ترجیح امنیت بر حریم خصوصی در دولت روسیه

ترجیح امنیت بر حریم خصوصی در دولت روسیه

به گفته دولت روسیه هکرها از ProtonMail برای ارسال تهدیدات جعلی درباره بمب گذاری استفاده کردند. اما ProtonMail ادعا می‌کند که مقامات روسی هرگز با این شرکت ارائه دهنده خدمات ایمیل برای متوقف کردن این پیام‌های جعلی تماس نگرفته‌اند.

ترجیح امنیت بر حریم خصوصی در دولت روسیهدولت روسیه با مطرح کردن این ادعا که هکرها از سرویس ایمیل رمزنگاری شده ProtonMail برای ارسال تهدیدات دروغین به بمب گذاری استفاده کردند، دسترسی به این سرویس را مسدود کرد.
طبق اعلام سرویس امنیت فدرال روسیه، هکرها از ProtonMail برای ارسال پیام‌هایی با مضمون تهدید به بمب گذاری در ۸۳۰ مکان مختلف از جمله مدارس، بیمارستان‌ها و مراکز خرید استفاده کردند. اما مشخص شد که تمام این تهدیدات جعلی بودند.
این مجرمین ناشناس از ماه نوامبر شروع به ارسال تهدیداتی دروغین و جعلی درباره بمب گذاری کردند. ابتدا این پیام‌ها از سرویس ایمیل رمزنگاری شده‌ی هلندی Startmail.com ارسال شده بود اما جمعه گذشته هکرها شروع به استفاده از سرویس سوئیسی ProtonMail کردند.
به گفته قانونگذار حوزه ارتباطات دولت روسیه Roskomnadzor، موسسات دولتی با ProtonMail برای توقف این تهدیدات تماس گرفته اند اما این سرویس از ارائه اطلاعات لازم خودداری کرده است. بنابراین قانونگذار هم در پاسخ به این اقدام و برای پیشگیری از گسترش ترس و وحشت توسط هکرها این سرویس را مسدود کرده است.
اما ProtonMail ادعا می‌کند که هیچ تماسی از سوی مقامات روسیه برای توقف این تهدیدات دریافت نکرده است و در بیانیه ای اعلام کرد: “ما در حال تماس با مقامات مربوطه هستیم تا در اسرع وقت این مسدودیت رفع شود.”
همچنین ProtonMail این اقدام دولت روسیه را زیرسوال برده چون هکرها می‌توانند به راحتی به یک سرویس دیگر سوئیچ کنند. به گفته ProtonMail “به احتمال زیاد مجرمین سایبری می‌توانند با استفاده از یک سرویس وی‌پی‌ان این محدودیت را دور بزنند اما این اقدام حق شهروندان معمولی برای استفاده از سرویس ایمیل امن ما را نقض می‌کند. این مسدودیت یک اقدام اشتباه است که فقط باعث آسیب رسیدن به شهروندان عادی خواهد شد.”
مسدودیت امروز کاربران ProtonVPN را هم تحت تاثیر قرار داده است. در عین حال این شرکت ارائه دهنده سرویس ایمیل از کاربران خواسته با استفاده از مرورگر Tor که قادر به دور زدن تلاش‌های دولت در راستای سانسور است، این مسدودیت را دور بزنند.
راهکار بعدی استفاده از یک سرویس وی‌پی‌ان غیررایگان است. اما دولت روسیه سرویس‌های وی‌پی‌ان محبوبی که از قوانین سانسور این کشور تبعیت نمی‌کنند را مسدود کرده است. بعلاوه این کشور در حال تلاش برای ایجاد یک نسخه محدود از اینترنت برای شهروندان این کشور است.

 

 

منبع : PCMAG

MAGadmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + شش =

پست بعدی

معرفی نرم افزار Samsung Magician 6

پ فوریه 6 , 2020
معرفی نرم افزار Samsung Magician 6 تقریباً چهار سال پیش نرم افزار Samsung data migration software and Magician توسط شرکت سامسونگ معرفی و ارائه شد. اکنون شرکت سامسونگ با گذشت چند سال ، اصلاحات و تغییرات بسیاری را در نرم افزار Magician انجام داده است که ما در اینجا قصد […]
معرفی نرم افزار Samsung Magician 6