آموزش بازیابی فایل‌های حذف شده از سایت‌های ذخیره فایل آنلاین به صورت امن

آموزش بازیابی فایل‌های حذف شده از سایت‌های ذخیره فایل آنلاین به صورت امن

ممکن است شما هم روزی نیاز به بازیابی فایلی داشته باشید که قبلاً حذف کرده اید . در پلتفرم‌های مختلف از جمله باکس، دراپ باکس، گوگل درایو، آی‌کلود، آی‌درایو و مایکروسافت وان درایو روش‌هایی برای بازیابی فایل‌ها وجود دارد . در این مطلب به آموزش بازیابی فایل‌های حذف شده از سایت‌های ذخیره فایل آنلاین به صورت امن خواهیم پرداخت .

اگر از یک وبسایت ذخیره آنلاین فایل استفاده می‌کنید و یکی از فایل‌ها، داکیومنت‌ها یا عکس‌های مهم شما حذف شدند، می‌توانید از ابزار یا فولدر سطل زباله این پلتفرم‌ها برای بازیابی فایل‌ها استفاده کنید.

این فایل‌ها پس از حذف تنها تا ۳۰ روز حفظ می‌شوند بنابراین اگر قصد بازیابی فایلی را دارید، باید خیلی سریع اقدام کنید. این فرایند برای همه سایت‌های مهم به یک صورت است اما ممکن است مراحل آن در هر پلتفرمی کمی متفاوت باشد. با ما همراه باشید تا نحوه انجام این کار در پلتفرم‌های مختلف را به شما آموزش دهیم.

باکس

در پلتفرم باکس (Box) یک فولدر Trash در منوی کناری قرار دارد. برای پیدا کردن فایل‌های حذف شده روی این فولدر کلیک کنید یا نام فایل مورد نظر را در کادر جستجوی بالای صفحه تایپ کنید. بعد از پیدا کردن فایل روی آن راست کلیک کرده و گزینه Restore را انتخاب کنید.

دراپ باکس

کاربران اکانت شخصی رایگان دراپ باکس تا ۳۰ روز برای بازیابی فایل‌های حذف شده فرصت دارند. برای کاربران اکانت بیزنسی، این زمان تا ۱۲۰ روز است. از صفحه اصلی دراپ باکس (Dropbox) روی لینک Files کلیک کرده، سپس Deleted Files را از منوی کناری انتخاب کنید. می‌توانید لیست فایل‌ها را مرور کرده یا از نوار جستجو استفاده کنید. روی فایل مورد نظر کلیک کرده و گزینه Restore را از پنل سمت راست انتخاب کنید.

گوگل درایو

اگر از گوگل درایو (Google Drive) استفاده می‌کنید، روی آیکن سطل زباله در نوار کناری سمت چپ کلیک کنید تا فایل‌های حذف شده را ببینید. می‌توانید از فیلد Search هم استفاده کنید و گوگل در صورت پیدا کردن فایل‌ها در Trash این موضوع را به شما اعلام می‌کند. روی فایل راست کلیک کرده و برای برگرداندن آن روی Restore کلیک کنید. گوگل درایو قبلاً فایل‌ها را برای مدتی نامحدود در فولدر Trash حفظ می‌کرد اما حالا فایل‌ها بعد از ۳۰ روز حذف می‌شوند.

آی‌کلود درایو

در آی‌کلود درایو (iCloud Drive) روی گزینه Recently Deleted در گوشه سمت راست پایین سایت کلیک کنید. فایل مورد نظر را انتخاب کرده و روی Recover کلیک کنید. برای پیدا کردن فایل‌های قدیمی تر، روی عکس پروفایل خودتان در گوشه سمت راست بالا کلیک کرده و Account Settings را انتخاب کنید. گزینه Advanced در پایین منو را پیدا کنید، می‌توانید انتخاب کنید که فایل‌ها، مخاطبان، تقویم‌ها، یادآورها و بوکمارک‌های حذف شده‌ی شما بازیابی شوند. روی Restore Files کلیک و فایل‌های مورد نظرتان را انتخاب کنید. سپس روی Restore کلیک کنید.

آی‌درایو

اگر از آی‌درایو (iDrive) استفاده می‌کنید، روی آیکن Trash در پنل سمت چپ کلیک کنید. حالا برای بازیابی فایل‌های حذف شده، گزینه View deleted backup files یا View deleted sync files را انتخاب کنید. فایل مورد نظر را انتخاب و بعد روی آیکن Put Back کلیک کنید.

مایکروسافت وان درایو (OneDrive)

وان درایو (OneDrive) یک سطل زباله دارد که فایل‌های حذف شده تا ۳۰ روز در آن نگه داشته می‌شوند. اگر اکانت شما کاری یا تحصیلی باشد ممکن است این زمان برای شما تا ۹۳ روز افزایش پیدا کند. می‌توانید با انتخاب سطل زباله یا جستجوی فایل‌ها بر حسب نام، فایل‌های حذف شده را بازیابی کنید. فایل مورد نظر را انتخاب کرده و برای برگرداندن آن روی Restore کلیک کنید. همچنین می‌توانید انتخاب کنید که همه آیتم‌های موجود در این سطل زباله بازیابی شوند.

 

 

منبع : PCMAG

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + دو =