آموزش تنظیم ایرپاد برای پیشگیری از جابجایی خودکار بین دستگاه‌ها

آموزش تنظیم ایرپاد برای پیشگیری از جابجایی خودکار بین دستگاه‌ها

بدون شک iOS 14 یکی از جذاب ترین نسخه‌های سیستم عامل شرکت اپل است. این نسخه اینترفیسی بشدت قابل تنظیم، قابلیت تغییر اپلیکیشن‌های پیش فرض و انواع امکانات دیگر را دارد. اما همانطور که احتمالاً متوجه شدید، ایرپاد هم بعد از انتشار iOS 14 قابلیت جابجایی خودکار بین دستگاه‌های مختلف را پیدا کرده است. هر چند این قابلیت بسیار مفید است اما ممکن است قصد گوش کردن به موزیک با یک دستگاه و تماشای ویدیو با دستگاه دیگری را داشته باشید. در ادامه به آموزش تنظیم ایرپاد برای پیشگیری از جابجایی خودکار بین دستگاه‌ها خواهیم پرداخت و به شما خواهیم گفت که چطور می‌توانید مانع از جابجایی خودکار بین دو دستگاه توسط ایرپاد شود.

برای غیرفعال کردن قابلیت جابجایی خودکار ایرپادر، این نکته را در نظر داشته باشید

توجه داشته باشید که می‌توانید بدون نیاز به تغییر و دستکاری زیاد مانع از جابجایی خودکار ایرپاد شوید. اما این کار برای هر دستگاهی به صورت ویژه انجام می‌شود. به عبارت دیگر این قابلیت مربوط به دستگاه‌های مختلف است نه خود ایرپاد.

برای غیرفعال کردن کامل جابجایی ایرپاد بین دستگاه‌های مختلف، باید این تنظیمات را روی دستگاه‌های مختلفی که از آنها استفاده می‌کنید یعنی آیفون، آیپد یا مک انجام دهید.

نحوه غیرفعال کردن جابجایی خودکار ایرپاد در iOS

مراحلی که باید برای پیشگیری از جابجایی خودکار ایرپاد بین آیفون و یا آیپد انجام دهید به این ترتیب است.

۱٫ اول از همه باید ایرپاد را به آیفون یا آیپد متصل کنید. یعنی باید ایرپاد را از قاب برداشته، روی گوش قرار داده و منتظر بمانید تا صدای نشان دهنده جفت شدن، پخش شود.

۲٫ اپلیکیشن Settings را باز کرده و روی Bluetooth کلیک کنید. نیازی به اسکرول کردن صفحه نیست چون این آپشن بالای لیست قرار دارد.

۳٫ در آیفون یا آیپد بین دستگاه‌های متصل ایرپاد را پیدا کنید. روی آیکن “i” در سمت راست صفحه دستگاه ضربه بزنید.

۴٫ صفحه را اسکرول کنید تا گزینه Connect to This iPhone – Automatically را پیدا کنید و بعد روی آن ضربه بزنید. پس از انجام این کار دو گزینه خواهید داشت. در این قسمت روی When Last Connected to This iPhone کلیک کنید.

لازم به ذکر است که اپل در این زمینه از اصطلاحات و عبارات گیج کننده‌ای استفاده می‌کند. توجه داشته باشید که بعد از ضربه زدن روی When Last Connected to This iPhone، ایرپاد شما تنها در صورتی به شکل خودکار به آیفون متصل می‌شود که قبلاً به هم متصل شده باشند. به عبارت دیگر عملکرد آنها دقیقاً شبیه قبل از iOS 14 خواهد بود.

غیرفعال کردن جابجایی خودکار در macOS Big Sur

همانطور که احتمالاً حدس می‌زنید، این قابلیت فقط برای macOS Big Sur وجود دارد (نسخه‌های قدیمی تر از آن پشتیبانی نمی‌کنند). برای غیرفعال کردن جابجایی خودکار بلوتوث روی مک، این مراحل را دنبال کنید.

۱٫ روی لوگوی اپل در گوشه سمت چپ بالای صفحه کلیک کرده و بعد روی System Preferences کلیک کرده و گزینه Bluetooth را انتخاب کنید.

۲٫ اگر آیرپاد روی گوشتان قرار داشته باشد، در لیست دستگاه‌های متصل نمایش داده می‌شود. با انتخاب گزینه Connect ایرپاد را متصل کنید. اگر از قبل اتصال انجام شده، روی Options کلیک کنید.

۳٫ حالا یک منوی کوچک نمایان می‌شود که باید گزینه Connect to This Mac را در آن پیدا کنید. روی سمت راست کلیک کنید (تا یک منوی دراپ – داون) باز شود و بعد گزینه When Last Connected to This Mac را انتخاب کنید.

از این لحظه به بعد ایرپاد شما تنها در صورتی به مک متصل می‌شود که قبلاً به هم متصل شده باشند. اگر از آنها با دستگاه دیگری استفاده کرده اید، باید آنها را به صورت دستی به هم وصل کنید. می‌توانید این کار را با کلیک کردن روی گزینه Control Center در نوار منو، انتخاب گزینه Bluetooth و بعد کلیک روی AirPods انجام دهید.

جمع بندی

حالا که با نحوه پیشگیری از جابجایی خودکار ایرپاد بین دستگاه‌های مختلف آشنا شدید می‌توانید نکات جدیدی مثل پیدا کردن ایرپاد گم شده و نحوه تمیز کردن ایرپاد و ایرپاد پرو را در سایت ما یاد بگیرید.

 

 

 

منبع : Maketecheasier

 

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =