مفهوم Firmware

مفهوم Firmware

مفهوم Firmware
مفهوم Firmware

مفهوم Firmware: سفت افزار یا فریمور Firmware یک برنامه نرم افزاری یا مجموعه ای از دستورالعمل هایی است که در یک دستگاه سخت افزاری برنامه نویسی شده است. نرم افزار Firmware عموما دستورالعمل های لازم را برای برقراری ارتباط دستگاه با سخت افزار کامپیوترهای دیگر ارائه می دهد. اما سوال کلیدی اینجاست که چگونه می توان نرم افزار را روی سخت افزار برنامه نویسی کرده و قرار داد؟ سؤال خوبی بود. سیستم عامل بطور معمولا در حافظه فلش ROM یک دستگاه سخت افزاری ذخیره می شود و در حالی که ROM یک حافظه فقط خواندنی است ، فلش ROM را می توان پاک و بازنویسی کرد زیرا در واقع نوعی حافظه فلشی می باشد.

از یک Firmware می توان نه بصورت دایمی بلکه تا لحظه ای که توسط آپدیت کننده Firmware آپدیت نشده استفاده کرد. شما شاید نیاز داشته باشید تا Firmware سخت افزار خود مانند هارد دیسک یا کارت گرافیک را آپدیت نمایید تا این سخت افزار بتواند با یک سیستم عامل جدید بطور مناسب کار کند. تولید کنندگان درایوهای سی دی و دی وی دی اغلب به روزرسانی های Firmware را در دسترس کاربران قرار می دهند تا بتوانند به درایورها امکان خواندن رسانه سریعتر را می دهد. گاهی اوقات تولید کنندگان سخت افزارها ، آپدیت های جدید یک Firmware را ارائه می دهند تا سخت افزارشان بتواند با کارایی بالاتری به نسبت قبل کار کند.

برای بروزرسانی نسخه Firmware معمولا شما می توانید با رفتن به وب سایت تولید کننده آخرین نسخه آن را دانلود و نصب نمایید. برای بروزرسانی Firmware معمولا نیازی به بروزرسانی سیستم عامل وجود ندارد. بروزرسانی نسخه Firmware گرچه می تواند ایده خوبی برای بالا بردن درجه کارایی دستگاه می باشد ولی همیشه نیاز نیست انجام شود. در بروزرسانی Firmware مطمئن شوید بروزرسانی کامل شده است و در حین انجام بروزرسانی عملیات را قطع نکنید زیرا در صورت عدم شناسایی Firmware احتمال دارد دستگاه کار کند.

 

MAGadmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =

پست بعدی

مفهوم شبکه SAN

پ اکتبر 10 , 2019
مفهوم شبکه SAN SAN چیست؟ SAN به یک شبکه اختصاصی پر سرعت بین سرور ها و استوریج اطلاق می شود که در ساختار شبکه ای این شبکه معمولا پشت سرورها قرار می گیرد. در تعریف “مفهوم شبکه SAN” باید ابتدا به تعریفی که سازمان SNIA برای آن قرار داده است […]
مفهوم شبکه SAN