App Library آیفون چیست و چطور از آن استفاده کنیم؟

App Library آیفون چیست و چطور از آن استفاده کنیم؟

App Library آیفون چیست و چطور از آن استفاده کنیم؟ App Library آیفون محلی است که همه اپلیکیشن‌های شما در آنجا در قالب پوشه‌هایی با عملکرد هوشمند ذخیره می‌شود. در این مطلب نحوه استفاده از این قابلیت برای دستیابی به بهترین نتایج را به شما آموزش می‌دهیم.

App Library آیفون چیست و چطور از آن استفاده کنیم؟

App Library یک صفحه جدید در Home Screen آیفون است که همه اپلیکیشن‌ها در آنجا قرار می‌گیرد و راه بسیار خوبی برای سازماندهی اپلیکیشن‌ها است و حتی اپلیکیشن‌هایی که زیاد از آنها استفاده نمی‌کنید را از صفحه Home Screen آیفون حذف می‌کند.

در ادامه هر آنچه باید درباره App Library بدانید را به شما خواهیم گفت.

نحوه استفاده از App Library

صفحه اصلی را چند بار به سمت چپ بکشید تا به App Library برسید. معمولاً آیفون به شکل خودکار اپلیکیشن‌ها را به فولدرهای مختلفی تقسیم بندی می‌کند. این تقسیم بندی‌ها شامل اپلیکیشن‌های سرگرمی، شبکه‌های اجتماعی، ابزارهای کاربردی و غیره هستند.

App Library آیفون چیست و چطور از آن استفاده کنیم؟

در بالای App Library یک فولدر Suggestions هم مشاهده می‌کنید. این فولدر شامل اپلیکیشن‌هایی است که به تصور آیفون بر اساس فعالیت‌هایی که در حال حاضر انجام می‌دهید، بیشتر از آنها استفاده می‌کنید.

بعد از Suggestions، فولدر Recently Added قرار دارد که اپلیکیشن‌های تازه نصب شده در آنجا قرار می‌گیرند.

روی کادر جستجوی بالای App Library کلیک کنید تا بتوانید اپلیکیشن‌ها را بر حسب نام جستجو کنید یا همه اپلیکیشن‌های آیفون را به ترتیب الفبا مشاهده کنید.

در نهایت، با ضربه زدن روی آیکن هر اپلیکیشن یا آیکن‌های کوچک اپلیکیشن‌ها می‌توانید یک فولدر را باز کنید.

نحوه پیدا کردن اپلیکیشن‌ها در App Library

برای پیدا کردن یک اپلیکیشن در App Library صفحه اصلی را به سمت چپ بکشید تا به App Library برسید، سپس این قسمت را اسکرول کنید تا همه فولدرها را ببینید. به دنبال فولدری باشید که تصور می‌کنید اپلیکیشن شما در آن فولدر قرار دارد: Social، Entertainment، Health & Fitness و غیره.

در هر فولدری یک مجموعه اپلیکیشن قرار دارد. معمولاً سه آیکن بزرگ و چهار آیکن کوچکتر در اینجا قرار دارد. یعنی می‌توانید با یک نگاه کلی هر ۷ اپلیکیشن را مشاهده کنید اما ممکن است تعداد اپلیکیشن‌ها بیشتر باشد.

روی آیکن‌های کوچک ضربه بزنید تا باز شده و کل محتوای فولدر مربوطه نمایش داده شود.

App Library آیفون چیست و چطور از آن استفاده کنیم؟

وقتی روی آیکن‌های بزرگتر کلیک کنید، آیفون به صورت خودکار به جای فولدر، اپلیکیشن مربوطه را باز می‌کند. به این ترتیب باز کردن اپلیکیشن‌های پراستفاده راحت تر انجام می‌شود.

اگر باز هم قادر به پیدا کردن اپلیکیشن مورد جستجو نیستید، روی نوار جستجوی بالای App Library کلیک کنید تا بتوانید اپلیکیشن مورد نظر را جستجو کنید.

همچنین می‌توانید با Spotlight اپلیکیشن‌ها را جستجو کنید. برای انجام این کار صفحه Home را به سمت پایین بکشید تا نیازی به استفاده از App Library نداشته باشید. معمولاً این روش سریع ترین راه باز کردن اپلیکیشن‌ها در آیفون است.

تغییر فولدرهای App Library

متأسفانه خود آیفون نحوه چیدن اپلیکیشن‌ها در App Library را انتخاب می‌کند و راهی برای تغییر آن وجود ندارد. اگر چیدمان آیفون را نپسندید که معمولاً همینطور است، این ویژگی برای شما خسته کننده و آزار دهنده می‌شود.

برای مثال ممکن است IMDb در فولدر Entertainment قرار بگیرد اما کاربری بخواهد آن را در فولدر Information & Reading قرار دهد.

امکان تغییر یا تغییر نام فولدرهای App Library وجود ندارد. فقط می‌توانید محل ذخیره هر اپلیکیشن را یاد بگیرید. متأسفانه خیلی از کاربران تمایلی به انجام این کار ندارند. اگر شما هم همین حس را دارید توصیه می‌کنیم در یکی از صفحه‌های Home فولدرهای خودتان را ساخته و به شکل دلخواه سازماندهی کنید.

نحوه ارسال اپلیکیشن‌ها به App Library

مهم ترین دلیل معرفی و پیاده سازی App Library این است که کاربران نیازی به قرار داشتن همه اپلیکیشن‌ها در صفحه Home ندارند. می‌توانید اپلیکیشن‌ها را از صفحه Home حذف کنید اما هر زمان که خواستید در App Library آنها را پیدا کنید.

این روش تنها یکی از راه‌های سفارشی سازی صفحه Home در iOS است.

برای حذف یک اپلیکیشن از صفحه Home روی آن ضربه زده و انگشتتان را نگه دارید تا وقتی یک منو باز شود. روی گزینه Remove App کلیک کرده و بعد گزینه Remove from Home Screen را انتخاب کنید.

App Library آیفون چیست و چطور از آن استفاده کنیم؟

البته این کار باعث حذف اپلیکیشن از آیفون نمی‌شود چون اپلیکیشن شما همچنان در App Library خواهد بود اما باعث حذف آن از صفحه Home می‌شود تا این فضای مجازی بازتر شود.

در واقع می‌توانید کل صفحه Home که به آن نیاز ندارید را حذف کنید. به این ترتیب تنها App Library را خواهید داشت. برای انجام این کار روی یک قسمت خاصی از صفحه Home کلیک کنید تا صفحه وارد حالت لرزش شود. سپس روی سه نقطه پایین صفحه کلیک کنید تا همه Home screen‌ها را ببینید و هر کدام لازم نبود را حذف کنید.

حذف اپلیکیشن‌ها از App Library

در ادامه نحوه برگرداندن اپلیکیشن‌ها به صفحه Home و یا حذف آنها از App Library و کل آیفون را توضیح می‌دهیم.

شاید بعد از سازماندهی مجدد Home Screen به این نتیجه برسید که یک اپلیکیشن را از App Library به صفحه Home منتقل کنید. برای انجام این کار روی اپلیکیشن مربوطه در App Library کلیک کرده و انگشتتان را نگه دارید تا یک منوی پاپ آپ نمایان شود و بعد گزینه Add to Home Screen را انتخاب کنید.

App Library آیفون چیست و چطور از آن استفاده کنیم؟

به دلایلی همه اپلیکیشن‌ها منوی پاپ آپ ندارند. در این حالت می‌توانید روی اپلیکیشن مورد نظر ضربه زده و نگه دارید، سپس آن را به سمت چپ صفحه بکشید تا به Home Screen بروید. در اینجا می‌توانید اپلیکیشن را هر جایی که خواستید قرار دهید.

جهت حذف کامل یک اپلیکیشن از App Library و کل آیفون، روی App Library ضربه زده و نگه دارید. سپس از منویی که باز می‌شود گزینه Delete App را انتخاب کنید.

آفلود کردن اپلیکیشن‌ها برای صرفه جویی در فضا

اگر به دنبال ذخیره فضا در آیفون هستید می‌توانید به جای حذف اپلیکیشن‌ها آنها را آفلود کنید. برای انجام این کار وارد مسیر Settings> App Store> Offload Unused Apps شوید. وقتی اپلیکیشنی را آفلود کنید، به شکل خودکار حذف می‌شود اما داده‌ها و داکیومنت‌های آن حفظ خواهد شد.

به این ترتیب دفعه بعد که به آن اپلیکیشن نیاز پیدا کردید خود آیفون به صورت خودکار آن را از اپ استور دانلود می‌کند.

حالا که با قابلیت مخفی کردن اپلیکیشن‌های بی استفاده در App Library آشنا شدید، می‌توانید برای صرفه جویی در فضای آیفون، آنها را آفلود کنید.

 

 

 

منبع : Makeuseof

مجله تکنولوژی تکین مال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =

پست بعدی

معرفی بهترین اپلیکیشن های مدیتیشن برای ارامش گرفتن

چ ژانویه 13 , 2021
معرفی بهترین اپلیکیشن های مدیتیشن برای ارامش گرفتن : Headspace،Buddhify، Calm و غیره همه ما در حال حاضر به کمی آرامش نیاز داریم در ادامه به معرفی بهترین اپلیکیشن های مدیتیشن برای ارامش گرفتن : Headspace،Buddhify، Calm و غیره می پردازیم این اپلیکیشن‌های مدیتیشن می‌توانند به شما برای خواب بهتر، […]
معرفی بهترین اپلیکیشن های مدیتیشن برای ارامش گرفتن : Headspace،Buddhify، Calm و غیره