مفهوم GBIC

مفهوم GBIC

مفهوم GBIC
مفهوم GBIC

GBIC مخفف gigabit interface converter می باشد. GBIC به فرستنده مبدل گیگابیتی اطلاق می شود که می تواند جریانهای مختلف الکتریکی را به سیگنال های نوری و بلعکس سیگنال های نوری را به جریانهای الکتریکی دیجیتال تبدیل کند. GBIC معمولاً در سیستمهای فیبر نوری و اترنت به عنوان واسط برای شبکه های پر سرعت مورد استفاده قرار می گیرد. سرعت انتقال داده ها در ماژولهای ارتباطی GBIC یک گیگابیت بر ثانیه یا بیشتر است.

ماژول های GBIC به تکنسین ها و کارشناسان شبکه اجازه می دهد تا ارتباطات شبکه های فیبر نوری را به راحتی پیکربندی و ارتقا دهند. GBIC یک نوع ماژول می باشدکه قابلیت تعویض در حین اجرا را دارد و از اینرو به آن hot-swapable گفته میشود. با استفاده از ماژول GBIC شما می توانید بدون خاموش کردن سیستم یا دستگاه ماژول آن را تعویض نمایید. استفاده از این ماژولها باعث راحتی در پشتیبانی شبکه و کاهش زمان ایرادیابی و رفع مشکلات شبکه ای می شود. یکی از پرکاربردترین موارد استفاده از ماژولهای GBIC بر روی سوییچ های شبکه می باشد که امکان ارتقای آسان شبکه را برای مدیران شبکه فراهم می سازد.

 

 

مجله تکنولوژی تکین مال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + هشت =

پست بعدی

مایکروسافت از DNA برای حل بحران کمبود فضای ذخیره داده در آینده استفاده می‌کند

س دسامبر 10 , 2019
مایکروسافت از DNA برای حل بحران کمبود فضای ذخیره داده در آینده استفاده می‌کند   می‌توان داده‌های ذخیره شده در یک دیتاسنتر امروزی به بزرگی یک انبار را در فضایی تقریباً به اندازه چند تاس ذخیره کرد. روش‌های ذخیره داده امروزی پاسخگوی حجم داده‌هایی که ما نیاز به ذخیره آنها […]
مایکروسافت از DNA برای حل بحران کمبود فضای ذخیره داده در آینده استفاده می‌کند