چهار راهکار برای آزاد کردن حافظه اپل واچ

چهار راهکار برای آزاد کردن حافظه اپل واچ

اپل واچ شما یک حافظه داخلی برای ذخیره اپلیکیشن، موزیک، عکس، پادکست و سایر اطلاعات دارد. در این چهار راهکار برای آزاد کردن حافظه اپل واچ به شما آموزش خواهیم داد.

چهار راهکار برای آزاد کردن حافظه اپل واچ

با توجه به اینکه ممکن است اپل واچ به سرعت پر از اپلیکیشن و فایل‌های مختلف شود، شاید خیلی زود با مشکل کمبود فضا روبرو شوید و نتوانید کارهایی مثل آپدیت اپل واچ را انجام دهید.

در این مطلب نحوه آزادسازی فضای اپل واچ و روش‌های قابل استفاده برای انجام این کار را به شما آموزش می‌دهیم.

نحوه بررسی فضای اپل واچ

بسته به تعداد اپلیکیشن‌های نصب شده، فایل‌های همگام شده، موزیک‌های آپلود شده و سایر محتوای ذخیره شده روی اپل واچ، حجم فضای آزاد آن تغییر می‌کند. می‌توانید برای بررسی میزان فضای باقیمانده بر روی ساعت هوشمند خودتان از خود اپل واچ و یا از آیفون استفاده کنید.

برای بررسی میزان فضای باقیمانده بر روی اپل واچ این مراحل را دنبال کنید:

 1. برای باز شدن صفحه اصلی، روی پیچ دیجیتال کلیک کنید.
 2. وارد قسمت Settings> General شوید.
 3. صفحه را به سمت پایین اسکرول کرده و روی گزینه Usage ضربه بزنید.
 4. در قسمت Available می‌توانید حجم فضای باقیمانده که همچنان امکان استفاده از آن وجود دارد را مشاهده کنید. در قسمت Used می‌توانید حجم فضای پر شده توسط انواع محتوا را مشاهده کنید. برای مشاهده حجم فضای مورد استفاده توسط اپلیکیشن‌های مختلف، صفحه را اسکرول کنید.

چهار راهکار برای آزاد کردن حافظه اپل واچ

اگر با استفاده از آیفون برای مشاهده فضای باقیمانده راحت تر هستید، کافیست اپلیکیشن Watch را اجرا کرده و وارد بخش General> Usage شوید. در این قسمت هم می‌توانید همین اطلاعات را مشاهده کنید.

۱/ حذف اپلیکیشن‌های بی استفاده از اپل واچ

یکی از روش‌های آزاد کردن فضای اپل واچ، حذف اپلیکیشن‌هایی است که از آنها استفاده نمی‌کنید. می‌توانید این کار را با کمک اپلیکیشن Watch انجام دهید.

برای انجام این کار اپلیکیشن Watch را باز کرده و در منوی پایین روی My Watch کلیک کنید. صفحه را به سمت پایین اسکرول کنید تا وقتی بخش اپلیکیشن‌های نصب شده روی اپل واچ (Installed on Apple Watch) را مشاهده کنید. می‌توانید با ضربه زدن روی هر اپلیکیشن و غیر فعال کردن گزینه Show App on Apple Watch، اپلیکیشن مورد نظر را از اپل واچ حذف کنید.

چهار راهکار برای آزاد کردن حافظه اپل واچ

روش بعدی حذف اپلیکیشن‌ها، استفاده از اپل واچ است. اگر صفحه Home ساعت هوشمند در حالت نمای جدولی (Grid) تنظیم شده، برای حذف هر اپلیکیشن کافیست انگشتتان را روی آیکن آن نگه دارید تا وقتی شروع به تکان خوردن کند. سپس با ضربه زدن روی علامت X اپلیکیشن‌هایی که به آنها نیاز ندارید، آنها را حذف کنید. حالا یک پنجره جدیدتر نمایان می‌شود که از شما درباره انجام این کار تأیید می‌گیرد، برای حذف نهایی روی Delete App ضربه بزنید.

اگر صفحه Home اپل واچ در حالت نمایش فهرست وار قرار دارد، کافیست اپلیکیشن مورد نظر را به سمت چپ بکشید و بعد روی آیکن سطل زباله ضربه بزنید.

۲/ تنظیم محدودیت برای همگام سازی عکس‌ها با اپل واچ

اگر متوجه شدید که بیشتر فضای اپل واچ شما با عکس پر شده، می‌توانید برای همگام سازی تصاویر با اپل واچ محدودیت تعریف کنید.

برای همگام سازی مجدد عکس‌های گوشی با ساعت، باید از اپلیکیشن Watch در آیفون استفاده و مراحل زیر را طی کنید:

 1. روی My Watch در پایین صفحه کلیک کنید.
 2. صفحه را اسکرول کنید تا اپ Photos را در پایین لیست اپلیکیشن‌ها ببینید. سپس روی آن ضربه بزنید.
 3. برای تنظیم محدودیت بیشتر روی Photos Limit ضربه زده و کمترین تعداد تصاویر برای ذخیره روی ساعت که ۲۵ عدد است را انتخاب کنید.

۳/حذف کتاب‌های صوتی و پادکست‌ها از اپل واچ

اگر کتاب صوتی و پادکست‌هایی را روی دستگاه ذخیره کردید که به ندرت به آنها گوش می‌کنید، می‌توانید با حذف آنها فضای آزاد بیشتری در اختیار داشته باشید. انجام این کار با اپلیکیشن Watch آیفون انجام می‌شود. برای انجام این کار مراحل زیر را طی کنید:

 1. به بخش My Watch از اپلیکیشن Watch بروید.
 2. صفجه را اسکرول کنید تا Audiobooks را در لیست اپلیکیشن‌ها ببینید. روی آن ضربه بزنید.
 3. کتاب‌های صوتی قرار گرفته در بخش Reading Now و Want to Read را غیرفعال کنید. همچنین، صفحه را کمی اسکرول کنید تا کتاب‌هایی که با اپل واچ همگام شده اند را ببینید. روی Edit در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کرده و سپس روی آیکن منها (­-) کنار کتاب مورد نظر ضربه بزنید تا حذف شود.
 4. به صفحه My Watch برگشته و Podcasts را در فهرست اپلیکیشن‌ها پیدا کنید. سپس روی آن ضربه بزنید.
 5. از منوی Add Episodes From، گزینه Custom را انتخاب کرده و پادکست‌هایی که دیگر به آنها نیاز ندارید را غیرفعال کنید.

۴/حذف موزیک‌های دانلود شده از اپل واچ

برای استفاده حداکثری از فضای ذخیره اطلاعات دستگاه، می‌توانید از آیفون برای حذف موزیک‌های ساعت استفاده کنید. توجه داشته باشید که این کار فقط باعث حذف موزیک‌ها از ساعت شده و موزیک‌های حذف شده همچنان روی آیفون باقی خواهند ماند. برای انجام این کار مراحل زیر را طی کنید:

 1. اپلیکیشن Watch را باز کرده و به تب My Watch بروید.
 2. صفحه را اسکرول کنید تا Music را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید.
 3. روی پلی‌لیست‌های بی استفاده کلیک کنید همچنین آلبوم‌هایی که در قسمت Automatically Add قرار گرفتند. با انجام این کار موزیک‌های جدیدی بر روی اپل واچ دانلود نمی‌شوند.
 4. برای حذف موزیک‌های دانلود شده از اپل واچ، روی Edit در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید. روی آیکن منها () کنار موزیک مورد نظر ضربه بزنید تا حذف شود و سپس برای تأیید روی Delete ضربه بزنید.

می‌توانید از اپل واچ هم برای حذف موزیک‌ها استفاده کنید. کافیست به بخش Music> Library> Downloaded بروید.

سپس مشخص کنید که قصد حذف کل آلبوم را دارید یا آهنگ‌های خاصی از آن. بعد از ضربه زدن روی بخش مورد نظر، آلبوم یا آهنگ مورد نظر را به سمت چپ بکشید. روی علامت سه نقطه نمایان شده ضربه زده و بعد Remove را انتخاب کنید. برای تأیید انتخاب خودتان و حذف آهنگ یا آلبوم مورد نظر از روی ساعت، روی Remove Download ضربه بزنید.

نحوه رفع پیام خطای Storage Full در اپل واچ

بعضی از کاربران اعلام کرده اند که پس از حذف تصاویر، موزیک‌ها و سایر فایل‌هایی که فضا را پر می‌کنند باز هم این پیام را دریافت می‌کنند.

این مشکل برای اپل واچ سری ۳ متداول تر است.

برای حل آن، مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. با نگه داشتن دکمه کنار ساعت و قرار دادن منوی کشویی روی حالت power off، ساعت را خاموش کنید. سپس دوباره با فشردن همین دکمه کناری ساعت را ری‌استارت کنید.
 2. جفت شدن آیفون و ساعت را لغو (Unpair) و دوباره آنها را جفت کنید.
 3. با رفتن به بخش Settings> General> Reset در خود ساعت، اطلاعات اپل واچ را پاک کنید.

معمولاً یک ری‌استارت ساده اپل واچ منجر به رفع این مشکل می‌شود.

استفاده درست و کارآمد از حافظه اپل واچ

ذخیره بیش از حد عکس، کتاب صوتی و پادکست‌هایی که هیچ وقت به آنها گوش نمی‌کنید و اپلیکیشن‌ها و موزیک‌هایی که هیچ وقت از آنها استفاده نمی‌کنید باعث پر شدن سریع حافظه اپل واچ می‌شود.

حالا که با نحوه بررسی فضای باقیمانده بر روی اپل واچ آشنا شدید، بهتر می‌توانید آن را مدیریت کنید. با حذف محتوای غیرضروری از روی ساعت، می‌توانید فضای لازم برای اپلیکیشن‌ها و فایل‌های مهم تر را فراهم کنید.

 

 

منبع : Makeuseof

 

مجله تکنولوژی تکین مال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =

پست بعدی

آموزش تنظیم ایرپاد برای پیشگیری از جابجایی خودکار بین دستگاه‌ها

د فوریه 8 , 2021
آموزش تنظیم ایرپاد برای پیشگیری از جابجایی خودکار بین دستگاه‌ها بدون شک iOS 14 یکی از جذاب ترین نسخه‌های سیستم عامل شرکت اپل است. این نسخه اینترفیسی بشدت قابل تنظیم، قابلیت تغییر اپلیکیشن‌های پیش فرض و انواع امکانات دیگر را دارد. اما همانطور که احتمالاً متوجه شدید، ایرپاد هم بعد […]
آموزش تنظیم ایرپاد برای پیشگیری از جابجایی خودکار بین دستگاه‌ها