آموزش فعال کردن آپشن های Developer روی گوشی های اندروید

آموزش فعال کردن آپشن‌های Developer روی گوشی‌های اندروید

 

برای انجام کارهایی همچون روت کردن گوشی اندروید و نصب یک رام دلخواه می‌توانید از برخی امکانات و گزینه‌هایی که در حالت پیش فرض فعال نیستند، استفاده کنید. تمام گوشی‌های اندروید قابلیت فعال کردن آپشن‌های Developer (توسعه دهنده) را دارند که با استفاده از آن می‌توانید به برخی امکانات و بخش‌های گوشی که معمولاً قفل هستند دسترسی پیدا کنید. همانطور که انتظار می‌رود آپشن‌های Developer در حالت پیش فرض غیرفعال هستند اما در صورتی که اطلاعات لازم را داشته باشید می‌توانید به راحتی آنها را فعال کنید.

پیدا کردن شماره ساخت اندروید

برای فعال کردن آپشن‌های Developer روی گوشی یا تبلت اندروید اول از همه باید شماره ساخت (build number) گوشی را پیدا کنید. در بیشتر گوشی‌ها برای انجام این کار کافیست در فیلد جستجو بنویسید: build number اما روش پیدا کردن آن روی چند مدل دستگاه پرکاربرد را در ادامه مشاهده می‌کنید:

آموزش فعال کردن آپشن‌های Developer روی گوشی‌های اندروید

شماره ساخت هر گوشی اندروید در محل متفاوتی قرار دارد اما پیدا کردن آن ساده است.

گوگل پیکسل: Settings/ System/ About phone/ Build number

سامسونگ گالکسی S8 و مدل‌های جدیدتر: Settings/ About phone/ Software information/ Build number

LG G6 و مدل‌های جدیدتر: Settings/ About phone/ Software info/ Build number

HTC U11 و مدل‌های جدیدتر: Settings/ About/ Software information/ More/ Build number

OnePlus 5T و مدل‌های جدیدتر: Settings/ About phone/ Build number

مشخص کردن آپشن‌های Developer

پس از مشاهده صفحه ای که شماره ساخت روی آن قرار گرفته، باید هفت بار با انگشت روی آن ضربه بزنید. بعد از چند بار ضربه زدن یک هشدار نمایش داده می‌شود با این مضمون”You are now X steps away from being a developer” و عددی که با هر بار ضربه یک واحد از آن کم می‌شود.

آموزش فعال کردن آپشن‌های Developer روی گوشی‌های اندروید

پس از باز شدن آپشن‌های توسعه دهنده چنین پیامی را مشاهده خواهید کرد.

پس از هفتمین ضربه پیام “You are now a developer!” نمایش داده می‌شود و آپشن‌های Developer به صورت یک گزینه در بخش تنظیمات یا Settings نمایش داده خواهد شد. در برخی گوشی‌ها یک پیام در رابطه با دستکاری گوشی نمایش داده می‌شود که کافیست روی OK کلیک کنید. هر چند خیلی از این آپشن‌ها از جمله آنلاک کردن بوت لودر و خطایابی USB صرفاً مخصوص توسعه دهندگان هستند اما گزینه‌هایی مثل کدک‌های صوتی‌های –فای، آپشن‌های مربوط به notch (بریدگی صفحه نمایش) و میزان مصرف پردازشگر هم بین این تنظیمات هستند. می‌توانید با مسئولیت خودتان این گزینه‌ها را دستکاری کنید.

آپشن‌های Developer گزینه‌های مختلفی را در اختیار شما قرار می‌دهند – اما باید مراقب باشید.

آموزش فعال کردن آپشن‌های Developer روی گوشی‌های اندروید

غیرفعال کردن آپشن‌های Developer

در گذشته گوگل برای غیرفعال کردن آپشن‌های Developer برگرداندن به تنظیمات کارخانه را الزامی کرده بود اما حالا غیرفعال کردن آن ساده تر شده است. روی بیشتر گوشی‌های اندرویدی که اندروید نوقا و نسخه‌های پس از آن را دارند یک گزینه on/off بالای صفحه قرار گرفته که با استفاده از آن می‌توانید آپشن‌های Developer را غیرفعال کنید. در این حالت صفحه خاکستری می‌شود و برای برگرداندن به حالت قبل باید همین مراحل را تکرار کنید.

 

منبع : Greenbot

MAGadmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + پانزده =

پست بعدی

نحوه قرار دادن سیم کارت در ساعت Wonlex KT12

ی دسامبر 8 , 2019
نحوه قرار دادن سیم کارت در ساعت Wonlex KT12