آموزش استفاده از اسامی مستعار آی کلود برای ارسال و دریافت ایمیل

آموزش استفاده از اسامی مستعار آی‌کلود برای ارسال و دریافت ایمیل

آموزش استفاده از اسامی مستعار آی‌کلود برای ارسال و دریافت ایمیل

گاهی اوقات توصیه می‌شود از ایمیلی استفاده کنید که ایمیل اصلی شما نیست. مثلاً ممکن است قصد عضویت در یک سرویس یا ثبت ایمیلتان در یک لیست ایمیل را داشته باشید که شک دارید انجام این کار ممکن است باعث ارسال حجم انبوهی ایمیل ناخواسته به صندوق ورودی شما شود. اپل این امکان را فراهم کرده که با iCloud.com سه هویت ایمیلی برای خودتان بسازید که به آنها نام مستعار گفته می‌شود. به این ترتیب می‌توانید از آدرس اصلی iCloud.com خودتان برای کارهای مورد نظرتان استفاده کنید و در عین حال سه هویت دیگر هم داشته باشید که ایمیل‌های شما را فیلتر کنند و حتی در صورت تمایل می‌توانید آنها را – بر خلاف آدرس اصلی iCloud.com که اغلب نام اکانت اپل آی‌دی شما هم هست – حذف کنید. در ادامه به آموزش استفاده از اسامی مستعار آی‌کلود برای ارسال و دریافت ایمیل خواهیم پرداخت.

در این مطلب در رابطه با نحوه تنظیم نام‌های مستعار که فقط در iCloud.com امکان انجام آن وجود دارد، صحبت شده (کافیست لاگین کرده، روی آیکن Mail کلیک کرده، روی آیکن چرخ دنده کلیک کنید، Preferences را انتخاب کنید، روی Accounts کلیک کنید و سپس روی Add an Alias کلیک کنید.)
با تب Accounts می‌توانید نام‌های مستعار را با انتخاب لیست از سمت چپ مدیریت کنید. می‌توانید یک نام مستعار را حذف کنید که البته همچنان ارتباط با اکانت شما حفظ می‌شود اما دیگر ایمیلی دریافت نمی‌کند و نمی‌توان از آن در قسمت “from” برای ارسال پیام استفاده کرد. همچنین می‌توان این ایمیل‌ها را حذف کنید که این کار در صورتیکه ۳ نام مستعار داشتید باعث آزاد شدن یکی از آنها می‌شود (پس از حذف امکان بازیابی ایمیل مستعار وجود ندارد، پس در این تصمیم گیری دقت کنید).

آموزش استفاده از اسامی مستعار آی‌کلود برای ارسال و دریافت ایمیلاسامی مستعار آی کلود ابزار بسیار قدرتمندی برای فیلتر کردن ایمیل‌ها و ایجاد آدرس‌های قابل حذف هستند.

ایمیل‌های ورودی در قسمت From با نام مستعار مربوطه برچسب گذاری می‌شوند و به این ترتیب می‌توانید از مکانیزم فیلترینگ هر برنامه ایمیلی یا از قواعد تعریف شده در iCloud.com یا اپلیکیشن ایمیلی مورد استفاده‌تان برای تصمیم گیری درباره اینکه بر اساس نام مستعار مربوط به یک پیام، چه اتفاقی برای آن رخ دهد، استفاده کنید.
اگر قصد ارسال پیام با یک نام مستعار iCloud.com را دارید، می‌توانید هر زمان که قصد استفاده از آن را داشتید، آن را فعال کنید – iCloud.com با سیستم Mail همگام سازی می‌شود اما در برنامه Mail نمی‌توان مشخص کرد چه آدرس‌هایی برای ارسال پیام مورد استفاده قرار گیرند. iOS و iPadOS این تغییرات را با iCloud.com یا macOS همگام سازی نمی‌کنند. برای پیدا کردن تنظیمات به این مسیر مراجعه کنید:
• در iCloud.com و در قسمت تنظیمات ایمیل روی تب Composing کلیک کرده و سپس تیک کنار هر آدرسی که قصد ارسال ایمیل از آن را دارید، فعال کنید. همچنین می‌توانید انتخاب کنید که کدامیک از آن‌ها ایمیل ارسال پیش فرض برای iCloud.com باشد. روی Done کلیک کنید.
• در macOS، برنامه Mail را راه اندازی کرده و مسیر Mail > Preferences > Accounts را انتخاب کنید و سپس روی گزینه مربوط به آی کلود کلیک کنید. می‌توانید از لیست آدرس‌های ایمیل، آدرس پیش فرض برای ارسال ایمیل را انتخاب کنید، اما Edit Email Addresses را انتخاب کنید تا آی کلود در تنظیماتی که در مرحله یک به آن اشاره شد، باز شود.
• در iOS و iPadOS به قسمت Settings > Passwords & Accounts > your iCloud account > iCloud > Mail مراجعه کنید که در پایین صفحه مشاهده می‌شود. در لیست Allow Sending From می‌توانید آدرس‌های مورد نظرتان را فعال یا غیرفعال کنید. می‌توانید با کلیک کردن روی آدرس کنار فیلد Email، آدرس پیش فرض را انتخاب کنید هر چند برخی ایمیل‌ها به رنگ خاکستری درآمده و به نظر می‌رسد امکان انتخاب آنها وجود ندارد.

 

 

 

منبع : Macworld

 

 

MAGadmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + پنج =

پست بعدی

تکنولوژی LED

پ فوریه 27 , 2020
تکنولوژی LED همان طور که می دانیم رایج ترین فن آوری در میان تولید کنندگان مختلف، تکنولوژی LCD with LED Backlight یا به اختصار LED می باشد. در این فن آوری بر خلاف تصور عمومی، نمایشگر از تعداد زیادی دیودهای LED تشکیل نشده، بلکه تعدادی لامپ (دیود) LED اطراف پنل […]
تکنولوژی LED