طبق یک گزارش جدید، احتمالاً به زودیApple Arcade بازی‌های جذاب‌تری خواهد داشت

طبق یک گزارش جدید، احتمالاً به زودیApple Arcade بازی‌های جذاب‌تری خواهد داشت

بر اساس گزارشات جدید طراحی و تولید بعضی بازی‌های در حال ساخت Apple Arcade لغو شده است طبق یک گزارش جدید، احتمالاً به زودیApple Arcade بازی‌های جذاب‌تری خواهد داشت

هر چند بعضی از کاربران طرفدار پروپا قرص Apple Arcade هستند، اما این سرویس بازی از زمان رونمایی در ماه سپتامبر رونق و پیشرفت چندانی نداشته و ممکن است اپل در انجام این کار با مشکل روبرو شده باشد؛ فعلاً به غیر از دوره آزمایشی یک ماهه امکان استفاده دیگری از آن وجود ندارد.

چند ماه پیش شرکت اپل قرارداد خود با چند بازی Apple Arcade را لغو کرد و طبق گزارش جدید بلومبرگ، این شرکت با تغییر استراتژی خود و تلاش برای حفظ مشترکین این سرویس، تلاش خود را بر چند عنوان دیگر متمرکز کرد.

استراتژی اپل این است که گیمرها را مجذوب و علاقمند کند تا پس از دوره آزمایشی یک ماهه باز هم از این سرویس استفاده کنند و بنابراین عناوینی که چنین قابلیتی را ندارند از این سرویس حذف می‌شوند.

در این گزارش Grindstone از جمله عناوینی ذکر شده که این پیش شرط را دارند. Grindstone یک بازی معمایی اعتیادآور است که توسط وبسایتPolygonبرای موفقیت در حفظ علاقه بازیکن‌ها نسبت به سایر عناوین این پلتفرم، مورد ستایش قرار گرفت. هر چند در حال حاضر ۱۲۰ بازی در این سرویس وجود دارد که هر ماه به تعداد آنها اضافه می‌شود اما این سرویس هنوز نتوانسته جذابیت لازم برای حفظ و نگه داشتن کاربران را ایجاد کند.

 

Arcade بازی‌های مختلفی دارد اما همه آنها گیم پلی ساده، تکرار شوند و در عین حال اعتیادآور Grindstone را ندارند. کاربران با پرداخت ۴٫۹۹ دلار در ماه به کل بازی‌های این سرویس بدون نمایش تبلیغات دسترسی دارند که پیشنهاد جذابی محسوب می‌شود اما تغییر استراتژی اپل نشان می‌دهد که این رویکرد آن طور که انتظار می‌رفته برای مشتریان جذابیت نداشته است.

به همین دلیل بر اساس گزارش بلومبرگ، شرکت اپل در اواسط ماه آوریل به بعضی از توسعه دهندگان اعلام کرده که بازی‌های آنها سطح جذابیت مورد نظر اپل را نداشته و قرارداد آنها را لغو کرده است. هر چند با توجه به میزان پیشرفت کار، هزینه لازم به آنها پرداخت شده اما این اقدام باعث شده که بعضی از این توسعه دهندگان از نظر مالی دچار مشکل شوند بخصوص در حال حاضر که ویروس کرونا باعث تشدید مشکلات همه شده است.

هنوز مشخص نیست که چند عنوان تحت تاثیر این اقدام قرار گرفته اند و این تغییر استراتژی چه تاثیری بر کل کتابحانه بازی Apple Arcade خواهد داشت. از زمان معرفی این سرویس در آوریل ۲۰۱۹ و راه اندازی آن در ماه سپتامبر مشخص بود که این شرکت سعی دارد گروه‌های مختلف را جذب این سرویس کند – از جمله خانواده‌ها، گیمرهای موبایلی و کاربرانی که بیشتر از برند و سخت‌افزارهای اپل استفاده می‌کنند.

محصول نهایی ترکیبی منحصربفرد از انواع بازی‌هایی دارای سبک و فکری بود اما عناوین اکشن مثل The Last of Us 2، Call of Duty: Modern Warfare یا Assassin’s Creed در این سرویس مشاهده نمی‌شد. ممکن است تغییر استراتژی اپل باعث ارائه بازی‌های سنتی و جذاب‌تری در این سرویس شود.

اما تا زمانی که از قراردادهای اپل با طراحان جدید خبری منتشر نشود یا این بازی‌ها برای ارائه در Apple Arcade آماده نشوند نمی‌توانیم از این موضوع مطمئن باشیم.

جعبه سیاه Apple Arcade

سخنرانی اولیه اپل درباره Apple Arcade هم برای گیمرهایی که دیگر نیاز به اجرای میکروتراکنش نداشتند و هم توسعه دهندگانی که مطمئن بودند بدون نیاز به طرح‌های پرداخت درون بازی دستمزد خودشان را دریافت می‌کنند خوشایند بود. اما شرایط دقیق این سرویس به صورت عمومی اعلام نشده و چون این شرکت بزرگ اطلاعات درآمد یا عضویت مشترکین را منتشر نکرده، مشخص نیست که Apple Arcade تا چه حد موفق شده است یا به عبارت دیگر چقدر از سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری اپل برای این سرویس که در گزارش آوریل ۲۰۱۹ سایت Financial Times اعلام شده بود، جبران شده است. تا این لحظه شرکت اپل ده‌ها میلیون دلار برای کمک به توسعه بازی در اختیار طراحان بازیApple Arcade قرار داده و به گزارش بلومبرگ ۱ تا ۵ میلیون دلار خرج چند عنوان مختلف کرده است.

شرکت اپل از بیان جزئیات این طرح خودداری کرده و فقط اطلاعاتی کلی درباره موفقیت Apple Services که Apple Arcade هم جزء آن است منتشر کرده است. این سرویس به همراه App Store، Apple Music و Apple TV Plus در سه ماهه اول ۲۰۲۰ حدود ۱۳٫۳ میلیارد دلار فروش داشته که این رقم در دوره مشابه سال گذشته ۱۱٫۴ میلیارد بود. البته مشخص نیست Apple Arcade که در سپتامبر ۲۰۱۹ راه اندازی شد، چقدر از این فروش را شامل می‌شود.

بنابراین سطح عملکرد Apple Arcade در حد شایعات و گزارشات قرار دارد. تغییر استراتژی اپل و حرکت به سمت بازی‌های جذاب‌تر نشان می‌دهد که میزان رشد مشترکین این سرویس کمتر از حد مورد انتظار بوده است. در هر صورت اخیراً شرکت اپل دوره آزمایشی این سرویس را به ۲ ماه افزایش داد تا شاید از این طریق علاقه گیمرها به این سرویس را بیشتر کند.

مجله تکنولوژی تکین مال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + هشت =

پست بعدی

5 دروغی که درباره سلامتی به خودمان می‌گوییم

ی جولای 12 , 2020
5 دروغی که درباره سلامتی به خودمان می‌گوییم تلاش برای حفظ سلامت چالش‌های خاص خود را دارد در نتیجه عجیب نیست که خیلی از ما سعی کنیم این شرایط را برای خودمان ساده تر کنیم. ما بهترین اهداف و مقاصد را برای خودمان تعیین می‌کنیم – مثل تغذیه سالم، ورزش […]
5 دروغی که درباره سلامتی به خودمان می‌گوییم