مفهوم GPRS

مفهوم GPRS

مفهوم GPRS
مفهوم GPRS

GPRS یا همان General Packet Radio Services به یک سرویس ارتباطی بی سیم مبتنی بر بسته های شبکه ای اطلاق می شود و نرخ داده ای به میزان ۵۶ تا ۱۱۴ کیلو بیت بر ثانیه ارائه می دهد و اتصال مداوم به اینترنت برای کاربران تلفن همراه و رایانه است. نرخ داده های بالاتر به کاربران این امکان را می دهد تا در کنفرانس های ویدیویی شرکت کنند و با وب سایت های چندرسانه ای و برنامه های مشابه با استفاده از دستگاه های موبایل و همچنین رایانه های نوت بوک در تعامل با یکدیگر قرار بگیرند. استاندارد GPRS یک استاندارد ارتباطی مبتنی بر ارتباطات GSM است و خدمات موجود اتصالات تلفن همراه  و سرویس پیام کوتاه (SMS) را تکمیل می کند.

GPRS همچنین بلوتوث را که استانداردی برای جایگزینی اتصالات سیمی بین دستگاه های دارای اتصالات رادیویی بی سیم است را تکمیل می کند. علاوه بر پروتکل اینترنت IP ، سرویس GPRS از پروتکل X.25 که پروتکلی مبتنی بر بسته است که عمدتا در اروپا استفاده می شود پشتیبانی می کند . GPRS را می توان یک گام تکاملی برای سرویسهای پیشرفته EDGE و سرویس جهانی تلفن همراه (UMTS) دانست.

MAGadmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 12 =

پست بعدی

مفهوم LBS

پ نوامبر 7 , 2019
مفهوم LBS LBS مخفف Location-based service می باشد که در فارسی به آن سرویس مکان مبنا گفته می شود. سرویس LBS یک سرویس سطح نرم افزاری است که از داده های مربوط به مکان جغرافیایی برای کنترل برخی ویژگی های نرم افزاری استفاده می کند. در واقع LBS یک سرویس […]
مفهوم LBS