آموزش آنلاک کردن مک با استفاده از اپل‌واچ

آموزش آنلاک کردن مک با استفاده از اپل‌واچ

وقتی قرار است مدتی از کامپیوترتان دور باشید، می‌توانید با قفل کردن آن از اطلاعات مهم خودتان محافظت کنید. بسته به مدل کامپیوتر یا مکی که دارید ممکن است لازم باشد برای باز کردن قفل کامپیوتر نیاز به تاچ آی‌دی داشته باشید. اما در صورتی که اپل‌واچ داشته باشید می‌توانید با استفاده از آن این کار را راحت تر و سریع تر انجام دهید. در ادامه این مطلب نحوه انجام تنظیمات لازم برای فعال کردن این قابلیت را بیان خواهیم کرد. پس با آموزش آنلاک کردن مک با استفاده از اپل‌واچ همراه باشید.

آموزش آنلاک کردن مک با استفاده از اپل‌واچ

ابزارهای مورد نیاز

برای باز کردن خودکار قفل مک نیاز به مکی دارید که در اواسط ۲۰۱۳ یا بعد از آن ساخته شده باشد. اپل‌واچ شما هم باید watchOS 3 یا نسخه‌های جدیدتر را داشته باشد. مک و اپل‌واچ هر دو باید با یک اکانت به آی‌کلود لاگین کرده باشند.
بلوتوث مک و اپل‌واچ هم باید فعال باشد.
برای فعال کردن احرازهویت دو مرحله ای نیاز به اپل آی‌دی دارید. این مکانیزم یک لایه امنیت اضافه برای شما فراهم می‌کند و در صورت فعال کردن آن حتی اگر شخصی از پسورد شما اطلاع داشته باشد، باز هم قادر به دسترسی به اکانت شما نخواهد بود.
با فعال شدن احرازهویت دو مرحله ای برای دسترسی به اکانتتان با یک دستگاه جدید نیاز به دو قطعه اطلاعاتی دارید. در این حالت علاوه بر پسورد باید کد تایید ۶ رقمی ارسال شده به گوشی یا دستگاه دیگری که برای این فرایند ثبت شده را وارد کنید.

آموزش آنلاک کردن مک با استفاده از اپل‌واچ
هر چند برای فعال کردن این مکانیزم باید چند مرحله اضافه را طی کنید اما طی کردن آن اقدام بسیار مهمی برای محافظت از داده‌های شخصی شماست.

تنظیم قابلیت آنلاک شدن خودکار

برای فعال کردن این قابلیت، در Apple Menu مک گزینه System Preferences، سپس Security & Privacyو بعد General را انتخاب کنید.
برای اعمال تغییرات روی آیکن قفل در گوشه سمت چپ پایین کنار گزینه Click the lock to make changes کلیک کنید. حالا باید پسورد ادمین مک را وارد کنید.

آموزش آنلاک کردن مک با استفاده از اپل‌واچ
بعد از انجام این کار می‌توانید اپل‌واچ را در قسمت Use Apple Watch to unlock apps and your Mac انتخاب کنید. اگر بیشتر از یک اپل‌واچ دارید، باید انتخاب کنید که از کدامیک برای انجام این کار استفاده می‌کنید.

آنلاک کردن مک با اپل‌واچ

پس از طی کردن این مراحل می‌توانید مک خودتان را با استفاده از اپل‌واچ آنلاک کنید. کافیست ساعت را نزدیک مک ببرید تا یک ضربه کوچک روی آن حس کنید. حالا پیامی روی صفحه ساعت نمایش داده می‌شود که نام مک شما روی آن نوشته شده و اعلام شده که این سیستم توسط اپل‌واچ شما آنلاک شده است.

آموزش آنلاک کردن مک با استفاده از اپل‌واچ
در صفحه مک هم پیام Unlocking with Apple Watch را مشاهده خواهید کرد.
توجه داشته باشید که هنگام ریستارت کردن مک، macOS از شما می‌خواهد که پسورد کامپیوترتان را وارد کنید اما بعد از آن می‌توانید آزادانه با استفاده از ساعت خودتان مک را آنلاک کنید.
اگر با قابلیت آنلاک کردن خودکار سیستم مشکلی پیدا کردید، این راهکارها را امتحان کنید. اول اینکه ساعت باید نزدیک مک و در فاصله یک تا دو فوتی از آن قرار داشته باشد در غیر این صورت امکان باز کردن قفل مک با اپل‌واچ وجود ندارد.
اگر مشکل حل نشد، مک و اپل‌واچ را ریستارت کنید. همچنین بررسی کنید که وای فای و بلوتوث مک و بلوتوث اپل‌واچ فعال باشد. اگر این اقدام کمکی به شما نکرد، احتمالاً لازم است اپل‌واچ خودتان را برای تعمیر به یک نمایندگی معتبر ببرید.

یکی دیگر از امکانات مهم اپل‌واچ

شاید تا به امروز از قابلیت آنلاک کردن مک با استفاده از اپل‌واچ استفاده نکرده باشید اما این قابلیت بسیار مفید است و به صرفه جویی در زمان کمک می‌کند.
همچنین اگر به دنبال استفاده از گجت‌های پوشیدنی بدون نیاز به استفاده مکرر از شارژر هستید، حتماً روش‌های صرفه جویی در مصرف شارژ باتری اپل‌واچ در سایت ما را بررسی کنید.

 

 

منبع : Makeuseof

مجله تکنولوژی تکین مال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + ده =

پست بعدی

اینده هوش مصنوعی به این 9 کمپانی بستگی دارد که اگر شکست بخورند ، ما هم نابود خواهیم شد 

چ اکتبر 14 , 2020
اینده هوش مصنوعی به این ۹ کمپانی بستگی دارد که اگر شکست بخورند ، ما هم نابود خواهیم شد  اگر قرار باشد هوش مصنوعی آینده ما را نابود کند، احتمالاً این نابودی از طریق ربات‌های قاتل و محصولاتی با ساختار مادی نیست. الگوریتم‌های هوش مصنوعی با وجود تاثیر چشمگیری که […]
آینده هوش مصنوعی به این 9 کمپانی بستگی دارد که اگر شکست بخورند، ما هم نابود خواهیم شد