آمازون اکو استودیو و سونوس وان: کدام اسپیکر هوشمند برای شما بهتر است؟

آمازون اکو استودیو و سونوس وان: کدام اسپیکر هوشمند برای شما بهتر است؟

رقابت شانه به شانه دو مورد از بهترین اسپیکرهای هوشمند

آمازون اکو استودیو و سونوس وان جزء بهترین اسپیکرهای هوشمندی هستند که در حال حاضر می‌توانید بخرید و امکان کنترل صوتی دستگاه‌های خانه هوشمند، کیفیت صدای بی رقیب و ظاهری شیک و جذاب دارند.

به همین انتخاب بین این دو محصول می‌تواند کار سختی باشد بخصوص اگر به دنبال مشخص کردن خواسته خودتان از یک اسپیکر وایرلس هستید.

آمازون اکو استودیو که در سال ۲۰۱۹ معرفی شد، یکی از محبوب‌ترین اسپیکرهای هوشمند سری اکوی این شرکت است. این اسپیکر که مجهز به دستیار صوتی الکسا است، به عنوان بهترین اسپیکر اکو برای علاقمندان به موسیقی و صدا تبلیغ می‌شود. همچنین با توجه به اینکه مجهز به سیستم صوتی فراگیر مجازی Dolby Atmos است، می‌تواند نقش اسپیکر تلویزیون شما را هم داشته باشد.

سونوس وان کمی قدیمی‌تر است. این اسپیکر در سال ۲۰۱۷ معرفی شد اما طی سه سال اخیر جزء بهترین اسپیکرهای هوشمند بوده است. این اسپیکر قابلیت پشتیبانی از دستیار صوتی گوگل و الکسا و کیفیت صدای بی نظیری دارد و جزء لاین اسپیکرهای وایرلس سونوس است – که می‌توان آنها را برای ایجاد صدای فراگیر در چندین اتاق به هم متصل کرد بدون اینکه نیاز به سیم کشی بین اتاق‌ها داشته باشید.

هر دو اسپیکر از نظر امکانات، پیشرفته و هر دو برای نصب در منزل بسیار مناسب هستند. متاسفانه این موضوع باعث سخت‌تر شدن انتخاب می‌شود و با توجه به اینکه به زودی رویدادهایی مثل Amazon Prime Day، جمعه سیاه و دوشنبه سایبری در راه هستند بهتر است از همین حالا اطلاعات خودتان درباره این محصولات را افزایش دهید تا بتوانید در هنگام خرید بهترین تصمیم گیری را انجام دهید.

برای کمک به ساده‌تر شدن کار شما، آمازون اکو استودیو و سونوس وان را مقایسه کردیم تا بتوانید با اطمینان تصمیم گیری کنید.

بررسی نقاط قوت و امکانات آمازون اکو استودیو

(Image credit: Amazon)

Dolby Atmos و صدای سه بعدی

آمازون اکو استودیو امکان پشتیبانی از میکس‌های صوتی ۳ بعدی و ترک‌های صوتی Dolby Atmos را دارد. هر چند ممکن است کاربران حرفه ای با چیزی به غیر از یک سیستم صوتی فراگیر حس رضایت کامل پیدا نکنند اما این اسپیکر قابلیت خیلی خوبی برای ایجاد ساند استیج جهت دار و فراگیر دارد.

پشتیبانی از Dolby Atmos باعث شده که بتوانید ساندبار بزرگ خودتان را با آمازون اکو استودیو جابجا کنید و از آن برای ارتقای اسپیکرهای داخلی تلویزیون خودتان استفاده کنید.

اکو استودیو با اسپیکرهای ۲ اینچی میان رده نصب شده در دو طرف، یک اسپیکر میان رده ۲ اینچی، یک توویتر، و یک ووفر ۵٫۲۵ اینچی قطعاً کیفیت صدای مطلوبی خواهد داشت.

در حال حاضر شاهد رشد منبع ترک‌های صوتی ۳ بعدی هستیم که به صورت ویژه میکس شده اند. امکان استفاده از این منبع برای کاربران اکو استودیو که در سرویس استریمینگ جدید Amazon Music HD یا دوره آزمایشی آن ثبت نام کنند وجود دارد و هر دوی آنها امکان پخش استریم‌های Hi-Res Audio را دارند.

ادغام با سیستم Easy Fire TV

کاربرانی که قصد استفاده از Amazon Echo Studio برای تماشای تلویزیون را دارند، می‌توانند به راحتی و به صورت بی سیم این وسیله را با یک Fire TV آمازون جفت کنند.

برای جفت کردن اکو استودیو با این تلویزیون نیاز به یکی از مدل‌های Amazon Fire TV Stick 4K یا Amazon Fire TV Cube, دارید تا تنها با چند کلیک در اپلیکیشن آمازون الکسا تنظیمات لازم را انجام دهید.

اینجاست که قابلیت پشتیبانی از Dolby Atmos وارد عمل می‌شود. با اکو استودیو نسبت به ساندباری با قیمت مشابه صدایی قدرتمندتر، باسی قوی‌تر و عمق صدای بیشتری خواهید داشت. بعلاوه این وسیله در Prime Video، Netflix و سایر منابع مجهز به قابلیت پشتیبانی از Atoms کار می‌کند.

تنظیمات آسان و هوشمندی الکسا

آمازون اکو استودیو نقش یک هاب ZigBee را هم بازی می‌کند یعنی از همان ابتدا امکان اتصال آن به هزاران وسیله خانه هوشمند وجود دارد. در واقع اگر با اکو یا اکو دات آشنا باشید، کار با الکسا برای شما بسیار آسان خواهد بود.

این محصول قادر به انجام همه کارهایی که مدل‌های کوچکتر انجام می‌دهند هست از جمله پاسخ به سوالات، نمایش پیش بینی‌های آب و هوا، تنظیم یادآور و آلارم و غیره.

یکی دیگر از قابلیت‌های جذاب این اسپیکر این است که می‌توانید در اپلیکیشن الکسا دو اکو استودیو را به یکدیگر متصل کنید تا یک صدای استریو ایجاد کنید – باز هم این قابلیت برای اشخاصی که به دنبال برنامه ریزی برای استفاده از اسپیکر برای پخش صدای تلویزیون هستند بسیار مفید است. این اسپیکر برای اینکه آن را مستقیماً پایین صفحه قرار دهید بیش از حد بلند است و قرار دادن آن در یک گوشه از صفحه باعث پخش صدا فقط از یک نقطه می‌شود. بنابراین قرار دادن دو عدد از آنها در دو طرف تلویزیون برای کاربرانی که تمایل به صرف هزینه برای خرید ساندبار یا سیستم فراگیر کامل ندارند، راهکار بهتری محسوب می‌شود.

.

آمازون اکو استودیو و سونوس وان: کدام اسپیکر هوشمند برای شما بهتر است؟

بررسی نقاط قوت و امکانات آمازون سونوس وان

(Image credit: Sonos)

الکسا و دستیار گوگل

سونوس وان امکان انتخاب بین الکسا و دستیار گوگل را فراهم کرده بنابراین کاربران می‌توانند اکوسیستم مناسب خودشان را انتخاب کنند. خیلی از دستگاه‌های منزل هوشمند در زمینه ادغام با دستیار هوشمند به برند خاصی محدود هستند اما وجود این قابلیت به شما آزادی عمل می‌دهد تا اگر از قبل وسایلی با برند خاصی داشتید (مثل گوگل کروم کست یا Fire TV Stick آمازون) بتوانید باز هم از آنها استفاده کنید.

کیفیت صدای بی رقیب

کیفیت صدای اکو استودیو فوق العاده است اما از نظر ما در سال ۲۰۲۰ سونوس وان بین اسپیکرهای هوشمند باکیفیت‌ترین صدا را دارد. سیستم تنظیم صوتی Trueplay باعث شده که امکان تنظیم سونوس وان فراهم شود به نحوی که تنظیمات صوتی آن کاملاً با اتاقی که در آن قرار گرفته تطبیق پیدا کند. برای انجام این کار نیاز به یک وسیله با سیستم عامل iOS دارید اما قطعاً خروجی کار ارزش این تلاش و هزینه را خواهد داشت.

پس از انجام تنظیمات، سونوس وان صدایی قدرتمند و وزین ایجاد می‌کند به همراه سانداستیجی پیچیده که علاقمندان به موسیقی حتماً آن را می‌پسندند. این اسپیکر فاقد سیستم صدای سه بعدی است اما اگر از آن بیشتر برای گوش کردن به موزیک استفاده می‌کنید، بعید است که کمبود چنین قابلیتی را حس کنید.

سیستم صوتی برای چند اتاق

یکی از ویژگی‌های خاص اسپیکرهای سونوس قابلیت ادغام آنها برای ایجاد یک سیستم صوتی چند اتاقه وایرلس است.

می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن Sonos S2 هر تعداد اسپیکر سونوس که خواسته باشید را به هم وصل کنید تا موزیک مورد علاقه تان در کل فضای منزل پخش شود. اگر از Sonos Arc یا سایر ساندبارهای سونوس استفاده می‌کنید، می‌توانید از دو سونوس وان به عنوان اسپیکر پشتی در سینمای خانگی خودتان استفاده کنید. با اضافه کردن سونوس ساب (Sonos Sub) به این سیستم یک سیستم صوتی فراگیر بسیار باکیفیت خواهید داشت

آمازون اکو استودیو و سونوس وان: کدام اسپیکر هوشمند برای شما بهتر است؟

نظر نهایی

همانطور که قبلاً اشاره شد، اکو استودیوی آمازون و سونوس وان هر دو یک افزودنی خیلی خوب برای هر منزلی محسوب می‌شوند، هر دوی آنها صدایی فوق العاده دارند، امکان کنترل خانه هوشمند را فراهم می‌کنند و طراحی شیک و جذابی دارند.

اما هر یک از این دو اسپیکر از جنبه‌هایی خاص نسبت به دیگری برتری دارد. در مورد ارتقای اسپیکر داخلی تلویزیون، اکو استودیو گزینه بهتری است.

اگر علاقمند به افزودن سیستم Dolby Atmos به سینمای خانگی فعلی خودتان بدون حذف تجربه صوتی ایجاد شده با ساندبار هستید، یا اگر از قبل سیستمی مثل Amazon Fire TV دارید، در این صورت باز هم اکو استودیوی آمازون برای شما مناسب‌تر است.

اما اگر علاقمند به موسیقی و به دنبال یک سیستم چند اتاقه ساده هستید، سونوس وان می‌تواند برای شما مناسب‌تر باشد. همچنین اگر سیستم صدای ۳ بعدی برای شما مهم نیست می‌توانید از این وسیله در سینمای خانگی خودتان استفاده کنید. البته در صورت ترکیب آن با Sonos Arc که مجهز به سیستم Atoms است، صدای همه جانبه فراگیرتری خواهید شنید.

از آنجایی که اکو استودیو تنها با دستیار صوتی آمازون کار می‌کند، کاربرانی که اکوسیستم Google Assistant را ترجیح می‌دهند باید سونوس را انتخاب کنند.

بحث بعدی قیمت است. در آمریکا و بریتانیا، آمازون اکو استودیو و سونوس وان به ترتیب ۲۰۰ و ۱۹۹ دلار قیمت دارند.

اما در استرالیا قیمت‌ها کمی متفاوت است و کاربران باید برای سونوس وان ۲۹۹ دلار و برای اکو استودیو ۳۲۹ دلار پرداخت کنند.

هیچکدام از این دو اسپیکر ارزان قیمت نیستند اما قطعاً در جمعه سیاه و دوشنبه سایبری سال ۲۰۲۰ با تخفیف خیلی خوبی عرضه می‌شوند.

قبل از این دو رویداد هم Amazon Prime Day 2020 را داریم که در این روز حتماً این شرکت برای اسپیکرهای هوشمند خودش تخفیف قابل توجهی در نظر می‌گیرد. تاریخ دقیق این رویداد مشخص نیست اما انتظار می‌رود که در ماه اکتبر برگزار شود چون شیوع ویروس کرونا باعث تاخیر در برگزاری آن شد.

 

 

MAGadmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =

پست بعدی

نکاتی برای خرید گوشی اندروید مناسب با نیازهای خودتان

د سپتامبر 21 , 2020
نکاتی برای خرید گوشی اندروید مناسب با نیازهای خودتان در حال حاضر انتخاب گوشی هوشمند سخت تر از قبل شده است اما شما که در حال مطالعه این مطلب هستید، احتمالاً قبلاً انتخاب خودتان را بین آیفون و اندروید انجام داده اید. امروزه گوشی‌های اندروید نسبت به گذشته از جهات […]
نکاتی برای خرید گوشی اندروید مناسب با نیازهای خودتان