چهار روش برای هدایت ترافیک به سمت وبسایت خودتان

چهار روش برای هدایت ترافیک به سمت وبسایت خودتان

وبسایت‌های شخصی راه خیلی خوبی برای نشان دادن موضوعاتی مثل اینکه شما چه کسی هستید و چه کاری انجام می‌دهید است؛ می‌توانید یک رزومه ساده در این وبسایت‌ها منتشر کنید یا تمام نمونه کارهای خودتان را با بازدیدکنندگان سایت به اشتراک بگذارید. این اقدام می‌تواند تاثیرات چشمگیری در به دست آوردن فرصت‌های جدید و رشد کسب و کارتان داشته باشد.
اما یک نکته مهم در این زمینه وجود دارد، این قاعده که “اگر محتوا تولید کنید کاربر جذب خواهید کرد” برای وبسایت شخصی صدق نمی‌کند و وبسایت شما بدون تلاش و انجام اقدامات لازم موفق به جذب هزاران بازدید، کلیک و تبدیل (تبدیل بازدید کننده به مشتری) نخواهد شد مگر اینکه یک چهره شناخته شده و بسیار مشهور باشید.
برای اینکه افراد را به سمت وبسایت خودتان جلب کنید، باید سخت تلاش کنید. خوشبختانه چندین استراتژی و منبع مفید وجود دارند که می‌توانید برای جذب ترافیک بیشتر به سمت سایتتان از آنها استفاده کنید.

چهار روش برای هدایت ترافیک به سمت وبسایت خودتان

۱٫ وبسایت خودتان را برای جستجو بهینه سازی کنید

احتمالاً شما هم نام سئو (مخفف search engine optimization یا بهینه سازی موتور جستجو) را شنیده اید. سئو به تنظیم دقیق وبسایت گفته می‌شود به صورتی که موتورهای جستجو (عمدتاً گوگل) بتوانند تمام صفحات سایت را خزش (crawl) کنند و موضوع و محتوای آن را درک کنند. هدف این است که وقتی فردی یک عبارت مرتبط را در یک موتور جستجو تایپ و جستجو می‌کند، وبسایت شما در نتایج این جستجو نمایش داده شود که این شرایط باعث جذب ترافیک بیشتر به سمت سایت شما خواهد شد.
شاید این اصطلاحات برای شما عجیب یا ناملموس به نظر برسند اما خوشبختانه منابع زیادی برای کسب اطلاعات و آموزش درباره سئو وجود دارد. برای مثال در این صفحه راهنمای بهبود سئو تهیه شده که به شما کمک می‌کند راه‌هایی برای دیده شدن هر چه بیشتر وبسایتتان در موتورهای جستجو پیدا کنید و یا می‌توانید در هنگام ساختن وبسایتتان از این چک لیست سئو استفاده کنید (اگر وبسایت خودتان را با Squarespace تهیه کردید، در این مطلب جنبه‌های تکنیکی سئوی این وبسایت‌ها بررسی شده است).
چند راه ساده برای بهبود میزان دیده شدن وبسایت شما عبارتند از:
سازماندهی محتوای سایت با تنظیم عناوین (heading): با استفاده از عناوین مرتبط و مناسب متن را به بلاک‌های مختلف تقسیم کنید. به این ترتیب موتورهای جستجو و خوانندگان سایت بهتر می‌توانند نکات مهم هر صفحه را درک کنند.
اضافه کردن برچسب‌ها و دسته بندی‌ها: دسته بندی مطالب راه بسیار خوبی برای سازماندهی محتوا بر حسب موضوع یا نوع آنها است و برچسب یا تگ مثل هشتگ عمل می‌کند – به افراد کمک می‌کند تا چیزهای خاصی که به آنها اشاره کردید را راحت تر پیدا کنند و به موتورهای جستجو برای درک موضوعات وبسایت شما کمک می‌کنند.
نوشتن توضیحات سایت: توضیحات سایت یک قطعه متن کوچک است که معمولاً زیر عنوان سایت شما در نتایج جستجو نمایش داده می‌شود و به کاربران و موتورهای جستجو اعلام می‌کند که موضوع سایت شما چیست.
مشخص کردن موقعیت جغرافیایی: اگر خدماتتان را فقط برای یک ناحیه خاص ارائه می‌کنید، این نکته اهمیت ویژه‌ای خواهد داشت.

۲٫ تا حد امکان تبلیغات کنید

سئوی خوب به تنهایی شما را به تمام اهداف مورد نظرتان نمی‌رساند. خود شما هم باید وبسایتتان را برای مخاطبین موردنظرتان تبلیغ کنید. برای افزایش ترافیک وبسایتتان اقدامات زیر را انجام دهید.
آدرس وبسایتتان را روی تمام پروفایل‌های خودتان درج کنید. در همه اکانت‌های خودتان در شبکه‌های اجتماعی از جمله لینکداین، آدرس وبسایتتان را درج کنید چون این شبکه‌ها باعث می‌شوند که شما در معرض دید عده زیادی قرار بگیرید.
آدرس وبسایتتان را در امضای ایمیلتان درج کنید. حتما شما هم ایمیل‌های زیادی در هفته ارسال می‌کنید پس سعی کنید از این فرصت برای تبلیغ هر چه بیشتر وبسایتتان استفاده کنید.
آدرس وبسایتتان را اعلام کنید. آدرس وبسایتتان را به فالورهای اینستاگرامتان اعلام کنید، آن را توییت کنید و به دوستان و همکارانتان ایمیل کنید. در رابطه با ایمیل مناسب نیست که ایمیل‌های تبلیغاتی زیادی ارسال کنید اما در شبکه‌های اجتماعی می‌توانید بیشتر این کار را انجام دهید مثلاً یک بار در هفته یا ماهی چند بار.
از social sharing استفاده کنید. بسیاری از طراحان وبسایت قابلیتی تحت عنوان social sharing را در وبسایت‌ها ایجاد می‌کنند. با این ابزار می‌توانید سایت خودتان را به اکانت‌های مورد نظرتان در شبکه‌های اجتماعی لینک کنید. به این ترتیب هر بار محتوای جدیدی منتشر کنید، این محتوا در فید شبکه‌های اجتماعی شما منتشر می‌شود تا دوستان و دنبال کنندگان شما آنها را مشاهده کنند. کافیست یک بار این تنظیمات را انجام دهید تا بتوانید همیشه از آن استفاده کنید.

۳٫ یک خبرنامه منظم داشته باشید

خبرنامه‌ها راه فوق العاده‌ای برای تشویق مخاطبین به بازدید از سایت شما هستند. حتماً در وبسایتتان گزینه عضویت در خبرنامه را داشته باشید و آن را تبلیغ کنید.
می‌توانید از خبرنامه استفاده کنید تا به افراد درباره برنامه‌های پیش رو اطلاع رسانی کنید، محتوای جدید سایتتان یا خدماتتان را تبلیغ کنید و حتی نکات و توصیه‌های مفید برای افراد ارسال کنید. نیازی نیست که خبرنامه را هر هفته منتشر کنید یا خبرنامه شما حاوی محتوای خیلی سنگینی باشد. اما باید منظم باشید و مطالب ارزشمندی منتشر کنید. در غیر این صورت ایمیل‌های خبرنامه شما مستقیماً وارد فولدر اسپم مخاطبین خواهند شد!

۴٫ داده‌های ترافیک را تحلیل کنید

هدف اصلی این مقاله کمک به شما برای افزایش ترافیک وبسایتتان است و برای دست یافتن به این هدف باید به اعداد توجه داشته باشید. در ادامه چند نمونه از داده‌هایی که باید آنها را رهگیری کنید، بررسی می‌کنیم:
بازدیدکنندگان منحصربفرد: چند نفر به وبسایت شما مراجعه می‌کنند؟
مطالب محبوب: مخاطبین وبسایت شما بیشتر وقت خود را در کدام صفحات سپری می‌کنند؟
منابع ترافیک: آیا افراد وبسایت شما را به صورت مستقیم پیدا می‌کنند (از طریق ایمیل یا متن‌های تبلیغاتی ارسال شده) یا از طریق شبکه‌های اجتماعی، خبرنامه و یا جستجوی ارگانیک (رایگان و غیرتبلیغاتی). حتی در این صورت هم ترافیک را طبقه بندی کرده و بررسی کنید کدام کانال‌های شبکه‌های اجتماعی بیشترین محبوبیت را دارند.
باید تمام داده‌ها را رهگیری و تفسیر کرده و اقدامات مناسب را بر اساس آنها انجام دهید. برای مثال فرض کنید ترافیک سایت شما در یک روز خاص جهش پیدا می‌کند.

چهار روش برای هدایت ترافیک به سمت وبسایت خودتان

با بررسی داده‌ها متوجه می‌شوید که حجم زیادی از این ترافیک از توییتر جذب شده است. شما قبلاً فقط چند بار در ماه در توییتر مطلب ارسال می‌کردید اما با مشاهده این نتایج تصمیم می‌گیرید که دوبار در هفته توییت کنید.
یا مثلاً با تحلیل منبع ترافیک متوجه می‌شوید که تقریباً هیچ کس از طریق خبرنامه وارد وبسایت شما نشده است. از آنجایی که وقت زیادی را صرف خبرنامه می‌کنید اما شما را به نتیجه مطلوب نرسانده، تصمیم می‌گیرید که فعلاً کمتر روی آن کار کنید و این وقت را صرف تلاش‌هایی کنید که اثربخش باشند.
توجه داشته باشید که هیچ راهکار جادویی وجود ندارد که ترافیک سایت شما را به صورت ناگهانی افزایش دهد. اما با کمی تلاش می‌توانید باعث افزایش مخاطبین وبسایتتان و فرصت‌های حاصل از آن شوید.

 

 

منبع : Themuse

مجله تکنولوژی تکین مال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 14 =

پست بعدی

8 روش برای پس انداز کردن در سال 2020

د ژانویه 27 , 2020
8 روش برای پس انداز کردن در سال ۲۰۲۰ پرسش کوتاه: اگر دچار یک عارضه پزشکی شوید یا ماشین شما ناگهان مشکل پیدا کرده و نیاز به تعمیر پیدا کند، پول کافی برای پوشش این هزینه‌ها را دارید؟ اگر پاسخ شما “نه” است، تنها نیستید! طبق جدیدترین شاخص امنیت اقتصادی […]
8 روش برای پس انداز کردن در سال 2020