لینوکس چیست؟

لینوکس چیست؟

لینوکس چیست؟
لینوکس چیست؟

لینوکس یا Linux یک سیستم عامل شبیه یونیکس می باشد که توسط Linus Torvalds ایجاد شده است. او لینوکس را توسعه داد زیرا از گزینه های موجود در یونیکس خوشحال نبود و احساس می کرد که می تواند آن را بهبود ببخشد. بنابراین او کاری را انجام داد که هر کس دیگری انجام می داد ، و سیستم عامل خود را با نام لینوکس ایجاد کرد.

هنگامی که لینوس ساخت نسخه کاربردی لینوکس را به پایان رساند ، او سیستم عامل را آزادانه توزیع کرد ، که این امر به محبوبیت آن کمک کرد. امروزه لینوکس توسط میلیون ها نفر در سراسر جهان استفاده می شود. بسیاری از سرگرمی های رایانه ای این سیستم عامل را دوست دارند زیرا بسیار قابل تنظیم و سفارشی سازی می باشد. برنامه نویسان حتی می توانند کد منبع را در لینوکس تغییر دهند و نسخه منحصر به فرد خود را از سیستم عامل لینوکس ایجاد کنند.

شرکت های هاستینگ و میزبانی وب اغلب سیستم عامل لینوکس را بر روی سرورهای وب خود نصب می کنند زیرا سرورهای مبتنی بر لینوکس نسبت به سرورهای مبتنی بر ویندوز هزینه پیکربندی و نگهداری کمتری دارند. از آنجا که سیستم عامل لینوکس بطور رایگان ارائه می شود ، هیچ هزینه مجوز دریافت نمی شود. این بدان معنی است که سرورهای لینوکس بدون هزینه اضافی می توانند صدها یا حتی هزاران وب سایت را میزبانی کنند. از طرف دیگر ، سرورهای ویندوز اغلب برای هر وب سایت میزبانی شده روی سرور به مجوزهای کاربری نیاز دارند.

لینوکس در چندین توزیع معروف موجود می باشد. برخی از محبوب ترین توزیع ها شامل Red Hat Enterprise ، CentOS ، Debian ، openSUSE و Ubuntu می باشند. لینوکس همچنین از چندین سیستم عامل سخت افزاری از جمله Intel ، PowerPC ، DEC Alpha ، Sun Sparc و Motorola پشتیبانی می کند. از آنجا که لینوکس با بسیاری از سخت افزارها سازگار است ، تغییرات سیستم عامل لینوکس برای چندین دستگاه الکترونیکی دیگر علاوه بر کامپیوترها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از نمونه ها شامل تلفن های همراه ، جعبه های کابل و کنسول های بازی PS2 و PS3 سونی است.

 

مجله تکنولوژی تکین مال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =

پست بعدی

رازهای موفقیت در کار و زندگی

ی نوامبر 24 , 2019
رازهای موفقیت در کار و زندگی رازهای موفقیت در کار و زندگی چیست؟ راز موفقیت انسان‌های بزرگ چیست؟ چگونه در کار، زندگی و حتی درس و دانشگاه به موفقیت بیشتری برسیم؟ موفقیت صرف نظر از آن‌که آن را چگونه تعریف می‌کنیم می‌تواند حسی شبیه به یک مقصد زودگذر و اغلب […]
رازهای موفقیت در کار و زندگی