فروش پردازنده‌های سری ۵۸۰۰X و ۵۹۰۰XAMD Ryzenاز ۲۰ اکتبر

فروش پردازنده‌های سری ۵۸۰۰X و ۵۹۰۰XAMD Ryzenاز ۲۰ اکتبر

احتمالاً ظرف چند هفته آینده شاهد عرضه پردازنده‌های Zen 3 در فروشگاه‌ها خواهیم بود

پردازنده‌های۵۸۰۰X و ۵۹۰۰XRyzen شرکت AMD، جدیدترین پردازنده‌های مبتنی بر معماری Zen 3 هستند که طبق یک خبر جدید قرار است بیستم اکتبر روانه بازار شوند – البته یک منبع دیگر این تاریخ را کمی دیرتر ذکر کرده و ۲۷ اکتبر را تاریخ عرضه این پردازنده‌ها در فروشگاه‌ها می‌داند.

اولین خبر توسط Yuri Bubliy در توئیتر منتشر شد که فعالیت زیادی در عرصه AMD دارد و ماشین حساب DRAM و ClockTuner برای Ryzen را طراحی کرده است.

 

Zen 3– بیستم اکتبر (۵۸۰۰X/5900X)

Navi 2– پانزده تا بیست نوامبر

اینها اطلاعات قدیمی هستند اما پیش بینی می‌کنم که AMD برنامه‌ها را تغییر ندهد. ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۰

 

اگر این گمانه زنی‌ها درست باشند، برنامه AMD رونمایی از سری Ryzen 5000 در هشتم اکتبر است که قبلاً هم خبر آن را شنیده بودیم و پس از آن این دو پردازنده ۱۲ روز بعد روانه بازار می‌شوند.

این نظریه هم وجود دارد که دو پردازنده دیگر هم این بار عرضه شود که شامل Ryzen 5950X و پردازنده میان رده ۵۶۰۰X هستند.

سایت آلمانی ComputerBase از نظریه Bubliy مبنی بر اینکه ممکن است فروش اولیه ۲۰ اکتبر باشد حمایت کرده اما در عین حال اشاره کرده که ممکن است این رونمایی یک هفته دیرتر یعنی ۲۷ اکتبر صورت بگیرد – و به گفته این سایت هم دو مدل Ryzen روانه بازار می‌شود اما ممکن است در رونمایی اولیه یک پردازنده دیگر هم معرفی شود (که احتمالاً ۵۶۰۰X است).

بالا گرفتن شایعات

با توجه به اینکه این شایعات هیچکدام تایید شده نیستند، لازم است که نسبت به آنها با احتیاط برخورد کرد هر چند اخیراً خبرهای زیادی درباره ۵۸۰۰X شنیده بودیم از جمله بنچمارکی که به تازگی منتشر شده و عملکرد فوق العاده این پردازنده در بازی‌ها را نشان می‌داد و احتمالاً موجب نگرانی اینتل خواهد شد.

بر اساس اظهارات Bubliy، نسل جدید گرافیک‌های Navi به زودی عرضه می‌شود و اولین مدل‌های Radeon RX 6000 احتمالاً هفته سوم نوامبر در فروشگاه‌ها خواهد بود. همچنین اولین رونمایی از این محصول ۲۸ اکتبر صورت می‌گیرد.

این امر کاملاً معقول به نظر می‌رسد بخصوص اگر AMD بخواهد مطمئن شود که سطح موجودی و تولید این شرکت بهتر از Nvidia برای RTX 3000 خواهد بود – همانطور که قبلاً وعده داده شده بود –بنابراین ممکن است با رونمایی از این محصولات مقداری فاصله داشته باشیم.

 

مجله تکنولوژی تکین مال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =

پست بعدی

بررسی احتمال استفاده از نام مینی در سری جدید آیفون

د اکتبر 5 , 2020
بررسی احتمال استفاده از نام مینی در سری جدید آیفون آیفون ۱۱ فاقد مدل مینی بود. با توجه به اینکه انتظار می‌رود سیزدهم اکتبر شاهد رونمایی از سری آیفون ۱۲ باشیم، تا امروز خبرهای زیادی درباره لاین جدید آیفون شنیدیم و بیشتر خبرها حاکی از آن هستند که امسال مدل […]
بررسی احتمال استفاده از نام مینی در سری جدید آیفون