پیدا شدن یک باگ عجیب جدید در ویندوز ۱۰ – و یک یادآوری مهم

پیدا شدن یک باگ عجیب جدید در ویندوز ۱۰ – و یک یادآوری مهم

سایت TechRadar Pro، همواره در تلاش برای پوشش اخبار جدیدترین آپدیت‌ها و مشکلات ویندوز ۱۰ است و همین مسئله باعث می‌شود که خود این سایت هم هر از گاهی قربانی باگ‌های این سیستم عامل شود. هفته گذشته TechRadar Pro باگی را تجربه کرد که مانع از باز شدن منوی استارت می‌شد که قطعاً مشکل بزرگی برای کاربران ایجاد می‌کند.

این باگ باعث شده که کلیک کردن روی منوی استارت باعث نمایش این پیام خطا شود:

متاسفانه رفع این خطا به سادگی خروجی از ویندوز یا ریستارت کردن سیستم نیست و می‌تواند مشکلاتی جدی برای کاربران ایجاد کند.

خطای ویندوز ۱۰:‘Your Start menu isn’t working’

منوی استارت پرکاربرد ویندوز، امکان دسترسی آسان به همه قابلیت‌ها و امکانات مهم این سیستم عامل – از اپلیکیشن‌ها و فایل‌ها گرفته تا تنظیمات، گزینه‌های مربوط به مصرف برق و غیره – را فراهم می‌کند.

هر چند خود سیستم عامل بدون منوی استارت هم قابل استفاده است اما در این حالت کار با آن برای کاربران بسیار سخت تر می‌شود.

مقالات مختلفی درباره خطای منوی استارت از سال ۲۰۱۵ در اینترنت وجود دارد اما اطلاعات زیادی درباره دلیل بروز این مشکل و نحوه اصلاح آن وجود ندارد. توصیه‌های مطرح شده توسط کاربران و منابع مختلف بسیار متنوع و طبق تجربه TechRadar بی تاثیر بودند.

روش‌های مختلف از جمله خروج از حساب کاری، ریبوت با حالت Safe Mode، ریستارت کردن ویندوز اکسپلورر، بررسی ویندوز ۱۰ و آپدیت درایورها، حذف دراپ باکس و آنتی ویروس امتحان شد اما در نهایت تنها کار چاره ساز ریست کامل ویندوز ۱۰ بود.

آنچه که باعث بدتر شدن شرایط شد، نداشتن یک نسخه بروز از اطلاعات بود و تنها بکاپ موجود مربوط به ۹ ماه پیش بود.

خوشبختانه این خطای ویندوز مانع از کار با ویندوز اکسپلورر و کپی کردن فایل‌ها نمی‌شود اما در غیر اینصورت مشکلاتی جدی ایجاد می‌شد.

چنین مشکلی می‌تواند یک یادآوری خیلی خوب برای ضرورت پشتیبان گیری از داده‌ها باشد. بهترین روش برای محافظت از داده‌ها و اطلاعات ارزشمند، دنبال کردن قانون ۳ – ۲ – ۱ است که شامل سه کپی از داده‌ها، روی دو نوع رسانه ذخیره اطلاعات که یکی از آنها خارج از محل فعلی باشد، است.

هنوز شرکت مایکروسافت به سوالات TechRadar درباره این مشکل پاسخ نداده و مشخص نیست که آیا راهکار قابل اطمینانی به غیر از ریست کردن سیستم به حالت تنظیمات کارخانه برای رفع این مشکل وجود دارد یا خیر.

 

MAGadmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 8 =

پست بعدی

آموزش تنظیم اپل‌واچ برای شخصی که آیفون ندارد

ش اکتبر 24 , 2020
آموزش تنظیم اپل‌واچ برای شخصی که آیفون ندارد قبلاً بدون آیفون امکان استفاده از اپل‌واچ وجود نداشت اما با معرفی iOS 14 و watchOS 7 امکان تنظیم اپل‌واچ برای بچه‌ها و سایر اشخاص خانواده از طریق Family Sharing فراهم شده است. معمولاً کاربران اپل‌واچ باید در حین تکمیل فرایند تنظیم، […]