مفهوم ECC

مفهوم ECC

مفهوم ECC
مفهوم ECC

ECC مخفف Error Correction Code می باشد که به مفهوم کد تصحیح خطا می باشد. ECC قابلیتی برای حافظه رم می باشد که برای تأیید انتقال اطلاعات با یافتن و اصلاح خطاهای موجود انتقال مورد استفاده قرار می گیرد. این ویژگی معمولا بر روی تراشه چیپ های رم استفاده می شود که شامل تصحیح خطای رو به جلو (FEC) نیز می باشد و اطمینان می دهد تمام داده های ارسال شده و دریافت شده از رم به درستی منتقل می شوند.

حافظه رم یا حافظه ECC شبیه به Parity RAM می باشد ، که شامل یک بیت Parity می باشد که داده های ارسال شده را تأیید می کند. بیت Parity یک مقدار باینری اضافه بر بیت های داده می باشد و بصورت ۱ یا ۰ است و به همراه داده ارسال می شود. اگر بیت Parity با داده ای که ارائه می دهد مطابقت نداشته باشد ، نشان دهنده خطایی در انتقال است و ممکن است داده ها مجبور باشند دوباره ارسال شوند. قابلیت ECC با روشی مشابه کار می کند ، با این تفاوت که ECC از یک سیستم تصحیح خطای پیشرفته تر استفاده می کند که می تواند خطاهای انتقال داده را در انتقال تصحیح نماید.

از آنجا که حافظه ECC به پردازش بیشتری نیاز دارد ، می تواند کندتر از RAM های non-ECC و رم های Parity باشند. با این حال ، رم ECC از انتقال داده مطمئن تری برخوردار می باشد که نتیجه آن ثبات بیشتر سیستم کامپیوتر یا سرور است. بنابراین ، سرورها و ایستگاه های کاری با حساسیت بالا ممکن است از حافظه ECC برای به حداقل رساندن خرابی ها و Downtime ها استفاده کنند.

 

MAGadmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 19 =

پست بعدی

مفهوم Big Data

ش دسامبر 14 , 2019
مفهوم Big Data Big Data یا کلان داده اغلب در اشل های سازمانی برای توصیف مقادیر بسیار زیادی از داده ها استفاده می شود. مفهوم Big Data به مقدار مشخصی از داده ها اشاره نمی کند ، بلکه مجموعه اطلاعاتی را توصیف می کند که با استفاده از نرم افزار […]
مفهوم Big Data