راهنمای شارژ گوشی‌های هوشمند برای اولین بار

راهنمای شارژ گوشی‌های هوشمند برای اولین بار

بهترین روش برای شارژ یک گوشی موبایل جدید چه روشی است؟ آیا شارژ کردن گوشی جدید برای ۸ ساعت ضروری است؟ عده‌ای بر این باورند که برای فعال شدن باتری باید برای سه بار اول آن را ۸ تا ۱۲ ساعت شارژ کرد. در واقع این نکته بیشتر مربوط به باتری‌های نیکل– هیدرید قدیمی است و با توجه به اینکه در گوشی‌های جدید از باتری لیتیومی استفاده می‌شود، کاربران نیازی به فعال کردن آن هنگام استفاده یا شارژ طولانی مدت آن برای ۱۲ ساعت ندارند. اما بهترین روش برای اولین شارژ گوشی هوشمند چه روشی است؟ در ادامه جزئیات انجام این کار را به شما خواهیم گفت تا طول عمر باتری را به حداکثر برسانید.

راهنمای شارژ گوشی‌های هوشمند برای اولین بار

گوشی‌های جدید چه موقع باید شارژ شوند؟

سه بار اول وقتی که هشدار کم بودن شارژ باتری را دریافت می‌کنید (بین ۱۰ تا ۲۰ درصد) باید آن را با شارژر اصلی کاملاً شارژ کنید و پس از آن حدود ۱ ساعت در همین حالت نگه دارید.

راهنمای شارژ گوشی‌های هوشمند برای اولین بار

آیا می‌توان برای اولین شارژ گوشی از کامپیوتر یا شارژر وایرلس استفاده کرد؟

در حال حاضر خیلی از گوشی‌های هوشمند از قابلیت شارژ وایرلس Qi یا شارژرهای مشابه پشتیبانی می‌کنند. اما برای محافظت از شارژر اصلی توصیه می‌کنیم که بار اول گوشی را با شارژر اصلی شارژ کنید.

آیا لازم است اولین شارژ گوشی بین ۸ تا ۱۲ ساعت باشد؟

شارژ ۸ تا ۱۲ ساعتی بیشتر به باتری‌های نیکل– هیدریدی قدیمی مربوط است. باتری‌های امروزی لیتیومی یا پلیمر لیتیومی هستند و برای اولین بار باید آنها را طبق حالت معمولی شارژ کرد که معمولاً ۳ تا ۴ ساعت زمان می‌برد و طولانی تر شدن آن ممکن است بر عمر باتری تاثیر سوء داشته باشد و خطر انفجار هم وجود دارد.

در استفاده‌های روزمره، گوشی را چه موقع شارژ کنیم؟

توصیه می‌شود که وقتی شارژ باقیمانده بین ۲۰ تا ۳۰ درصد است، گوشی را شارژ کنید. در صورتی که گوشی خاموش شده، باید باتری آن را در اسرع وقت شارژ کرد. بعلاوه سعی کنید شب‌ها گوشی را شارژ نکنید چون معمولاً این مدت زمان بیش از حد طولانی است و ولتاژ برق هم شب‌ها پایدار نیست. در خیلی از مناطق شب‌ها ولتاژ برق بیش از حد زیاد و پرنوسان است و این موضوع تاثیر چشمگیری بر طول عمر باتری دارد.

از دیدگاه ایمنی باید به این نکته هم توجه داشت که هیچ وقت نباید حین شارژ باتری گوشی پوشیده شده باشد و برای پیشگیری از خطر آن را کنار تخت قرار ندهید.

 

 

منبع : Gearbest

MAGadmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − یک =

پست بعدی

Google Maps سرانجام حالت مود دارد

ی اکتبر 4 , 2020
Google Maps سرانجام حالت مود دارد قابلیتی که باعث صرفه جویی در مصرف باتری می‌شود  در ادامه به Google Maps سرانجام حالت مود دارد می پردازیم مدت زیادی از رونمایی آزمایشی دارک مود Google Maps می‌گذرد. در شرایطی که بسیاری از سرویس‌ها و اپلیکیشن‌های گوگل مجهز به این حالت خاص […]
Google Maps سرانجام حالت تاریکی دارد