آموزش قطع ارتباط (unpair) آیفون و اپل واچ و ریست کردن اپل واچ

آموزش قطع ارتباط (unpair) آیفون و اپل واچ و ریست کردن اپل واچ

دلایل مختلفی برای قطع ارتباط آیفون و اپل واچ وجود دارد. ممکن است قصد فروش یا عیب یابی اپل واچ را داشته باشید یا به دنبال نوسازی دستگاه و باز کردن مقداری از حافظه داخلی آن باشید. در هر صورت فرایند ریست کردن یکسان است.

قطع ارتباط (unpair) آیفون و اپل واچ

اپل ریبوت کردن این گجت پوشیدنی هوشمند و شروع کار از پایه را به شکل یک فرایند آسان و راحت طراحی کرده است. در این مطلب مراحل دقیق انجام این کار را به شما آموزش داده و مشکلاتی که ممکن است طی این فرایند با آنها برخورد کنید را توضیح می‌دهیم.

اما توجه داشته باشید که طی کردن مراحل زیر باعث حذف همه داده‌ها از اپل واچ شما می‌شود. اپل، قبل از ریست یک بکاپ از ساعت شما ایجاد می‌کند اما شاید بهتر باشد برای امنیت هر چه بیشتر، خود شما از قبل این کار را انجام دهید.

بعلاوه، اگر اپل واچی با قابلیت پشتیبانی از سیم کارت و شبکه LTE دارید مراحل ذکر شده در ادامه منجر به قطع ارتباط آنها می‌شود و برای انجام دوباره این کار باید از اپراتور شبکه کمک بگیرید. بعلاوه، جهت لغو طرح خریداری شده برای اپل واچ باید با خود اپراتور همراهتان تماس بگیرید.

Unpair و ریست کردن اپل واچ

این روش، مقرون به صرفه ترین و امن ترین راه برای unpair و ریست کردن اپل واچ است. اگر اپل واچ با آیفون جفت شده، هر دو را نزدیک هم قرار دهید.

به اپ Watch در آیفون بروید تا اپل واچ را با نام خودتان پیدا کنید و بعد انگشتتان را روی آن نگه دارید. سپس منوی زیر را به همراه یک حرف i نارنجی رنگ در کنار آیکن ساعت مشاهده خواهید کرد.

Unpair و ریست کردن اپل واچ

در این قسمت منوی دیگری با گزینه‌ها و تنظیمات متفاوت خواهید دید و Unpair Apple Watch هم به رنگ قرمز روشن زیر آن نوشته شده که باید روی آن ضربه بزنید.
سپس یک پیام هشدار خواهید دید که به شما اعلام می‌کند در صورت ادامه این فرایند همه داده‌های شما حذف می‌شود و برای ادامه این فرایند روی Unpair Apple Watch در پایین صفحه کلیک کنید.

سپس یک پیام مشاهده می‌کنید که در آن از شما درخواست می‌شود برای ادامه کار پسورد اپل آی‌دی خودتان را وارد کنید.

با انجام این کار ارتباط اپل واچ و آیفون قطع شده و بسته به حجم داده‌هایی که روی ساعت دارید، ممکن است انجام این کار حدود ۱۰ دقیقه زمان ببرد.

Unpair و ریست کردن اپل واچ

معمولاً انجام این کار خیلی زمان نمی‌برد بنابراین به ساعت دقت کنید و در طی کل این فرایند آن را نزدیک گوشی نگه دارید.

پس از طی کردن این فرایند همه داده‌های اپل واچ حذف شده و ارتباط آن با آیفون قطع می‌شود. حالا می‌توانید دوباره اپل واچ را با اکانت خودتان تنظیم کرده یا آن را بفروشید و غیره.

گاهی اوقات، ممکن است حتی بعد از قطع ارتباط آیفون و اپل واچ، ساعت شما ریست نشود. در این صورت توصیه می‌کنیم مراحل زیر را دنبال کنید.

حذف داده‌های اپل واچ

برای انجام این کار با ضربه زدن روی آیکن چرخ دنده، به اپ Settings در اپل واچ بروید.

در این قسمت به بخش General > Reset رفته و بعد گزینه Erase All Content and Settings را انتخاب کنید. اگر یک طرح دیتا را برای اپل واچ خودتان تنظیم کردید می‌توانید آن را حفظ یا قطع کنید.

در صورت انتخاب Erase All، همه داده‌ها حذف شده و اپل واچ به حالت تنظیمات کارخانه برمی گردد اما توجه داشته باشید که این کار باعث حذف ارتباط اپل واچ و اکانت شما نخواهد شد.

حالا اطلاعات شما کاملاً پاک شده و می‌توانید کار مورد نظرتان یعنی تنظیم دوباره اپل واچ یا فروش آن را انجام دهید.

 

 

منبع : Techradar

مجله تکنولوژی تکین مال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 8 =

پست بعدی

لوازم جانبی جدید Otterbox تمام آنچه برای پخش جریانی بازی نیاز دارید را ارائه می دهد (منهای تلفن)

س ژانویه 12 , 2021
لوازم جانبی جدید Otterbox تمام آنچه برای پخش جریانی بازی نیاز دارید را ارائه می دهد (منهای تلفن) کلیپ ها و دسته ها برای میکروچیپ های شما در ادامه به لوازم جانبی جدید Otterbox تمام آنچه برای پخش جریانی بازی نیاز دارید را ارائه می دهد (منهای تلفن) می پردازیم […]
لوازم جانبی جدید Otterbox تمام آنچه برای پخش جریانی بازی نیاز دارید را ارائه می دهد (منهای تلفن)