آشنایی با ۱۲ قابلیت مخفی مهم واتساپ

آشنایی با ۱۲ قابلیت مخفی مهم واتساپ

با یادگرفتن این نکات می‌توانید متن‌ها را به شکل دلخواه تنظیم کرده، فضای ذخیره اطلاعات را مدیریت کرده و کاری کنید که پیام‌ها به صورت خودکار حذف شوند

آشنایی با 12 قابلیت مخفی مهم واتساپ
واتساپ یکی از محبوب ترین پیام‌رسان‌های دنیاست و این محبوبیت بی دلیل نیست.
به تازگی امکانات جدیدی به پیام‌رسان واتساپ اضافه شده از جمله قابلیت حذف پیام‌ها به صورت خودکار پس از یک هفته. این قابلیت تا حدودی شبیه قابلیت اسنپ چت است اما حالا در این پیام‌رسان هم پیاده سازی شده است.
همچنین می‌توانید به راحتی واتساپ را برای کامپیوتر تنظیم و استفاده کنید. در ادامه نکات مفیدی برای استفاده از قابلیت‌ها و ترفندهای مخفی واتساپ به شما آموزش می‌دهیم.
می‌توانید به راحتی متن و فونت‌ها را تنظیم کنید.

۱٫ قالب بندی متن برای منحصربفرد شدن سبک آن

می‌توانید به راحتی متن‌ها را تنظیم کرده و ضخیم، مورب یا خط دار کنید. برای انجام این کار باید کاراکترهای خاصی را قبل و بعد از متن مورد نظر قرار دهید.
برای پررنگ کردن متن در واتساپ، باید قبل و بعد از متن مورد نظر از علامت * استفاده کنید. برای مورب کردن متن می‌توانید از خط زیر (_) استفاده کنید و برای خط کشیدن روی متن می‌توانید از علامت مد (~) قبل و بعد از متن استفاده کنید.

۲٫ ناپدید شدن پیام‌ها

اخیراً واتساپ مجهز به قابلیت جدیدی شده که به شما امکان می‌دهد کاری کنید که پیام‌های یک مکالمه خاص به صورت خودکار ناپدید شوند. با فعال کردن این قابلیت همه پیام‌های یک چت پس از ۷ روز ناپدید می‌شوند.
می‌توانید با کلیک روی نام مخاطب مورد نظر یا نام گفتگوی مورد نظر در بالای صفحه، به گزینه Disappearing Messages دسترسی پیدا کرده و آن را فعال کنید. از بین لیست گزینه‌ها Disappearing Messages را فعال کرده و بعد روی On کلیک کنید.
توجه داشته باشید که تصاویر ارسالی یا دریافتی به صورت خودکار روی گوشی شما یا گیرنده ذخیره می‌شوند بنابراین هر چند این تصاویر در پیام‌ها حذف می‌شوند اما ممکن است خود عکس روی گوشی ذخیره شده باشد.

۳٫ ستاره دار کردن پیام‌ها برای پیدا کردن راحت آنها

با ستاره دار کردن پیام‌ها می‌توانید به راحتی به پیام‌ها، شماره تلفن‌ها، آدرس‌ها یا لینک مقالاتی که دوستی برای شما ارسال کرده دسترسی داشته باشید. کافیست انگشتتان را کمی روی پیام مورد نظر نگه دارید و بعد روی آیکن ستاره کلیک کنید. حالا یک علامت ستاره کنار این پیام نمایش داده می‌شود و می‌توانید به راحتی آن را پیدا کنید.
در آیفون می‌توانید با رفتن به تب Settings و انتخاب گزینه Starred Messages، پیام‌های ستاره دار را ببینید. کاربران اندروید هم باید روی دکمه منو کلیک کرده و گزینه Starred Messages را انتخاب کنند.
صفحه Contact Info شامل لیستی از انواع ابزارها و گزینه‌های پرکاربرد است.

۴٫ بررسی فضای ذخیره اطلاعات و اشخاصی که بیشتر از همه با آنها گفتگو می‌کنید

در اندروید یا آیفون می‌توانید وارد مسیر Settings > Storage and Data> Manage Storage شوید. در اینجا لیستی از کانتکت‌های شما به ترتیب میزان استفاده از فضای گوشی نمایش داده می‌شود. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مثل تعداد پیام‌های مبادله شده، عکس‌ها و گیف‌ها روی هر کانتکت کلیک کنید.
طراحی جدیدی که برای نمایش میزان فضای استفاده شده در واتساپ پیاده سازی شده، باعث ساده تر شدن پاک کردن فایل‌های بزرگی شده که فضای زیادی اشغال می‌کنند. با این روش می‌توانید بررسی کنید که با چه شخصی بیشتر از همه گفتگو داشتید.

۵٫ مشاهده جزئیات پیام‌ها

اگر این سوال برای شما ایجاد شده که یک پیام چه موقع تحویل داده یا خوانده شده، کافیست در آیفون پیام مورد نظر را به سمت چپ بکشید تا این اطلاعات را مشاهده کنید. کاربران اندروید هم می‌توانند با نگه داشتن انگشت روی پیام برای مدتی طولانی، انتخاب دکمه منو و بعد Info این اطلاعات را مشاهده کنند.

۶٫ بی صدا کردن یک مکالمه

می‌توانید از قابلیت بی صدا کردن یک مکالمه برای قطع اعلان‌های گروه‌های شلوغ یا هر یک از مخاطبین دلخواهتان استفاده کنید.
در سیستم عامل اندروید، باید انگشتتان را برای مدتی روی مکالمه مورد نظر نگه دارید سپس روی آیکن اسپیکر که بالای صفحه نمایش داده می‌شود کلیک کنید. در آیفون هم می‌توانید هم می‌توانید مکالمه مورد نظرتان را به سمت چپ بکشید؛ سپس روی دکمه سه نقطه و بعد Mute کلیک کنید.
می‌توانید بی صدا کردن را برای ۸ ساعت، یک هفته یا همیشه فعال کنید.
کنترل حریم خصوصی و استخراج مکالمه‌ها

۷٫ مخفی کردن آخرین بازدید

گاهی اوقات به هر دلیلی تمایل ندارید که دیگران از آخرین زمان آنلاین شدن شما مطلع شده باشند تا نیازی به پاسخ دادن به بعضی پیام‌ها نداشته باشید.
برای مخفی کردن آخرین بازدید (Last Seen) خودتان مسیر Settings> Account> Privacy> Last Seen را باز کنید.
سپس بین سه گزینه Everyone، My Contacts و Nobody یک مورد را انتخاب کنید.

۸٫ غیرفعال کردن تیک پیامِ خوانده شده (read receipts)

در واتساپ می‌توانید تیک پیام خوانده شده را هم غیرفعال کنید. به این ترتیب دیگران متوجه نمی‌شوند که پیام آنها را خوانده اید.
Settings > Account > Privacy را باز کرده و تیک کنار گزینه Read Receipts را برداشته یا آن را در موقعیت غیرفعال قرار دهید.
توجه: با فعال کردن این گزینه خود شما هم نمی‌توانید ببینید که دیگران چه موقع پیام‌های شما را خوانده اند. اما در چت‌های گروهی تیک پیام خوانده شده همچنان فعال است.

۹٫ عدم ذخیره تصاویر و ویدیوها در حالت پیش فرض

اگر به هر دلیلی ترجیح می‌دهید که واتساپ عکس‌ها و ویدیوهای شما را در گالری ذخیره نکند، می‌توانید قابلیت ذخیره خودکار را غیرفعال کنید.
در آیفون، Settings> Chats را باز کرده و گزینه Save to Camera Roll را غیرفعال کنید. در اندروید Settings> Chats را باز کرده و گزینه Media Visibility را غیرفعال کنید.
می‌توانید از استیکرهای مختلف واتساپ هم استفاده کنید.

۱۰٫ استفاده از واتساپ در کامپیوتر

وقتی قرار است گفتگوهای زیادی را مدیریت کنید یا برای مدتی طولانی با شخصی مکالمه داشته باشید، استفاده از کامپیوتر و موس راحت تر است. به لطف نسخه وب، کامپیوتر و مک واتساپ می‌توانید این کار را به راحتی انجام دهید.
این کار به راحتی و تنها در عرض ۳ دقیقه قابل انجام است.

۱۱٫ دریافت اعلان‌هایی خاص

به جای اینکه برای همه پیام‌های ورودی یک صدای مشابه پخش شود، می‌توانید برای هر کانتکت از یک صدای خاص استفاده کنید. به این ترتیب بدون نیاز به مشاهده صفحه متوجه می‌شوید چه کسی به شما پیام داده است.
در اندروید وقتی یک گفتگوی خاص را باز کردید، روی آیکن Menu کلیک کنید و بعد وارد مسیر View Contact > Custom Notifications شوید. حالا تیک این گزینه را بزنید و تنظیمات دلخواه را انجام دهید.
در آیفون، وقتی گفتگوی مورد نظرتان را باز کردید، روی نام مخاطب کلیک کنید و بعد گزینه Custom Tone را انتخاب کنید.

۱۲٫ استخراج یک مکالمه

می‌توانید یک مکالمه را استخراج و ذخیره کنید. در اندروید، پس از باز کردن مکالمه روی دکمه Menu و سپس More > Export Chat کلیک کنید.
در آیفون، بعد از باز کردن مکالمه روی نام مخاطب در بالای صفحه کلیک کرده و سپس در پایین صفحه Contact Info گزینه Export Chat را انتخاب کنید.
در هر دو سیستم عامل می‌توانید چت‌ها را به همراه فایل‌ها یا بدون آنها استخراج کنید.
واتساپ یک پیام‌رسان محبوب و پرطرفدار است اما گزینه‌های دیگری هم وجود دارند که هر یک مزایای خاص خود را دارند. کاربران آیفون هم می‌توانند از iMessage استفاده کنند که قابلیت‌هایی شبیه واتساپ دارد. کاربران اندروید هم اپلیکیشن Messages را در اختیار دارند که طی چند سال اخیر آپدیت‌های قابل توجهی داشته است.

 

 

منبع : PCMAG

MAGadmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 15 =

پست بعدی

5 نکته مهم برای حفاظت از پسوردهای آنلاین

ش نوامبر 21 , 2020
5 نکته مهم برای حفاظت از پسوردهای آنلاین حتماً این توصیه را بارها شنیده اید که باید برای همه حساب‌های آنلاین خودتان از پسوردهایی قوی و منحصربفرد استفاده کنید. اما باز هم خیلی از کاربران برای ایمیل، بانکداری اینترنتی و حساب‌های خودشان در فروشگاه‌های آنلاین از پسوردهایی مثل ۱۲۳۴۵، password […]
5 نکته مهم برای حفاظت از پسوردهای آنلاین