امکان استفاده از منوی استارت جدید ویندوز ۱۰ فراهم شد

امکان استفاده از منوی استارت جدید ویندوز ۱۰ فراهم شد

منوی استارت ویندوز ۱۰ با ظاهری کاملاً جدید

اگر شما هم بی صبرانه منتظر استفاده از منوی استارت جدید ویندوز ۱۰ بودید، حالا شرکت مایکروسافت یک آپدیت اختیاری منتشر کرده که می‌تواند با کمی دستکاری منوی استارت کامپیوترهایی با آپدیت دهم می‌ ۲۰۲۰ را تغییر دهد.

طبق گزارش جدید وبسایت Windows Latest شرکت مایکروسافت در حال برنامه ریزی برای انتشار آپدیت ۲۰H2 ویندوز ۱۰ به عنوان نسخه بعد از آپدیت ماه می‌ ۲۰۲۰ (که قبلاً به آن آپدیت ۲۰H1 هم گفته می‌شد) است.قرار است این آپدیت تا آخر سال ۲۰۲۰ منتشر شود که احتمالاً یک آپدیت جزئی خواهد بود و شرکت مایکروسافت منوی استارت جدید را در این آپدیت ارائه می‌کند.

احتمالاً آپدیت ۲۰H2 ویندوز ۱۰ بسیار کوچک خواهد بود و دانلود و نصب آن کمی زمان می‌برد. مایکروسافت برای آماده سازی، آپدیت KB4568831 ویندوز ۱۰ (Build 19041.423) را عرضه کرده که منوی استارت جدید در آن قرار دارد.

هر چند منوی استارت در این آپدیت مخفی است اما می‌توانید با ویرایش رجیستری که ابزاری قدرتمند در ویندوز ۱۰ محسوب می‌شود، آن را فعال کنید.

نحوه فعال کردن منوی استارت در ویندوز ۱۰

اگر علاقه دارید که آپدیت جدید را امتحان کنید، در ادامه مراحل انجام این کار را مرور خواهیم کرد اما باید توجه داشته باشید که ویرایش رجیستری کار پرریسکی است و در صورت بروز خطا باعث اختلال در عملکرد کامپیوتر خواهد شد.

بنابراین انجام این کار فقط برای کاربرانی توصیه می‌شود که قبلاً چنین کاری را انجام داده اند و اینکه حتماً قبل از شروع، از رجیستری بکاپ بگیرید. اشخاصی که قادر به ادیت رجیستری نیستند، بهتر است تا انتشار آپدیت ۲۰H2 ویندوز ۱۰ منتشر بمانند.

مراحل کار به ترتیب زیر است:

  1. نصب آپدیت

اول از همه باید آپدیت جدید را نصب کنید. برای انجام این کار Windows Update را باز کنید و سپس روی Check for updates کلیک کنید. حالا روی view optional updates کلیک کرده و Build 19041.423 را پیدا کنید. سپس برای نصب، روی آن کلیک کنید.

در صورتی که قادر به پیدا کردن این آپدیت نبودید، می‌توانید آن را از این لینک دانلود کنید. فقط دقت کنید که روی نسخه درست کلیک کنید.

  1. ویرایش رجیستری

حالا باید رجیستری را ویرایش کنید. می‌توانید این کار را با اپلیکیشن Notepad هم انجام دهید. Notepad را باز کرده و متن زیر را در یک داکیومنت خالی کپی کنید:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\FeatureManagement\Overrides\0\2093230218]

“EnabledState”=dword:00000002

“EnabledStateOptions”=dword:00000000

حالا آن را با نام ۲۰H2.reg ذخیره کنید. می‌توانید هر نامی را انتخاب کنید؛ فقط باید پسوند فایل .reg باشد. روی فایل ایجاد شده دابل کلیک کنید تا اجرا شود و سپس تغییرات را به رجیستری اعمال کنید.

در نهایت کامپیوتر را ریستارت کنید.

استفاده از منوی استارت جدید

پس از ریستارت باید منوی استارت جدید شما فعال شده باشد. این منو ظاهری جدیدتر و تمیزتر دارد و بخصوص Live Tiles آن نسبت به قبل شلوغی کمتری دارد و با تمی که برای ویندوز ۱۰ انتخاب کرده اید همخوانی خواهد داشت.

هر چند این بزرگترین بازسازی در ویندوز محسوب نمی‌شود اما تغییراتی که تا به امروز برای ویندوز صورت گرفته جذابیت زیادی داشتند و به نظر می‌رسد شرکت مایکروسافت تغییرات بزرگ دیگری را هم در دست طراحی داشته باشد.

 

MAGadmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 11 =

پست بعدی

تکنولوژی شارژ سریعی که در عرض 5 دقیقه گوشی‌های اندروید را از صفر درصد تا 50 درصد شارژ می‌کند

د آگوست 10 , 2020
تکنولوژی شارژ سریعی که در عرض ۵ دقیقه گوشی‌های اندروید را از صفر درصد تا ۵۰ درصد شارژ می‌کند تکنولوژی Quick Charge 5 شرکت کوالکام با توان شارژ ۱۰۰ وات در ادامه به تکنولوژی شارژ سریعی که در عرض ۵ دقیقه گوشی‌های اندروید را از صفر درصد تا ۵۰ درصد […]
تکنولوژی شارژ سریعی که در عرض 5 دقیقه گوشی‌های اندروید را از صفر درصد تا 50 درصد شارژ می‌کند