آموزش روش کنترل کردن تجهیزات خانه هوشمند با کمک دستیار گوگل

آموزش روش کنترل کردن تجهیزات خانه هوشمند با کمک دستیار گوگل

با کمک Google Assistant می‌توانید تمام تجهیزات خانه هوشمند خودتان را کنترل کنید. در این مطلب به آموزش روش کنترل کردن تجهیزات خانه هوشمند با کمک دستیار گوگل خواهیم پرداخت .

 آموزش روش کنترل کردن تجهیزات خانه هوشمند با کمک دستیار گوگل

با توجه به اینکه تجهیزات خانه هوشمند روزبروز ارزان تر می‌شوند، حالا شرکت گوگل امکان کار با پلتفرم Assistant را برای تولید کنندگان وسایل هوشمند فراهم کرده است. به این ترتیب تولیدکنندگان می‌توانند به راحتی این دستیار هوشمند گوگل را در محصولات خودشان ادغام کنند.

به لطف وجود قابلیت‌هایی مثل ادغام با دستیار گوگل، می‌توانید وسایل خانه هوشمند مثل چراغ هوشمند، تلویزیون، ترموستات و غیره را با گوشی، صفحه نمایش هوشمند و سایر تجهیزات مجهز به Assistant کنترل کنید.

برای یاد گرفتن نحوه اتصال به تجهیزات خانه هوشمند و کنترل آنها با استفاده از Assistant، کافیست این مراحل را دنبال کنید.

چرا وسایل خانه هوشمند را به دستیار گوگل متصل کنیم؟

برای کنترل جنبه‌های مختلف بیشتر تجهیزات خانه هوشمند، اپلیکیشن‌هایی اختصاصی وجود دارد اما وقتی وسیله‌ای را به دستیار گوگل متصل کنید، می‌توانید آن را با صدای خودتان کنترل کنید.

Google Assistant روی همه دستگاه‌های اندروید قابل استفاده است و می‌توان با اپلیکیشن گوگل در آیفون هم به آن دسترسی داشت.

به غیر از کنترل صوتی، می‌توان از اپلیکیشن Google Home برای کنترل وسایل هوشمند متصل به دستیار گوگل هم استفاده کرد. می‌توانید فرایندهای روتینی برای کنترل تجهیزات مختلف به صورت یکباره تنظیم کنید یا آنها را طوری تنظیم و زمانبندی کنید که در زمان‌های تعیین شده روشن یا خاموش شوند.

 آموزش روش کنترل کردن تجهیزات خانه هوشمند با کمک دستیار گوگل

همچنین می‌توانید محصولات کمپانی‌های مختلف را به صورت یک باره و با استفاده از فرمان‌های صوتی یا با یک اقدام واحد کنترل کنید.

گزینه‌ای هم برای تنظیم اتاق‌های مجازی مختلف در منزل وجود دارد که با استفاده از این گزینه می‌توانید امکان کنترل بر چراغ‌های هوشمند و سایر وسایل را برای دیگر اعضای خانواده فراهم کنید.

نحوه اتصال تجهیزات خانه هوشمند به Google Assistant

قبل از اتصال محصولات مختلف به Google Assistant، اول باید محصول مورد نظر را با استفاده از اپلیکیشن اختصاصی آن تنظیم کرده و حتی یک اکانت برای آن بسازید. انجام این کار اهمیت زیادی دارد چون برای اینکه ادغام و یکپارچه سازی این محصولات به خوبی انجام شود، باید یک اکانت مشابه را به Google Assistant متصل کنید.

اپلیکیشن Google Home را برای Android یا iOS دانلود کرده و بعد مراحل زیر را طی کنید.

  1. Google Home را در اندروید یا آیفون باز کنید.
  2. روی علامت + در گوشه سمت چپ بالای صفحه کلیک کرده و بعد روی گزینه Set up device کلیک کنید.
  3. اگر قصد اتصال و یکپارچه سازی محصول هوشمند جدیدی را دارید که تولید شرکت گوگل یا یک اسپیکر/صفحه نمایش هوشمند نیست، گزینه Works with Google را انتخاب کنید.
  4. از لیست کمپانی‌های ارائه دهنده کنترل‌های خانه هوشمند، کمپانی مورد نظر که قصد برقراری ارتباط بین محصولات آن و دستیار گوگل را دارید انتخاب کنید. سپس به سرویس مورد نظر لاگین کرده و امکان دسترسی آن به اکانت گوگل خودتان را فراهم کنید.
  5. حالا باید همه وسایل هوشمند مربوط به آن سرویس در اتاق مورد نظرتان را مشخص کنید.

آموزش روش کنترل کردن تجهیزات خانه هوشمند با کمک دستیار گوگل

به صفحه اصلی اپلیکیشن Google Home برگردید تا فهرست دستگاه‌های هوشمندی که برای اتاق مورد نظر تعریف شده اند را مشاهده کنید. همه دستگاه‌هایی که به هیچ اتاقی اختصاص داده نشده اند، در بخش Linked to you نمایش داده می‌شوند.

نحوه فراهم کردن امکان کنترل دستگاه‌های هوشمند برای دوستان و اعضای خانواده

می‌توانید از دوستان و اعضای خانواده خودتان دعوت کنید تا آنها هم بتوانند تجهیزات تعریف شده برای اکانت گوگل شما را کنترل کنند. برای انجام این کار:

  1. اپلیکیشن Google Home را باز کرده و روی علامت + در گوشه سمت چپ بالای صفحه کلیک کنید.
  2. گزینه Invite home member را انتخاب کرده و بعد از آن Invite person را انتخاب کنید.
  3. آدرس جی‌میل شخص مورد نظرتان را وارد کنید.
  4. حالا یک نمای کلی از همه کنترل‌ها و قابلیت‌هایی که در اختیار شخص مورد نظر قرار می‌گیرد، خواهید دید.
  5. روی Invite کلیک کنید تا دعوت از شخص مورد نظر انجام شود.

آموزش روش کنترل کردن تجهیزات خانه هوشمند با کمک دستیار گوگل

بعد از اینکه شخص مورد نظر دعوت را قبول کرد، می‌تواند از اپلیکیشن Google Home یا Google Assistant برای کنترل تجهیزات هوشمند موجود در منزل شما استفاده کند. در حال حاضر هیچ راهی برای فراهم کردن امکان دسترسی به یکسری از وسایل هوشمند خاص با استفاده از Google Assistant وجود ندارد و فقط می‌توانید امکان کنترل همه وسایل را برای شخص مورد نظر فراهم کنید.

نحوه کنترل دستگاه‌های خانه هوشمند با استفاده از Google Assistant

بعد از اینکه تجهیزات هوشمند را به Google Assistant اختصاص دادید، می‌توانید آنها را با استفاده از صدای خودتان یا اپلیکیشن Google Home کنترل کنید.

با فرض اینکه یک چراغ هوشمند را برای Google Assistant تعریف کرده باشید، می‌توانید به راحتی با گفتن فرمان‌هایی مثل Hey Google, turn on the [bulb name] bulb name در اینجا اسمی است که برای چراغ انتخاب کردید آن را روشن کنید. می‌توانید از فرمانی مشابه برای خاموش کردن چراغ استفاده کنید. اگر لامپ شما امکان تغییر رنگ یا شدت نور را دارد، می‌توانید با فرمانی مثل Hey Google, change the bulb na

اگر چند چراغ هوشمند برای یک اتاق تعریف کرده باشید می‌توانید با ذکر نام اتاق در این فرماme color to blue and decrease its brightness to 50% . این تنظیمات را کنترل کنید.ن، همه آنها را به یک باره روشن کنید: “Hey Google, turn off all the lights in room name”. بسته به قابلیت‌ها و امکانات تجهیزات هوشمند مورد استفاده تان، می‌توانید از فرمان‌های صوتی مختلف برای کنترل آن استفاده کنید.

مثلاً برای ترموستات می‌توانید از Google Assistant درخواست کنید که دمای آن را افزایش یا کاهش دهد.

آموزش روش کنترل کردن تجهیزات خانه هوشمند با کمک دستیار گوگل

یا می‌توانید از اپلیکیشن Google Home برای کنترل کردن وسیله مورد نظرتان استفاده کنید. همچنین امکان تغییر نام وسایل، اختصاص آنها به یک اتاق متفاوت و غیره هم وجود دارد.

اگر فقط یک صفحه نمایش هوشمند برای کار با Google Home دارید، می‌توانید از آن درخواست کنید که تصویر دوربین‌های هوشمند نصب شده در منزلتان را نمایش دهد و با این کار آن را به یک زنگ ویدیویی تبدیل کنید. در حال حاضر قابلیت پخش ویدیوهای زنده با Google Assistant فقط برای صفحه نمایش‌های هوشمند وجود دارد.

پس از تعریف همه تجهیزات هوشمند مورد نظرتان می‌توانید یک برنامه برای Google Assistant تعریف کنید تا کارهای مختلف را به صورت همزمان انجام دهد مثل: روشن کردن وای فای، سایلنت کردن گوشی، خاموش کردن همه چراغ‌های اتاق، تنظیم ترموستات، اعلام وضعیت آب و هوا و غیره.

کنترل تجهیزات خانه هوشمند با Google Assistant

استفاده از Google Assistant و Google Home برای کنترل کردن همه وسایل خانه هوشمند راحت تر از استفاده از یک اپلیکیشن برای هر کدام از آنهاست. Google Assistant می‌تواند نقش یک قطب مرکزی را برای همه وسایل هوشمند شما بازی کند تا از طریق آن همه وسایل را به صورت همزمان کنترل کرده، امکان کنترل آنها توسط دیگران را فراهم کنید، آنها را برای اتاق‌های مختلف تعریف کنید، وضعیتشان را مشاهده کنید و غیره.

یکی دیگر از مزیت‌های لینک کردن تجهیزات خانه هوشمند به Google Assistant این است که می‌توانید از یک گوشی، اسپیکر هوشمند یا هر وسیله دیگری که Assistant روی آن اجرا می‌شود برای کنترل این وسایل استفاده کنید بدون اینکه نیازی به نصب اپلیکیشن‌های دیگری داشته باشید.

 

 

 

منبع : Makeuseof

 

 

مجله تکنولوژی تکین مال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + یازده =

پست بعدی

در صورت استفاده از وی‌پی‌ان، چه کسانی قادر به جمع آوری اطلاعات شما هستند؟

ش ژانویه 30 , 2021
در صورت استفاده از وی‌پی‌ان، چه کسانی قادر به جمع آوری اطلاعات شما هستند؟ معمولاً برای حفاظت از حریم شخصی از وی‌پی‌ان استفاده می‌کنیم اما در صورت استفاده از وی‌پی‌ان، چه کسانی قادر به جمع آوری اطلاعات شما هستند؟ چه اطلاعاتی برای آنها قابل مشاهده است؟ با این مقاله همراه […]
در صورت استفاده از وی‌پی‌ان، چه کسانی قادر به جمع آوری اطلاعات شما هستند؟