فروش PS5 در ژاپن حدوداً چهار برابر ایکس‌باکس سری ایکس است

فروش PS5 در ژاپن حدوداً چهار برابر ایکس‌باکس سری ایکس است

اما هر دو کنسول sold out شدند

طبق آمارهای جدید فروش PS5 در ژاپن، میزان فروش ایکس‌باکس سری ایکس و S را تحت االشعاع قرار داده و چهار روز پس از رونمایی از این محصول ۱۱۸ هزار عدد از آن در این کشور به فروش رسیده است. در مقابل میزان فروش ایکس‌باکس سری ایکس و S در ۶ روز ۲۱ هزار عدد تخمین زده می‌شود. با این حال گفته می‌شود که موجودی ایکس‌باکس هم به اتمام رسیده است.

هر دو کنسول سروصدای زیادی در صنعت گیمینگ ایجاد کرده اند و تقاضا برای هر دوی آنها بسیار بیشتر از میزان عرضه است.

طبق تحقیقات جدید Famitsu، این آمار مربوط به بازه زمانی عرضه کنسول‌های نسل جدید هستند که برای PS5 از ۱۲ تا ۱۵ نوامبر و برای کنسول‌های ایکس‌باکس از ۱۰ تا ۱۵ نوامبر است.

به گفته Famitsu، در حال حاضر پرفروش ترین بازی PS5 در ژاپن Spider-Man: Miles Morales است که ۱۸۶۴۰ عدد از آن در این کشور به فروش رسیده و پس از آن بازی Demon’s Souls با ۱۸۶۰۷ فروش قرار دارد.

لازم به ذکر است که این آمار و ارقام فقط مربوط به ژاپن هستند و آمار فروش در سطح جهان هنوز مشخص نیست.

فروش PS5 از ۱۲ نوامبر در ژاپن و نقاط دیگری از جهان آغاز شده اما ایکس‌باکس سری ایکس و S از ۱۰ نوامبر در فروشگاه‌ها بودند.

هر چند میزان فروش ایکس‌باکس سری ایکس و S در ژاپن خیلی زیاد به نظر نمی‌رسد اما به گفته Famitsu کل موجودی این کنسول‌ها در این کشور به اتمام رسیده است. در گذشته هم فروش ایکس‌باکس در ژاپن چندان زیاد نبود.

۱۸۶۰۷ نسخه از Demon’s Souls در ژاپن فروخته شده و به گزارش Famitsu موجودی ایکس‌باکس سری ایکس و S هم در این کشور به پایان رسیده در نتیجه شرکت‌ها برای فروش این محصول قرعه کشی برگزار می‌کنند.

اما فروش این کنسول در مقایسه با کنسول‌های نسل قبل چه وضعیتی دارد؟

در ژاپن، ظرف دو روز پس از عرضه PS4 در سال ۲۰۱۴، ۳۰۰ هزار عدد از آن فروخته شد که نسبت به رقم فعلی بسیار بیشتر است. اما باید توجه داشت که شیوع ویروس کرونا باعث شده میزان عرضه محصولات کمتر شود.

در مقابل، ایکس‌باکس وان سپتامبر ۲۰۱۴ روانه بازارهای ژاپن شد و در هفته اول ۲۳۵۶۲ عدد از آن به فروش رسید.

اما باید توجه داشت که کنسول‌های جدید در ابتدای مسیر قرار دارند و هنوز راهی طولانی پیش روی آنهاست.

 

مجله تکنولوژی تکین مال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 6 =

پست بعدی

اپل کارمزد دریافتی از برنامه‌نویسان iOS را کاهش داد

ی نوامبر 22 , 2020
اپل کارمزد دریافتی از برنامه‌نویسان iOS را کاهش داد در حال حاضر اپل ۳۰٪ از هر برنامه پرداختی و خرید درون برنامه ای پلتفرم خود را کاهش می دهد ، اما از ژانویه برای توسعه دهندگان با درآمد سالانه کمتر از ۱ میلیون دلار ، فقط به ۱۵٪ کاهش می […]
اپل کارمزد دریافتی از برنامه‌نویسان iOS را کاهش داد