویندوز است که بهتر است کاربران درگیر آن نشوند.

مدتهاست که مایکروسافت برای رقابت با مرورگرهای کروم، سافاری و فایرفاکس فعالیت‌های زیادی را برای جذب کاربران آغاز کرده است. جدیدترین ارقام Netmarketshare نشان می‌دهد که مرورگر اج از نظر تعداد کاربران بعد از کروم و فایرفاکس قرار می‌گیرد و ۷٫۲۳ درصد از کاربران را در سطح جهان به خود اختصاص داده است.

در نسخه جدید Edge 85 یک حالت جدید قرار دارد که اینترنت اکسپلورر را شبیه سازی می‌کند تا کاربران بتوانند با استفاده از این طراحی نوستالژیک، سایت‌های قدیمی که با مرورگرهای مدرن کار نمی کنند را باز کنند.

طبق گزارشات اخیر، این کمپانی یک ابزار مقایسه قیمت و پر کردن خودکار فیلدهای تخفیف و کوپن را هم به مرورگر خودش اضافه کرده تا نظر خریداران آنلاین را هر چه بیشتر به خود جلب کند

MAGadmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 1 =

پست بعدی

احتمالاً ایرتگ اپل در رویداد امروز رونمایی می‌شود

ش سپتامبر 19 , 2020
احتمالاً ایرتگ اپل در رویداد امروز رونمایی می‌شود انتشار تصاویر و جزئیات از محصول جدید اپل ممکن است رقیب Tile Pro توسط شرکت اپل طراحی و تولید شده باشد. امروز (سه شنبه ۱۵ سپتامبر) روز رونمایی از محصولات اپل است و انتظار می‌رود که در این روز از اپل واچ […]
نشت AirTag های اپل ممکن است نشانه ای از حضور آنها در رویداد بزرگ امروز باشد