به زودی مایکروسافت اج کاربران را با اعلان‌ها بمباران می‌کند!

به زودی مایکروسافت اج کاربران را با اعلان‌ها بمباران می‌کند!

حتی در حالت غیرفعال بودن مرورگر هم اعلان‌ها را دریافت می‌کنید.

آپدیت جدیدی برای مرورگر محبوب اج مایکروسافت منتشر شده که به باور عده‌ای می‌تواند باعث ایجاد شکاف بین جامعه کاربران آن شود.

این آپدیت شامل امکانات جدیدی از جمله بهبود تجربه کار با فایل‌های پی‌دی‌اف و قابلیت‌های multitasking است اما از طرفی باعث تغییر نحوه مدیریت اعلان‌ها هم می‌شود.

قابلیت جدید Background Notifications – که در Edge build 85 و نسخه‌های جدیدتر آن وجود دارد – باعث می‌شود صرف نظر از باز بودن و فعال بودن مرورگر، اعلان‌ها برای کاربر نمایش داده شوند. با توجه به تمایل بعضی از وبسایت‌ها برای ارسال اعلان‌های مختلف به کاربران و تلاشی که برای غیرفعال کردن آنها نیاز است، این تغییر می‌تواند باعث شود که کاربران در معرض طوفانی از اعلان‌های مختلف قرار بگیرند.

 

اعلان‌های مایکروسافت اج

با کنار رفتن اینترنت اکسپلورر و مرورگر Edge Legacy، حالا مرورگر جدید اج توجه بیشتری به خود جلب کرده و حتی از نظر آماری بعضی از رقبای برتر خود را به چالش کشیده است.

در این مرورگر آپدیت‌های دیگری هم پیاده سازی شده‌اند از جمله مولد پسوردهای قوی، ابزار مقایسه قیمت، ابزارهای تسهیل اسکرین شات گرفتن و اسکرول کردن نوار تب‌ها.

هر چند قابلیت جدید Background Notifications منجر به حل مشکل کاربرانی می‌شود که تمایل دارند هنگام عدم استفاده از مرورگر هم اعلان‌ها را دریافت کنند اما ممکن است باعث نارضایتی تعداد بسیار زیادی از کاربران شود.

اگرچه کاربران می‌توانند لیست وبسایت‌هایی که امکان ارسال اعلان دارند را تنظیم کنند اما انجام این کار چندان راحت نیست بخصوص اگر کاربر اطلاعات فنی زیادی نداشته باشد.

هر چند مسدود کردن اعلان‌ها به راحتی انجام می‌شود اما منوی مربوط به این اصلاحات در اعماق پنل تنظیمات اج قرار گرفته و برای پیدا کردن آن باید کمی جستجو کرد.

غیرفعال کردن اعلان‌ها در مایکروسافت اج

برای غیرفعال کردن یا تغییر اعلان‌ها در مایکروسافت اج باید از این روش استفاده کنید:

  • منوی سه نقطه گوشه سمت راست بالا را انتخاب کرده (یا ترکیب کلیدهای Alt + F را بزنید) و بعد، از منوی باز شده گزینه Settings را انتخاب کنید.
  • در اسلایدبار سمت چپ روی Site permissions کلیک کرده و بخش Notifications را پیدا کنید که در اینجا می‌توانید لیست سایت‌هایی که اجازه ارسال اعلان را دارند ببینید.
  • برای تنظیم سایت‌هایی که تمایل دارید در لیست سیاه یا سفید قرار بگیرند، از منوهای Block و Allow استفاده کنید.

 

مجله تکنولوژی تکین مال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =

پست بعدی

میلی آمپر ساعت چیست؟

ی نوامبر 22 , 2020
میلی آمپر ساعت چیست؟ mAh مخفف milliampere hour به معنای میلی آمپرساعت است که معادل با یک هزارم آمپرساعت (Ah) است و از این واحد برای ارزیابی میزان جریان یافتن الکتریسته به مرور زمان زمان استفاده می‌شود. معمولاً شرکت‌ها از این واحد برای بیان ظرفیت یک باتری جهت ذخیره انرژی […]
میلی آمپر ساعت چیست؟